www.adiyamanunalturizm.com.tr


Dr. Fazıl Küçük için anma programı yapılacak

KKTC kurtuluş mücadelesinin bayrak ismi Dr. Fazıl Küçük ’ün babasının Adıyaman Artan köyünden Kıbrıs’a yerleşerek göçtüğünün ortaya çıkması sonrası Artanlılar Dernek yönetimi, GAP Gazeteciler Birliği Genel Merkezini ziyaret etti.
2020-06-24 15:22:43

Ziyarette GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz’ın Türk dünyasına ve memleket meselelerine duyarlılığı nedeniyle teşekkür eden  Artanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Sait Yıldırım,"Türk dünyasına ve KKTC ile ilişkilerde aktif çalışmalarıyla gündemde olan GAP Gazeteciler Birliği Cemiyeti'nin duyarlı faaliyetleri bizleri gururlandırıyor."dedi.

Artan Derneği olarak GAP Gazeteciler Birliği'nin Dr.Fazıl Küçük için yapacakları etkinliklere paydaş dernek olarak katkı sunmak istediklerini belirten Yıldırım, şunları ifade etti:

"Kıbrıs davasının bayrak ismi hemşerimiz sayılan Dr.Fazıl küçük için yapılacakları bir programa bağlayacağız, bu değerli hemşerimizi Türk dünyasına tanıtmak için neler yapılabilir ona bakacağız. Bu ziyaret kapsamında Sayın Kıymaz ile Adıyaman’ımız ve köyümüz Artan’dan ülkemize hizmetleriyle katma değer sunan büyüklerimizi konuştuk.

Tabii,  büyüklerimizi yad ederken yavru vatan Kıbrıs’ta milli mücadele vererek Kıbrıs’ın bağımsız bir devlet olmasını ve Türk kimliğini korumasını sağlayan bu konuda mihenk taşı olan DR. Fazıl Küçük beyi anmadan geçemedik. Büyüklerimizden aldığımız bilgiler doğrultusunda kısmen de akademik çalışmaların bağlamında Adıyaman’ın Artan köyünden olduğunu tespit ettiğimiz Dr. Fazıl Küçük ve ailesi hakkında GAP Olay Gazetesi ve GAP Gazeteciler Cemiyeti olarak haber yapmanızdan dolayı bir Artanlı olarak köyümüz ve tüm hemşerilerimiz adına minnettarız.
Artan-Der olarak takibini yaptığımız akademik çalışma kapsamında DR.Küçük bey hakkında iki devletin nüfus kayıtlarının da resmi olarak paylaşılmasıyla bir kültür birlikteliği kurulması, Adıyaman’ımız ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti arasında kültürel bir köprüye vesile olması için yapılan bu çalışmalardan dolayı dernek olarak mutluluğumuzu ifade edecek kelimeler bulamıyoruz,yerel ve ulusal basında Dr. Küçük bey hakkındaki haberiniz olaya yakın ilginiz bizleri çok mutlu etti ve bizi kabul ederek gösterdiğiniz misafirperverlikten dolayı çok teşekkür ederiz."

Ziyarette, dernek yöneticilerinden Mehmet Sait Yıldırım, Feyzullah Özdemir, Beytullah Karakurt, M.Arif Durmuş, Mahmut Yavuz, Şahin Turgut hazır bulundu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Kıymaz,"Önümüzde bütün dünyayı derinden etkileyen korona virüs sorunu var, bu tehdit ortadan kalkıp normalleşme ortamı oluşur oluşmaz Dr.Fazıl Küçük için bir dizi etkinlik planlıyoruz. Türk dünyasına mal olmuş bu isim için tabi ki birçok STK birlikte beraber önemli etkinliklere imza atacağız. KKTC de dostlarımızla görüşüyoruz, bu arada nüfus kayıtları ve resmi belgelerle de konuyu tasdikleyen belgelerle KKTC ziyaretimizde söz konusu olacaktır." dedi.

 

Kaynak : PHA
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Okumak İsterseniz - Diğer GÜNCEL HaberlerKöşe Yazarları
 ‹ 
 › 

Arşiv Arama
- -
Anket
Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber
   
© Copyright 2015 Adıyaman İlk Haber. Tüm hakları saklıdır.

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber

Sitemiz Adıyaman Faal Gazetecileri Cemiyeti Üyesidir.

© 2015-2020 Profesyonel Tasarım PROTASARIM