DOLAR 16,3901 0.04%
EURO 17,5824 0.5%
ALTIN 972,99-0,16
BITCOIN 4875640,32%
Adıyaman
22°

AÇIK

12:29

ÖĞLE Vakti

Başkan Dağtekin’den Ramazan ayı mesajı

AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin Ramazan Ayı dolayısıyla yayımladığı mesajında Ramazan ayının duasıyla, Kur'an'ıyla, iftar ve teravihiyle, sahuruyla.....

ABONE OL
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Öne Çıkan Görsel Altı Reklam
Satır Solu Reklam Alanı (300x250)

AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin Ramazan Ayı dolayısıyla yayımladığı mesajında Ramazan ayının duasıyla, Kur'an'ıyla, iftar ve teravihiyle, sahuruyla, tövbesiyle ve  Hz. Peygamber'e çokça ihtiyaç duyduğumuz bir anda geldiğini ifade etti.

Başkan Dağtekin, “Misafirimiz 11 ayın  sultanı olunca, bize de o misafiri baş tacı etmek düşer. Ramazan ayının manevi iklimini kalplerimize miraç etmek düşer. Ve hepimize bu manevi atmosferi doyasıya teneffüs etmek düşer. Rahmet ve mağfiret kapılarının ardına kadar açıldığı bu mübarek ay, tüm sıkıntılarımızın geride kalmasına, özellikle de  karşı karşıya olduğumuz salgın illetinden kurtulmamıza vesile olsun inşallah. Elbette iftar sofralarımız hamd, şükür ve duaların edildiği soflardır. Maalesef geçen yıl olduğu gibi bu yıl da hep birlikte dualarımızı edeceğimiz, hep birlikte sevinçlerimizi paylaşacağımız kalabalık sofralar kuramayacağız. Ancak, yine de ibadet bilinciyle kuracağımız sofralarımızda bu sefer sadece aile fertlerimizle birlikte bol bol tefekkür ederek, hamdımızı, şükrümüzü ve dualarımızı Rabbimize arz edeceğiz. Hep birlikte bu Ramazan ayını, Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V) ile yaren kılacak, Kur'an'ı daha içsel anlayacak bir yolculuğa çıkalım."dedi.

Mesajında, Ramazan ayının manevi zenginliğinin yanı sıra  aynı zamanda yardımlaşma ve dayanışmanın zirvelere ulaştığı bir zaman dilimi olduğunu da hatırlatan Başkan Dağtekin, “Bu mübarek günler aslında bize bir okuldur. Sabretmeyi, Allah’ın bize verdiği nimetleri paylaşmayı, maddi durumu iyi olmayan kardeşlerimizi hatırlamayı, yardımlaşmayı , dayanışmayı, sevgiyi şefkati öğretir. Kısacası mübarek Ramazan ayının her bir günü ayrı bir nimet ve selamete açılan ayrı bir kapıdır. Kadir Gecesi ise, Ramazan ayının bin aydan daha hayırlı olan en ulvi gecelerden biridir. Cenab-ı Allah’tan, bu mukaddes zamanları aydınlığımıza, kurtuluşumuza, huzur, sağlık, sıhhat ve mutluluğumuza vesile kılmasını niyaz ediyorum. Tuttuğumuz ve tutacağımız oruçlarımızı dergâhı izzetinde kabul eylesin, dualarımızı ve bu ay içerisinde yapacağımız her türlü hayır ve hasenatımızı makbul buyursun.” temennisinde bulundu.

Öte yandan Başkan Mehmet Dağtekin, salgını nedeniyle  bu yıl da Ramazan ayı etkinliklerini ertelemek zorunda  kaldıklarına işaret ederek, "Valiliklerimiz, belediyelerimiz ve kamu kurumlarımız Ramazan ayı boyunca  ihtiyaç sahibi ailelerimizin yanında olmaya devam edeceklerdir. AK Parti il teşkilatı olarak ta tüm birimlerimizle bu anlamda seferber olmuş durumdayız. Ramazan ayı boyunca da, salgın illetine karşı alınan tedbirlere riayet etme noktasında her türlü hassasiyeti göstermeye devam edelim. Birbirimiz için dua edelim, mücadele direncimizi sürekli yüksek tutalım. Bu duygu ve düşüncelerle tüm Adıyamanlı heşhemrilerimizin ve İslam aleminin mübarek Ramazan ayımızı kutluyor, hayırlara vesile olmasını niyaz ediyorum."diye konuştu.

