www.adiyamanunalturizm.com.tr


ADYÜ Devlet konservatuvarında ön eleme sınavı dijital olarak gerçekleştirildi

Adıyaman Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müzikoloji Bölümü 2020-2021 akademik yılında eğitim görmeye başlayacak yeni öğrenciler için ön eleme sınavı dijital olarak gerçekleştirildi.
2020-08-25 10:28:43

Adaylar, Üniversitemiz Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından geliştirilen uzaktan dijital sınav platformu ile sınava tabi tutulurken, sınava toplamda 117 aday katıldı.

Dijital olarak gerçekleştirilen ön eleme sınavından 60 ve üzeri alan adaylar ikinci aşama sınavına girmeye hak kazanırken, sınav sonunda 2’si engelli olmak üzere toplamda 25 adayın Adıyaman Üniversitesi Devlet Konservatuvarına kabul edileceği bildirildi.

Komisyon Başkanlığını Adıyaman Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müdürü Doç. Dr. Barış Toptaş’ın yaptığı sınavda, Dr. Öğr. Üyesi Selin Oyan ve Öğr. Gör. Sultan Bilget Güçlüer komisyon üyesi olarak görev aldı.

Sınav sonrası açıklama yapan Devlet Konservatuvarı Müdürü Doç. Dr. Toptaş, “Her yıl olduğu gibi bu yıl da konservatuvarımıza adaylarımızın ilgisi yoğundu. Çok yetenekli adaylarımız vardı. En iyi adaylarımız öğrencimiz olmaya hak kazandı. Bizleri tercih eden tüm öğrencilerimize ve sınav süresince bizlere destek olan değerli hocalarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Sınavın İkinci Aşaması 1 Eylül’de

İkinci aşama sınavın 1 Eylül’de yapılacağını belirten Toptaş, “Sınavda iki adet tonal ezgi, iki adet  modal (makamsal) ezgi, iki adet şarkı ve iki adet ritmik çalma soruları ile dijital ortamda sınav yapılacaktır. Adaylarımıza can-ı gönülden başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

Haber Merkezi

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Okumak İsterseniz - Diğer EĞİTİM HaberlerKöşe Yazarları
 ‹ 
 › 

Arşiv Arama
- -
Anket
Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber
   
© Copyright 2015 Adıyaman İlk Haber. Tüm hakları saklıdır.

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber

Sitemiz Adıyaman Faal Gazetecileri Cemiyeti Üyesidir.

© 2015-2020 Profesyonel Tasarım PROTASARIM