Tarım Standına Yoğun İlgi

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep’te gerçekleşen 11’inci Gaptarım Tarım, Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık ile 16’ncı Gapfood Gıda Fuarı’na damga vurdu. Büyükşehirin açtığı stand bölge çiftçisinin ilgi odağı haline geldi.
2020-03-09 13:05:21

Büyükşehir Belediyesi Doğal Hayatı Koruma ve Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı, Ortadoğu Fuar Merkezi’nde düzenlenen 11’inci Gaptarım ile 16’ncı Gapfood Fuarı’na kurduğu stantla göz doldurdu. Projelerin örnek maketlerinin olduğu, yerel ürünlerin sergilendiği 150 metrekarelik stant, bölge üreticilerin dikkatini çekti. Büyükşehir Belediyesi’nin tarım alanında başlattığı örnek proje ve destek programları hakkında bilgi alınabildiği, doğru ve verimli tarım için danışmanlık yapılan stantta ayrıca oluşturulan doğal alanda bol bol hatıra fotoğrafı çekildi.
Doğal Hayatı Koruma ve Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Celal Özsöyler, Büyükşehir Belediyesi olarak heryıl bu fuara katıldıklarını belirterek “Bu stantta Gaziantep’in çiftçilerimize dağıttığımız yerel ürünler ile çiftçilerimize vermiş olduğumuz destekleri, yardımları ve doğru tarımın nasıl yapılacağını gösteriyoruz. Onları bu konuda bilgilendiriyoruz. Bu standa gelen ziyaretçilerimiz özellikle yüksek telli bağ sisteminin doğru bir yatırım olduğunu ve İslahiye’de bu sistemi faaliyete geçirdiğimizi anlatıyoruz. Meralardaki koyunların ve keçilerin su temin etmesi konusunda gerçekleştirdiğimiz sulama noktalarının faydalarında bahsediyoruz. Yine fidelerin nasıl ekileceğini dair eğitimler veriyoruz. Fidelerden sonra çıkan ürünleri ziyaretçilerimize gösteriyoruz. Sonuç olarak doğru tarımın temelini oluşturan pratikleri burada anlatıyoruz. Standımıza yoğun bir ilgi var çünkü yerel ürünleri görüyorlar” diye konuştu.
Stanı ziyaret eden ve Oğuzeli’nde çiftiçilikle uğraşan Müslüm Konak ise şunları söyledi: “Fıstık, zeytin ve üzüm üretiyoruz. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin standı gerçekten ilgi çekici. Biber, patlıcan gibi fidanlar hakkında bilgi alıyoruz. Gerçekten iyi bir hizmet var. Ayrıca Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin tarım alanında verdiği eğitimler için emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

 

Kaynak : PHA
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Okumak İsterseniz - Diğer GÜNCEL HaberlerKöşe Yazarları
 ‹ 
 › 

Arşiv Arama
- -
Anket
Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber
   
© Copyright 2015 Adıyaman İlk Haber. Tüm hakları saklıdır.

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber

Sitemiz Adıyaman Faal Gazetecileri Cemiyeti Üyesidir.

© 2015-2021 Profesyonel Tasarım PROTASARIM