3. Paragraf Sonrası Reklam

Haber Merkezi

Haber Sonu Reklam

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r-tüm-haberler-bilesen
300x250r-tüm-haberler-bilesen-2

Başkan Dağtekin’den Ramazan Ayı Mesajı

AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin Ramazan Ayı dolayısıyla yayımladığı mesajında Ramazan ayının duasıyla, Kur'an'ıyla, iftar ve teravihiyle, sahuruyla.....

ABONE OL
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Öne Çıkan Görsel Altı Reklam
Satır Solu Reklam Alanı (300x250)

Dağtekin, mesajında Ramazan ayının maneviyatına vurgu yaparak, “Cenab-ı Allah’tan, bizleri sağlık, sıhhat ve afiyet içerisinde  Ramazan Bayramı’na kavuşturmasını niyaz ediyorum.” dedi.

-“MANEVİ HAZZA İHTİYAÇ DUYDUĞUMUZ BİR DÖNEMDE RAMAZAN AYINI KARŞILIYORUZ”

İnsan hayatının sürekli akıp gittiğini ifade eden Dağtekin, şunları kaydetti:

“Hücrelerimiz yenileniyor. Hayatımız sürekli bir değişim içerisinde. Ama bu değişimin süreklilikle, zamanla ve ısrarla bir tarafa doğru akması da söz konusudur. Özellikle süreklilik hem insanın sosyal hayatında hem manevi hayatında bir tekamül vesilesi oluyor. Mübarek Ramazan Ayı’nın 30 günlük süresi içerisinde hem süresi itibariyle hem de ihtiva ettiği ibadet ortamı insanı manevi yoğunluğa hazırlar.

3. Paragraf Sonrası Reklam

Tüm dünyanın ve ülkemizin de geçtiği bu zor süreçte bu manevi hazza en çok ihtiyaç duyduğumuz bir dönemde mübarek Ramazan ayını karşılıyoruz. Ramazan, gündüzünü siyam ile geçirdiğimiz, gecesini kıyamla geçirmek üzere bir gayret içerisine girdiğimiz bir aydır. Ramazan Kur’an ayıdır. Bakara suresinin 185. ayetinde de buyrulduğu gibi ‘Ramazan ayı, insanlara yol gösterici, doğrunun ve doğruyu eğriden ayırmanın açık delilleri olarak Kur’an’ın indirildiği aydır.’  Dolayısıyla idrak edeceğimiz Kur’an mevsiminde hatimleri, mukabeleleri okuyarak, dinleyerek ve anlayarak, Kur’an’ı- Kerim bereketini yaşamış oluyoruz.”

-“BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ AÇ KALMAK DEĞİL, SAĞLIKSIZ BESLENMEK DÜŞÜRÜR”

Dağtekin, Ramazan ayının insanları değişim sürecine hazırladığına işaret ederek, şu ifadelere yer verdi:

“Yani eğer insan kendisini Ramazan ayının o tatlı rüzgarının akışına bırakır, oradaki sorumluluklarını ve görevlerini peyder pey ifa ve icra ederse bir ayın sonunda hakikaten kendisini değişmiş, gelişmiş, tekâmül etmiş ve olgunlaşmış, takva duygusuna farkındalık bilincine yükseldiğini hissetmiş olacaktır. Bilindiği gibi Diyanet İşler Başkanlığımız bu yıl ki Ramazan ayını ‘Ramazan ve Sorumluluk Bilinci’ olarak belirledi. İçerik olarak bazı çevrelerin bilinçli olarak Ramazan ayı ve oruç ile ilgili çıkışlarına da bir cevap niteliğinde oldu. Tabii ki, koronavirüsün bağışıklık sistemi düşük kişileri etkilediği biliniyor. Ancak bilimi kurulumuz ve uzmanlarında sıklıkla dile getirdiği gibi bağışıklık sistemini güçten düşüren aç kalmak değil, sağlıksız beslenmektir.

