Başkan Turanlı; Kâhta’nın Çehresi Kanal Boyu Park İle Güzelleşiyor

Kahta'nın çehresini değiştirmesi hedeflenen projelerden kanal boyu park projesinin yapım çalışmaları devam ediyor.
2020-06-26 23:26:00

Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı Kanal Boyu Park Projesi ile ilgili yapılan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu.

Başkan Turanlı; yapılan çalışmalarımızın bitmesiyle kanal boyunun çok canlı ve güzel bir hale gelecek. Bu sezonun sonunda bitirmeyi planladığımız parkı, Kahta’mıza yakışır hale getireceğiz. Menderes mahallesi kanal boyu parkımıza imkanlarımız dahilinde çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz.

DSİ Kanalına Baypas yapılarak 750 metre uzunluğunda 400’lük boru ile taşkın ve yağmur suyu hattını tamamlandık.Parkımızın cadde tarafında yine 750 metre uzunluğunda kaldırım yapıldı. Parkımızın içinde projemizde yer alan 2.5 metre genişliğinde  yine 750 metre boyunca kilitli parke taşı ile yürüyüş yolu tamamlandı. Parkımızın ortasında kıvrımlı kiremit irmikli 2-3 metre genişliğinde yürüyüş yolu tamamlandı. Yine 750 metre uzunluğunda ana hat otomatik sulama sistemi döşemesi ile bağlantı kolları sulama fiskiye sistemleri döşendi. Parkımızın içerisinde bay ve bayan lavabolar yapıldı. Çocuk oyun alanı, yetişkin spor aletleri ve zemin saha betonu yapıldı. Bisiklet yolu boyunca çit çamı ağaçları ve parkımızın ortasında 500 adet yetişkin ağaç (sofora, katalpa, teşbih v.b) ağaçlar ekildi.

Cadde ve park arasında 750 metre perde beton yapıldı.Parkımızın içerisinde 30 metre aralıkla 6 adet köpük, fiskiye, ışıklı havuzun alt yapısı kazıldı beton dökümüne başlandı.Toplam 4 etaptan oluşan projenin 1. Etab çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte bu alanlarımız bambaşka bir görünüme kavuşacak. Allah’ın izniyle Kahta'mızı her alanda yaşanabilir bir şehir haline getireceğiz. Yapılan çalışmalarımızın İlçemize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

 

Haber Merkezi

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Okumak İsterseniz - Diğer GÜNCEL HaberlerKöşe Yazarları
 ‹ 
 › 

Arşiv Arama
- -
Anket
Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber
   
© Copyright 2015 Adıyaman İlk Haber. Tüm hakları saklıdır.

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber

Sitemiz Adıyaman Faal Gazetecileri Cemiyeti Üyesidir.

© 2015-2020 Profesyonel Tasarım PROTASARIM