Fizyoterapistten sporculara sağlık eğitimi

Adıyaman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Kurum Fizyoterapisti Zeynep Çalışkan Işık, tarafından profesyonel voleybol ve atletizm sporcularına eğitim verildi.
2021-04-07 11:59:05

Gençlik ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş, yaptığı açıklamada sporcuların sağlıklı bir şekilde spor hayatlarını sürdürmeleri için eğitime tabi tuttuklarını kaydetti.

Adıyaman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Kurum Fizyoterapisti Zeynep Çalışkan Işık tarafından sporculara maç esnası öncesi ve sonrasında yapılacak olan ısınma ve soğuma egzersizlerine yönelik eğitimlerin verildiğini belirten Keleş, "Adıyaman’da faal olarak düzenli bir şekilde antrenmanlara ve müsabakalara katılan profesyonel sporcularımızın antrenman esnasında sakatlamayı önlemek ve antrenman esnasında oluşacak herhangi bir tramvayı tedavi etmek amacıyla kendilerine kuru iğneleme, elektroterapi, kinesiotape (bantlama) uygulamalarının nasıl yapılacağı ve postür (duruş) egzersizleri konularında eğitimler veriliyor."dedi.  

Eğitim sonrasında sporcuların katıldıkları yarışma ve müsabakalarda bu uygulamalardan mutlaka faydalanacaklarını ifade eden Keleş, "Amacımız sporcuların sağlıklı bir şekilde spor hayatlarını sürdürmeleridir. Bu nedenle verilen eğitimlerin yararlı olacağına inanıyoruz."ifadesini kullandı. 

 

Kaynak : PHA
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Okumak İsterseniz - Diğer GÜNCEL HaberlerKöşe Yazarları
 ‹ 
 › 

Arşiv Arama
- -
Anket
Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber
   
© Copyright 2015 Adıyaman İlk Haber. Tüm hakları saklıdır.

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber

Sitemiz Adıyaman Faal Gazetecileri Cemiyeti Üyesidir.

© 2015-2021 Profesyonel Tasarım PROTASARIM