Dolayısıyla orucun bütün bilimsel araştırmalarda bağışıklığı güçlendirdiği ortaya konulmuştur. Aslında Asr-ı saadette vuku bulan şu vak‘a bu durumu çok güzel özetliyor: Rasulullah efendimiz, hicretin altıncı yılında, Medine civarında bulunan altı hükümdara en seçkin sahabeleriyle mektuplar göndererek, onları İslam dinine davet eder. Bunlardan biri olan Mısır kralı Mukavkıs  bu davetten çok etkilenmesine rağmen, kendisinin ve halkının henüz buna hazır olmadığını söyleyerek, bolca hürmet gösterip, birçok hediyelerle elçiyi yolcu eder. Mukavkıs’ın gönderdiği hediyeler içerisinde, Müslümanları tedavi etmek üzere en iyi doktorlarından biri de vardır.

Doktor bir yıl kadar Medine-i Münevvere ’de kalır. Ancak bu sürede hiç kimse ‘ben hastayım’ diye doktora başvurmuyor. Sonunda doktor utanarak, efendimizin huzuruna çıkar ve bu durumun hikmetini öğrenmek ister; bunun üzerine Rasûlullah Efendimiz tebessüm ederek şöyle buyurur; ‘Şunu bil ki, burada senelerce kalsan da, sana kimse gelmez. Çünkü ashâbım kolay kolay hasta olmaz. Hastalıkların başı midedir. İslâm dîni, hasta olmamanın yolunu göstermiştir. Ashabım; temizliğe çok dikkat eder. Acıkmadıkça bir şey yemez ve sofradan da, doymadan kalkarlar’ görüldüğü gibi rasûlullah -sallâllâhu aleyhi ve sellem- efendimiz’in, asırlar öncesinden; koruyucu hekimliğin temel kavramlarından olan ‘sanitasyon ve şahsî temizlik’, ‘beslenme ve perhiz’ gibi konulara ne kadar hakim olduğu gözler önüne seriliyor.”

-“EVLERİMİZİ MESCİD KABUL EDİP TERAVİHLERİMİZİ EVDE KILACAĞIZ”

İslâm dîninin hayatın tüm safhalarında olduğu gibi sağlık alanında da, kendine has yaklaşımlar sunarak, muhteşemliğini günümüze kadar taşımış, taşımaya da devam ettiğini vurgulayan Dağtekin, “Bizlerde devletimizin belirlediği önlemlere azami bir şekilde dikkat edeceğiz.  Elbette bu mübarek aylarda kalabalık iftar sofralarımız olmayacak Pandemi  devam ettiği müddetçe sosyal izolasyon kuralı çerçevesinde başkalarıyla temastan kaçınmalı, bu doğrultuda akraba, komşu ve dostlarla beraber iftar yemekleri düzenlemekten kesinlikle uzak durulmalıdır. Evlerimizi mescit kabul ederek teravihlerimizi evlerimizde kılacağız.”dedi.

-“VATANDAŞLARIMIZA TELEFONLA MİSAFİR LACAĞIZ”

Dağtekin, aynı zamanda yardımlaşmalara da devam edeceklerini belirterek, “Bizler de teşkilat olarak vatandaşlarımıza telefonla misafir olup yanlarında olduklarımızı hissettireceğiz. Bu görüşmelerimizde bir ihtiyaçlarının olup olmadığını ve evde kalmaları konusunda hatırlatılmalarımızı yapacağız. Rabbim, gölgesi üzerimize düşen Mübarek Ramazan ayı hürmetine, vatanımızı, devletimizi, milletimizi, bayrağımızı, ezanımızı her türlü kötülükten, fitneden, içerden ve dışardan gelecek tehlikelerden korusun.

15. Paragraf Sonrası Reklam

Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ifade ettiği gibi ‘Ramazan ayı boyunca da tedbirlere en üst düzeyde riayeti sağlayarak, inşallah, bayram sonrası ülkemizin normal hayata geçişini hedefliyoruz.’ Bu vesile ile İdrak edeceğimiz Ramazan ayının, bu salgın hastalıktan bir an önce kurtuluşumuza vesile olmasını; milletimize, ümmet-i Muhammed’e ve bütün insanlığa hayırlar getirmesini Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyor tüm hemşehrilerime  sağlık, sıhhat ve afiyet getirmesini temenni ediyorum.”şeklinde ifade etti.

 

Kaynak : PHA

Haber Sonu Reklam

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r-tüm-haberler-bilesen
300x250r-tüm-haberler-bilesen-2

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.