Kahta'da zabıta ekipleri fırınları denetledi

Adıyaman’ın Kahta ilçesinde Kahta Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü ekipleriyle birlikte fırınlarda denetimlerde bulundu.
2020-11-28 13:57:22

Kahta ilçe genelinde tüm fırınlar ve unlu mamul satışı yapan işletmeler ürün gramajı, fiyat listesi ve hijyen açısından kontrol edildi.

Zabıta ekipleri, halk sağlığını koruma tedbirleri kapsamında, belirlenen standartların yakalanması için iş yeri sahiplerine uyarılarda bulundu. Denetimlerde gıdaların bekletildiği ve yapıldığı alanlar denetlenirken fiyat listelerinin görünür şekilde asılmış olması ve pandemi tedbirlerine uygunluk da ekiplerin denetiminden geçti.

Pandemi sürecinde denetimlerin daha fazla tedbir ve önlemlerle devam ettiğini belirten Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı, halk sağlığını tehdit edecek unsurların ortadan kaldırılması ve gereken koşulların sağlanması için tedbirlerin fazlası ile alındığını söyledi.

Kahta Tarım ve Orman İlçe Müdürü Hüseyin Tosun ise, fırın sahipleri ve çalışanlarına koronavirüs salgınına karşı alınması gereken tedbirler ve uymaları gereken hijyen kurallarını anlattıklarını ifade ederek, denetimlerin periyodik aralıklarla devam edeceğini bildirdi.

Kaynak : PHA
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Okumak İsterseniz - Diğer GÜNCEL HaberlerKöşe Yazarları
 ‹ 
 › 

Arşiv Arama
- -
Anket
Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber
   
© Copyright 2015 Adıyaman İlk Haber. Tüm hakları saklıdır.

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber

Sitemiz Adıyaman Faal Gazetecileri Cemiyeti Üyesidir.

© 2015-2021 Profesyonel Tasarım PROTASARIM