Çelik'in, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü mesajı

Adıyaman Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Fehmi Çelik, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
2020-12-02 14:21:52

Çelik, mesajında, "Engellilerimiz bizim için sadece 3 Aralık'larda değil, her gün hatırlanması ve şartlarının iyileştirilmesi gereken toplumumuzun önemli bir parçasıdır."dedi.

Çelik, şu ifadelere yer verdi:

"Allah’a şükürler olsun ki, insanların birbirine üstünlüğünün ancak ve ancak takva noktasında olabileceğini bildiren ve bütün insanların eşit olduğunu her fırsatta dile getiren bir dini inancımız var, söz konusu çocuk, kadın, yaşlı, engelli, dahası dezavantajlı kardeşlerimiz olunca, hiçbir fedakarlığı esirgemeyen, her şeyi seferber eden, resmi bir anlayışımız, bir devletimiz, insanı yaşat ki devlet yaşasın düsturuyla hareket eden bir yönetim anlayışımız var.

İşte bu bakış açısıyla, sosyal devlet anlayışımızın gereği olarak, 2002 yılından bugüne kadar, engelli vatandaşlarımızın haklarının iyileştirilmesi ve bu kardeşlerimizin toplum hayatına daha iyi entegre olabilmeleri için yapılan çalışmalarla, engeller birer birer aşılmış ve bu kardeşlerimiz hak ettikleri hizmetlere nihayet ulaşmışlardır. Birçok engelli kardeşimiz, kamuda görev alıp, kendi ayakları üzerinde durabileceğini ispatlamış, bu şekilde topluma hizmet edilebilmesinde hiçbir engelin önemli olmadığını ortaya koymuşlardır."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2020 yılının Erişilebilirlik Yılı olarak ilan edildiğini anımsatan Çelik, "İlan edilmesi ile beraber Bakan Zehra Zümrüt Selçuk'un talimatları doğrultusunda sürdürdüğümüz erişilebilirlik hizmetlerimizin ivmesini arttırarak engelli vatandaşlarımızın her alanda yürütülen hizmetlere erişiminin kolaylıkla sağlanması için çalışmalarımızı sürdürüyor, gerekli denetimleri gerçekleştiriyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle engelli vatandaşlarımızın 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutluyor, tüm vatandaşlarımızı engellilik konusunda daha sorumlu ve duyarlı olmaya çağırıyorum."dedi.

Kaynak : PHA
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Okumak İsterseniz - Diğer GÜNCEL Haberler
12:12 -Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

Arşiv Arama
- -
Anket
Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber
   
© Copyright 2015 Adıyaman İlk Haber. Tüm hakları saklıdır.

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber

Sitemiz Adıyaman Faal Gazetecileri Cemiyeti Üyesidir.

© 2015-2021 Profesyonel Tasarım PROTASARIM