Malatya İnönü Üniversitesi Rektörü Kızılay’dan Adıyaman Üniversitesine Ziyaret

Malatya İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Prof. Dr. Mehmet Turgut’u makamında ziyaret etti.
2020-09-24 21:30:45

Birtakım incelemelerde bulunmak üzere Adıyaman’a gelen Prof. Dr. Kızılay, Prof. Dr. Turgut ile görüşme gerçekleştirdi.

Üniversitede gerçekleştirilen çalışmalar ve devam eden projeler hakkında Turgut’tan bilgi alan Kızılay, Adıyaman Üniversitesinin ülkede rol model olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini söyledi.

Ziyarette, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cumhur Kırılmış, Üniversite Genel Sekreteri Doç. Dr. Aykut Dündar ve Rektör Danışmanı Doç. Dr. Sayad Kocahan da bulundu.

Görüşmenin ardından Üniversite kampüsünü gezen Kızılay, yeni dönemde yapılması planlanan yatırımlar hakkında bilgilendirildi.

Ziyaretin ardından Adıyaman’da faaliyetlerini sürdüren VETAL A.Ş. aşı firmasında aşı ve panzehir çalışmalarını ve tesisleri inceleyen Kızılay, Adıyaman Üniversitesi, TUBİTAK ve VETAL firması iş birliğinde Kovid-19 ile mücadele çerçevesinde yürütülen “Kovidsera” adlı beşeri antiserum çalışmaları ile ilgili VETAL A.Ş. Genel Müdürü Abdullah Tutak’tan bilgi aldı.

İncelemeler sonrasında konuşan Kızılay, Adıyaman Üniversitesi öncülüğünde gerçekleştirilen çalışmalarda önemli bir aşama kaydedildiğini söyledi.

Kızılay, Turgut ve ekibine çalışmalarında başarılar dilerken, Turgut ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Turgut, “Malatya İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay’a nazik ziyaretlerinden ötürü teşekkür ediyorum. Ziyaret kapsamında, Üniversitemizde gerçekleştirdiğimiz ve hayata geçirilmesi planlanan projelerimiz ile ilgili çeşitli istişareler gerçekleştirdik. Kendisine, Üniversitemiz, TUBİTAK ve VETAL firması iş birliğinde Kovid-19 ile mücadele kapsamında gerçekleştirdiğimiz “Kovidsera” adlı beşeri antiserum çalışmaları ile ilgili bilgiler verdik. Verimli bir ziyaret olduğunu düşünüyorum, Prof. Dr. Kızılay ve ekibine çalışmalarında başarılar diliyorum.”dedi.

Haber Merkezi

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Okumak İsterseniz - Diğer EĞİTİM HaberlerKöşe Yazarları
 ‹ 
 › 

Arşiv Arama
- -
Anket
Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber
   
© Copyright 2015 Adıyaman İlk Haber. Tüm hakları saklıdır.

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber

Sitemiz Adıyaman Faal Gazetecileri Cemiyeti Üyesidir.

© 2015-2021 Profesyonel Tasarım PROTASARIM