CHP 97. yıl dönümü kutlamaları

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adıyaman İl Örgütü tarafından CHP’nin 97. Yıl dönümü dolayısı ile Atatürk Anıtına çelenk bırakıldı.
2020-09-10 16:34:34

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adıyaman İl Örgütü 97. kuruluş yıl dönümü etkinlikleri dolayısı ile Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı.

Yapılan törene TBMM katip üyesi ve CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, İl Başkanı Mehmet Burak Bİnzet, parti teşkilatı katıldı.

Burada bir açıklama yapan Milletvekili Abdurrahman Tutdere, CHP’nin Türkiye’nin en köklü partisi olduğunu belirtti; Bugün il örgütümüz ile birlikte partimizin 97. yıl dönümü kutlamaları münasebetiyle Atatürk Anıtına çelenk sunumu gerçekleştirdik. Bugün Cumhuriyet Halk Partisi'nin kuruluş yıldönümü; Cumhuriyet Halk Partisi Türkiye tarihinin, dünya tarihinin en köklü partilerinden bir tanesi. Türkiye’de 9 Eylül 1920'de kurulan cemiyet Halk Partisi bugüne kadar Türkiye'deki demokrasi mücadelesinde, her zaman önde olmuş ve bugüne kadar mücadelesini sürdürmüştür. Bundan sonra da aynı kararlılıkla mücadelesini sürdürecektir. Cumhuriyet Halk Partisi demek Türkiye'de demokrasi demek, çok partili hayat demek, Türkiye'de insan hakları demek, Türkiye'de kadın hakları demek, Türkiye'de gençlerin yoksulların ezilenlerin sesi demek. Cumhuriyet Halk Partisi'nin Türkiye'de ve dünyada varlığı demokrasi adına Her zaman büyük bir adım olmuştur. Partimiz aynı karanlık da kuruş ilkelerinden Gazi Mustafa Atatürk'ten aldığı ruhla aldığı feyz ile bundan sonra da aynı şekilde çalışmaları devam edecektir. İnşallah önümüzdeki süreçte Cumhuriyet Halk Partisi partimiz diğer ittifaklar ile birlikte dostlarla birlikte Türkiye'de iktidar olacak ve Türkiye'nin şu anda kangren olmuş bütün sorunlarını da bir bir çözecektir. Ben buradan bütün Türkiye'deki 83 milyona şu çağrıda bulunuyorum; hiç umutsuzluğa gerek yok. Türkiye'de Cumhuriyet Halk Partisi varsa; umut vardır ve biz hep birlikte demokrasi mücadelesinden Türkiye'de yaşayan bütün insanlar olarak er geç zaferle çıkacağız, galip geleceğiz. Türkiye Cumhuriyet Halk Partisi ile cumhuriyeti demokrasi ile taçlandıracaktır diyorum. Partimizin 97. kuruluş yıldönümünü partimize, Türkiye'mize ve bütün milletimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

İl Başkanı Binzet ise, 97 yıl önce kurulan partinin bugünkü mirasçıları olduklarını dile getirdi; “Genel Başkanım temellerini 4 Eylül 1919'da Sivas kongresinde attığınız 9 Eylül 1923'te kurduğunuz, Cumhuriyet Halk Partisi'nin bugünkü mirasçıları olarak huzurlarınızdayız. Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti'nin emperyalizm karşısındaki kararlığı, Kuva-yi Milliye'nin işgal orduları karşısındaki azmi 97. kuruluş yıldönümünde de yüreğinize taşıyoruz. Yegane amacımız sizin ve silah arkadaşlarının kurduğu güzel Cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandırarak hiçbir çocuğun yatağa aç girmeyeceği bir Türkiye inşa etmektir. İlke ve devrimleriniz ile ikinci yüzyıla çağrı beyannameniz ışığında kuracağımız halk iktidarında, ülkemizi işaret ettiğiniz muasır medeniyetler seviyesinin de ötesine götüreceğimize söz veriyoruz. Mücadelemiz hakimiyet kayıtsız şartsız milletin olana dek sürecektir. Mazlum milletlere umut ışığı olan Anadolu devriminin mimarları olarak size ve silah arkadaşlarınıza, hayatını kaybetmiş tüm Cumhuriyet Halk Partililere demokrasi mücadelesinde yaşamını yitirmiş yurttaşlarımıza şükranlarımızı sunuyor, aziz şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.” diye konuştu.

İl örgütü çelenk sunumunun ardından hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Haber Merkezi

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Okumak İsterseniz - Diğer SİYASET HaberlerKöşe Yazarları
 ‹ 
 › 

Arşiv Arama
- -
Anket
Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber
   
© Copyright 2015 Adıyaman İlk Haber. Tüm hakları saklıdır.

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber

Sitemiz Adıyaman Faal Gazetecileri Cemiyeti Üyesidir.

© 2015-2021 Profesyonel Tasarım PROTASARIM