Adıyaman Valiliğinden Sokağa Çıkma İstisnalarına İlişkin Açıklama

Adıyaman Valiliğince 65 yaş ve üzeri kronik rahatsızlıkları bulunanlar ve 20 yaş altındakilerin sokağa çıkma istisnalarına ilişkin açıklamada bulunuldu.
2020-05-15 20:11:40

-65 YAŞ ÜZERİ VE KRONİK HASTALAR PAZAR GÜNÜ ÇIKACAK

Adıyaman Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının halk sağlığı açısından oluşturduğu riski yönetebilmek adına sosyal hareketliliği ve kişiler arası teması azaltmak, sosyal izolasyonu sağlamak amacıyla ,İçişleri Bakanlığı'nın Genelgesi ile sokağa çıkmaları kısıtlanan 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlıkları olan vatandaşları ve ihtiyaç duyulan hallerde refakatçilerinin 17 Mayıs Pazar günü, 11.00-15.00 saatleri arasında yürüme mesafesiyle sınırlı olmak, sosyal mesafe kuralına riayet etmek ve maske takmak kaydıyla dışarı çıkabilmelerine izin verileceği bildirildi.

Aynı  gün ve saat aralığında sosyal teması azaltmak için ilimiz genelindeki park ve bahçelere 65 yaş üstü kişiler ve refakatçilerinin dışında girişlerinin yasaklandığı belirtildi.

-14 YAŞ ALTI ÇARŞAMBA GÜNÜ, 15-20 YAŞ ARASI CUMA GÜNÜ ÇIKABİLECEK

Yine aynı şekilde sokağa çıkmaları kısıtlanan 14 yaş ve altı çocukların 20 Mayıs Çarşamba günü, 15-20 yaş arasındaki gençlerin ise 22 Mayıs Cuma günü, 11.00-15.00 saatleri arasında yürüme mesafesiyle sınırlı olmak, sosyal mesafe kuralına riayet etmek ve maske takmak kaydıyla istisna olarak dışarı çıkmalarına izin verilecek.

Anılan gün ve saat aralığında sosyal teması azaltmak için kent genelindeki park ve bahçelere 14 yaş ve altı çocuklar ile 15-20 yaş arasındaki gençlerin ve refakatçilerinin dışında girişlerinin yasaklanmasına karar verildi.

Kaynak : PHA
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Okumak İsterseniz - Diğer GÜNCEL HaberlerKöşe Yazarları
 ‹ 
 › 

Arşiv Arama
- -
Anket
Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber
   
© Copyright 2015 Adıyaman İlk Haber. Tüm hakları saklıdır.

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber

Sitemiz Adıyaman Faal Gazetecileri Cemiyeti Üyesidir.

© 2015-2020 Profesyonel Tasarım PROTASARIM