www.adiyamanunalturizm.com.tr


Milletvekili Tutdere: Gerger halkı yol çilesine çözüm bekliyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun yanıtlaması istemiyle verdiği yazılı soru önergesiyle Adıyaman'ın Gerger ilçesinin bir türlü tamamlanamayan yollarını TBMM’ye taşıyarak, yolların ne zaman bitirileceğini sordu.
2020-06-30 18:31:52

Gerger ilçesinin en büyük sorunlarının başında gelen bozuk yolların ne zaman yapılacağını soru önergesiyle TBMM’ye taşıyan CHP Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere, vatandaşların yaşadıkları zorluklara dikkat çekerek bu yol sorununun bir an evvel çözülmesini talep etti.

"Gergerliler artık laf değil, icraat istiyor"

Gerger yolları için verdiği önceki soru önergelerine bakanlık tarafından gelen cevapları değerlendirerek somut adım atılması gerektiğini belirten Tutdere,

"Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına daha önce sunulan yazılı soru önergesine verilen cevapta toplam uzunluğu 34 km olan Gerger-Taraksu yolunun platform genişliği 10 metre olup onaylı projesi mevcut denilmişti. Ayrıca proje kapsamında 3 bin 800 metre uzunluğunda iki adet tünel bulunduğu, yapım çalışmaları tamamlandığında yolda 9 km kısalma sağlanacağı, Gölyurt -Tillo köyünün ulaşım probleminin çözülmüş olacağı bildirilmişti."dedi.

Tutdere, bunun yanı sıra 37 km uzunluğunda olan Gerger–Narince yolunun 2A standardında olduğu ve proje çalışmalarının 2019 yılında tamamlanmasını müteakip yapımının ihale edileceğinin bildirildiğini belirterek,şöyle devam etti:

"Ancak aradan geçen uzun zamana rağmen ilgili bakanlık tarafından Gerger, Tillo, Gölyurt ve bölgedeki diğer yerleşim birimlerinde yaşayan yurttaşlarımızın yol çilesinin çözülmesine ilişkin somut herhangi bir adım atılmamıştır. Gergerliler artık laf değil icraat istiyor. Trafik kazalarından kaynaklı yeni can kayıplarının olmaması için yıllardır yol konusunda yaşadıkları çilenin sona erdirilmesini bekliyorlar."

"Yolun yapımına ne zaman başlanacak"

 Milletvekili Tutdere Bakanlığa verdiği soru önergesiyle, Gölyurt-Tillo bölgesinin de ulaşım problemini çözeceği söylenen ve onaylı projesi olduğu belirtilen Gerger-Taraksu yolunun yapımına ne zaman başlanacağını, 2019 ve 2020 yıllarında bu projeler için ne kadar ödenek ayrıldığını, Gerger-Taraksu yolunun ne zaman Gergerlilerin hizmetine sunulacağını, ayrıca Gerger-Narince yolunun ne aşamada olduğu, bugüne kadar neden tamamlanmadığı ve bu yolun yapımına ne zaman başlanacağını sordu.

 

Kaynak : PHA
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Okumak İsterseniz - Diğer GÜNCEL HaberlerKöşe Yazarları
 ‹ 
 › 

Arşiv Arama
- -
Anket
Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber
   
© Copyright 2015 Adıyaman İlk Haber. Tüm hakları saklıdır.

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber

Sitemiz Adıyaman Faal Gazetecileri Cemiyeti Üyesidir.

© 2015-2020 Profesyonel Tasarım PROTASARIM