Gölbaşı Salkım Anaokulu’nda yeni 'E-Twinning' projesi 'Orff Time' başladı

Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinde, Gölbaşı Salkım Anaokulu’nda Okul Öncesi Eğitim Öğretmeni Ayşe Durmazcanlı koordinesinde
2021-01-13 12:46:04

Gölbaşı Salkım Anaokulu’nda  Okul Öncesi Eğitim Öğretmeni Ayşe Durmazcanlı koordinesinde "Orff Time" adlı e-twinnig projesi başladı.

"Müzik ruhun gıdasıdır ve iyileştirici bir yönü vardır" diyen Gölbaşı Salkım Anaokulu Müdürü Fatih Karagöz, yaptığı açıklamada, şunları ifade etti:

"Projemizde okul öncesi eğitimde sıklıkla kullandığımız etkili müzik eğitimini; beden, ritim, hareket ve enstrümanlarla harmanlayarak, orff yaklaşımı ile vermeyi hedefliyoruz. Öğrencilerimizin eğlenerek sanatsal becerilerini geliştirmelerini, yaratıcılıklarını ve kendilerine olan güvenlerini arttırmalarını istiyoruz. Ayrıca çocukların bu çalışmaları evde ve okul dışı ortamlarda da sergileyip hayatının içine katmalarını amaçlıyoruz.

Ülkemizin farklı ilerinde görev yapan 10 öğretmenin ve Azerbeycan'da görev yapan bir öğretmenin koordinesinde devam eden proje, Gölbaşı Salkım Anaokulu'ndan Ayşe Durmazcanlı öğretmenimiz koordinesinde öğrencileri ile birlikte yürütülmektedir. Özverili ve gayretli çalışmalarından dolayı öğretmenimiz Ayşe Durmazcanlı' ya teşekkür ederiz. Salkım Anaokulu olarak "Her zaman daha iyisi ve yenisini yapmalıyız" sloganımız doğrultusunda çalışmalarımıza katkı veren tüm paydaşlarımıza şükranlarımızı sunarız."

Kaynak : PHA
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Okumak İsterseniz - Diğer GÜNCEL HaberlerKöşe Yazarları
 ‹ 
 › 

Arşiv Arama
- -
Anket
Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber
   
© Copyright 2015 Adıyaman İlk Haber. Tüm hakları saklıdır.

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber

Sitemiz Adıyaman Faal Gazetecileri Cemiyeti Üyesidir.

© 2015-2021 Profesyonel Tasarım PROTASARIM