www.adiyamanunalturizm.com.tr


GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi: "Sanayi Odamız ve İl Sağlık Müdürlüğü İşbirliğinde İşletmelerimizde Antikor Tarama Testlerine Başladık"

Gaziantep’te Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı organizasyonunda, Sağlık Bakanlığı koordinasyonunda, Gaziantep Sanayi Odası ve Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü işbirliğinde firmalara yönelik antikor temelli COVID-19 tarama testleri başladı.
2020-06-26 23:51:05

Testler sosyal mesafe kuralı çerçevesinde sağlık ekipleri tarafından firmalarda gerçekleştiriliyor.

Salgının ülkemizde görüldüğü Mart ayından beri gerek işyerleri gerekse çalışanlara yönelik birçok önlemin alındığını dile getiren GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, “Salgınla mücadele kapsamında bugün itibarı ile antikor tarama testlerinin başlaması çok önemli. Bu sayede salgına karşı önlemler konusunda işletmelerimizde çok daha etkin bir sürece geçeceğiz” dedi. 

Ünverdi, "Firmalarımızın talepleri doğrultusunda sağlık ekipleri firmalarımıza giderek tarama testlerini yerinde gerçekleştiriyor. Randevu sistemi ile yürütülen sürece yoğun bir talep söz konusu. Sanayicilerimiz sağlığı önceleyerek kriterler çerçevesinde tedbirleri harfiyen yerine getiriyor. Üretimin devam etmesi için çalışanlarımızın sağlığını koruyacak önlemleri almaya devam ediyoruz. Antikor temelli tarama testi ile vakalar önceden tespit edilerek yayılımın önüne geçilecek ve bağışıklık düzeyinin belirlenmesini sağlayacak. Bu sayede sağlığımızı korurken, üretimlerimizdeki aksamaların önüne geçeceğiz" diye konuştu.

TEST SÜRECİ

Tarama testi yaptırmak isteyen firmalar test yaptırmak istedikleri personel listesini Gaziantep Sanayi Odası’na bildiriyor.

Gaziantep Sanayi Odası tarafından firma talebi Gaziantep İl sağlık Müdürlüğü’ne iletiliyor.

İl Sağlık Müdürlüğü koordinasyonu çerçevesinde firmalar gidilerek kan örnekleri alınması ve laboratuvar sonuçlarının çıkması ile süreç tamamlanıyor.

 

Haber Merkezi

 

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Okumak İsterseniz - Diğer GÜNCEL HaberlerKöşe Yazarları
 ‹ 
 › 

Arşiv Arama
- -
Anket
Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber
   
© Copyright 2015 Adıyaman İlk Haber. Tüm hakları saklıdır.

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber

Sitemiz Adıyaman Faal Gazetecileri Cemiyeti Üyesidir.

© 2015-2020 Profesyonel Tasarım PROTASARIM