Çocuk Hakları Komitesinden büyük başarı

Adıyaman Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Adıyaman Çocuk Hakları Komitesine üye çocuklar Türkiye geneli YKS ve LGS sınavında dereceye girerek büyük bir başarı sergiledi.
2020-07-29 14:19:40

Adıyaman Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Adıyaman Çocuk Hakları Komitesine üye çocuklar Türkiye geneli YKS ve LGS sınavında dereceye girerek büyük bir başarı sergiledi.

Adıyaman Çocuk Hakları Komitesi üyesi Betü Güngörmüş YKS sayısalda Türkiye bin 281.’si, Adıyaman Çocuk Hakları Komitesi Kız Temsilcisi Sıdıka Yılmaz YKS  sayısalda Türkiye 4 bin 475.’si olurken, Adıyaman Çocuk Hakları Komitesi üyesi Yavuz Yılmaz ise LGS’de  yüzde 0,33’lük dilime girdi.

Dereceye giren çocukları makamında ağırlayan Adıyaman Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Fehmi Çelik, gösterdikleri başarıdan dolayı çeşitli hediyeler vererek tebrik etti.

Çelik, burada yaptığı konuşmasında, Adıyaman Çocuk Hakları Komitesine mensup çocukların ülke genelinde gerçekleşen YKS ve LGS sınavlarında gösterdikleri başarılardan ötürü gurur duyduklarını kaydetti.

"Onların hayat boyu gösterecekleri başarılar bizim başarımız dır"diyen Çelik, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Biz Büyük Bir Aileyiz” anlayışı ile sürdürdüğümüz çalışmalarımızın nadide çıktıları olan çocuklarımızı, ulusal çapta düzenlenen sınavlarda gösterdikleri başarılardan dolayı tebrik ediyorum.Topluma faydalı bireyler olabilmek için sadece ben odaklı değil biz odaklı çalışmalıyız. İl Müdürlüğümüze bağlı komitemizin organize ettiği sosyal, sportif ve kültürel etkinlikler, çocuklarımızın akademik başarılarına katkı sağlama da etki yaratan faktörlerden biridir. Çocuklarımızın sosyalleşmesi ve toplumumuzun sosyo-dinamiklerine erken yaşta entegre olmaları, ilerleyen yaşlarında da akademik başarılarının ortaya çıkmasına vesile olmaktadır. Birçok alanda hızlı bir gelişim sağlayan ülkemizin 2023-2053-2071 hedeflerine ulaşmasında gelecek yarınlarımızı kucaklayan çocuklarımızın etkisi oldukça büyük olacaktır. Çocuklarımızı çok iyi bir şekilde yetiştirerek ulaşılmak istenilen hedeflere hızlı bir şekilde varmamız oldukça önem arz etmektedir. Bu vesile ile geleceğimiz olan çocuklarımızı bir kez daha gösterdikleri başarıdan dolayı tebrik ediyor, tüm hayatları boyunca başarılarının devamını diliyorum."

Kaynak : PHA
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Okumak İsterseniz - Diğer GÜNCEL HaberlerKöşe Yazarları
 ‹ 
 › 

Arşiv Arama
- -
Anket
Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber
   
© Copyright 2015 Adıyaman İlk Haber. Tüm hakları saklıdır.

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber

Sitemiz Adıyaman Faal Gazetecileri Cemiyeti Üyesidir.

© 2015-2020 Profesyonel Tasarım PROTASARIM