Sanibey Barajı ve Hes Çalışanları İftarda Buluştu

SANKO Holding’in enerji sektöründeki şirketi SANKO Enerji yatırımlarından Adana Sanibey Barajı ve Hidroelektrik Santrali (HES) çalışanları ve aileleri, iftar yemeğinde bir araya geldi.
2018-06-11 16:17:31

Adana Park Zirvede düzenlenen iftar yemeğine, SANKO Holding Yönetim Kurulu Üyesi Turgut Konukoğlu, Sanko Enerji Genel Müdürü Adil Tekin, Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Sayın ile Sanibey Barajı ve HES İşletme Müdürü Zafer Karakuzulu da katıldı.

 

İşletme Müdürü Zafer Karakuzulu, yaptığı konuşmada, geçmiş bir yıl içerisinde öneri kutusuna öneri bırakanlara, devamsızlık yapmayanlara ve “ramak kala” kutusuna başından geçen küçük iş kazalarını yazarak bilgi veren personele teşekkür etti.

 

Konukoğlu, Tekin, Sayın ve Karakuzulu, iftar öncesinde masaları dolaşarak konuklara hoş geldiniz dileklerini iletmelerinin ardından SANKO Enerji’de 10, 15, 20 yıl ve üzeri süre çalışan 7 kişiye içinde lazerle fotoğrafları işlenmiş kristal plaket, İstanbul Altın Rafinesinde SANKO logolu bastırılmış özel tam altın ve takım elbise armağan edildi.

 

Ayrıca, en çok öneri sunan personele bir tam altın, geçen bir yıl içinde yasal izni dışında izin kullanmayan ve geç kalmayan personele bir tam altın ve şalt sahası manevra talimatındaki dikkatinden dolayı bir personele gömlek verildi. Yapılan çekilişle şanslı çalışanlar üç tam altın ve beş yarım altın kazandı.

 

SANİBEY BARAJI VE HES

SANKO Holding’in enerji sektöründeki şirketi Sanko Enerji tarafından Adana’nın İmamoğlu ve Aladağ ilçeleri arasında, Seyhan Nehri üzerinde inşa edilen Sanibey Barajı ve Hidroelektrik Santrali (HES), Seyhan’a takılan inci gerdanlık olmakla kalmayıp, aynı zamanda azmin ve çabanın sembolü.

 

Türk mühendis ve işçisinin emeği ile 3,5 yılda üretime alınan ve 317 MW kurulu gücü bulunan Sanibey Barajı ve HES, gurur veren örnek yatırım olarak Adana’dan Türkiye’ye enerji sağlıyor.

 

SANKO’nun olduğu kadar, Adana’nın da önemli projelerinden birisi olan ve temeli 2007 Temmuz ayında atılan Sanibey Barajı ve HES, kurulu güç ve baraj gövde hacmi dikkate alındığında “dünya rekoru” denilebilecek sürede, 1250 günde tamamlanarak üretime alındı.

 

Sanibey Barajı ve HES yılda bir milyar kilovatsaat elektrik enerjisi üretiyor. Planlama ve proje başta olmak üzere tüm işlemleri “Yüzde 100 Türk Mühendis ve Firmalarınca” gerçekleştirildi.

 

Rezervuar hacmi 643 milyon metreküp, rezervuar alanı 14.3 kilometrekare olan Sanibey Barajı ve HES sayesinde yılda 525 bin ton karbondioksit atmosfere salınmadan enerji üretiliyor, 2 milyon ağacın “işi kolaylaştırılırken”, 555 bin hanenin elektrik enerjisi ihtiyacı karşılanıyor.

 

 

Haber Merkezi

 

 

 

 

 

 

 

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Okumak İsterseniz - Diğer FİRMA HaberlerKöşe Yazarları
 ‹ 
 › 

Arşiv Arama
- -
Anket
Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber
   
© Copyright 2015 Adıyaman İlk Haber. Tüm hakları saklıdır.

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber

Sitemiz Adıyaman Faal Gazetecileri Cemiyeti Üyesidir.

© 2015-2020 Profesyonel Tasarım PROTASARIM