Kent Konseyi Başkanı Temel: Eski Milli Eğitim Müdürü Abdulgafur Büyükfırat'ın İsmi Yaşatılmalı

Adıyaman Kent Konseyi Başkanı H.Sinan Temel, kalp krizi nedeniyle hayatını kaybeden eski Milli Eğitim Müdürü Abdulgafur Büyükfırat'ın isminin yaşatılmasını talep etti.
2020-05-17 00:49:04

-"EĞİTİM LİDERİMİZ ABDULGAFUR BÜYÜKFIRAT'I KAYBETMENİN ÜZÜNTÜSÜNÜ YAŞIYORUZ"

Temel, yaptığı açıklamada, Abdulgafur Büyükfırat'ı kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını belirterek, "Adıyaman’ımızda eğitimin bütün kademelerinde uzun yıllar görev yapmış, hizmet etmiş, binlerce gencimizin, insanımızın gönlüne dokunmuş, onlara rehberlik etmiş, fikirleri ve faaliyetleri ile farkındalık oluşturmuş, yediden yetmişe herkesin, her kesimin sevgisini, saygısını ve takdirini kazanmış hocamız, ağabeyimiz ve eğitim liderimiz Abdulgafur Büyükfırat’ı kaybetmiş olmanın üzüntüsünü yaşıyoruz."ifadesini kullandı.

- "İSMİNİN BİR EĞİTİM KURUMUNA VEYA YENİ YAPILACAK OLAN İL HALK KÜTÜPHANESİNE VERİLMESİNİ İSTİYORUZ"

Merhum Büyükfırat'ın bir çok ilde ve yurt dışında da önemli görevleri başarıyla ifa etmiş ve insanların takdirini kazandığını dile getiren Temel, açıklamasında şunları kaydetti:

"İlimizde Milli Eğitim Müdür olarak görev yaptığı yıllarda “Beş dakikanı bana ayır” okuma kampanyasıyla öğrencilerimize kitabı ve okumayı sevdirmiş, adeta kitap ile özdeşlemiştir. Bu kampanya ülke çapında ses getirmiş, ulusal basında yer almış, büyük takdir ve beğeni almıştı. İlimize faydasını ve örnek kişiliğini anlatmakla bitiremeyeceğimiz değerli hocamız bedenen artık aramızda yok maalesef. Ancak hatırası her zaman gönlümüzde yaşayacaktır. Kendisine karşı birazcık da olsa vefa borcumuzu ödemek ve adını yaşatmak adına Abdulgafur Büyükfırat isminin herhangi bir eğitim kurumuna veya yeni yapılacak olan İl Halk Kütüphanesine verilmesini Adıyaman Kent Konseyi olarak önemsiyor ve öneriyoruz. Talebimizin karşılık bulacağına inanıyor, Bu vesile ile Abdulgafur Büyükfırat hocamızı bir kez daha şükran ve minnetle anıyor, Allah’tan rahmet diliyoruz."

Kaynak : PHA
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Okumak İsterseniz - Diğer GÜNCEL HaberlerKöşe Yazarları
 ‹ 
 › 

Arşiv Arama
- -
Anket
Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber
   
© Copyright 2015 Adıyaman İlk Haber. Tüm hakları saklıdır.

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber

Sitemiz Adıyaman Faal Gazetecileri Cemiyeti Üyesidir.

© 2015-2020 Profesyonel Tasarım PROTASARIM