Fatih Erbakan'dan Hükümete kritik 'Afganistan' çağrısı

Yeniden Refah Partisi lideri Erbakan, 1. Şırnak il kongresinde yaptığı konuşmada, "Birkaç milyar dolar kredi bulacağız diye.....
2021-06-26 19:32:15

Yeniden Refah Partisi lideri Erbakan, 1. Şırnak il kongresinde yaptığı konuşmada, "Birkaç milyar dolar kredi bulacağız diye, Afganistan'da Mehmetçiğimizi ateş altında bırakıp Taliban'la karşı karşıya getirmek akıl ve mantıkla bağdaşmıyor. Türkiye'ye düşen ağabeylik vazifesini yapıp İstanbul'da  Afganistan'daki tüm tarafların olacağı bir barış zirvesi toplamaktır." dedi.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, partisinin 1. Olağan Şırnak kongresine katıldı. Bir otelin konferans salonunda gerçekleştirilen kongreye, Genel Başkan Yardımcısı Zafer Emanetoğlu, partinin MKYK üyeleri ve il temsilcileri ile sivil toplum kuruluşları temsilcileri, siyasi parti yöneticileri ve vatandaşlar katıldı.

Bölge insanı Emperyalizmin oyununu bozdu

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan yaptığı konuşmada, bölge insanın dik duruşuyla Emperyalizmin büyük İsrail projesini bozduğunu ve önümüzdeki dönemde de bölgede barış ve kardeşliğin hüküm süreceğine inandığını söyledi.

Erbakan, "7 milyar insanın barışı ve huzurunu isteyen ve bunun için gece gündüz demeden çalışan  Milli Görüş'ün temsilcileri olarak din dil ırk ayrımı yapmadan Kürt, Zaza Sünni Alevi tüm kardeşlerimizi kucaklıyorum. Biz  Yeniden Refah Partisi olarak onların maddi ve manevi sıkıntılarından kurtarmak için yola çıktık." dedi.

Türkiye'de genç işsiz sayısı 1 buçuk milyonu aştı

Türkiye'nin en önemli sorunlarından birinin genç işsizler olduğunu ve ülkemizde üniversite mezunu genç işsiz sayısının 1,5'u aştığını vurgulayan Erbakan şöyle konuştu:

" Türkiye'deki toplam işsizlerin sayısının ise 10 milyonu aştı. Avrupa'da birçok ülkenin nüfusundan fazla işsizlerimiz var. Sadece 2020 yılında 40 bin 700 şirket kapandı. Bu, nereden baksanız 1 milyon insanın işsiz, aşsız ve ekmeksiz kalması demek. İşsizliğin hangi noktaya geldiğinin bir ispatı da bu. Boşta gezen gençlerin oranı yüzde 29. Yine bakıyorsunuz, vatandaşların bankalara olan borçları 2002 yılından bugüne 150 misli artış göstermiş. Biz burada siyaset değil, matematik yapıyoruz."

Afganistan'da Mehmetçik ateş hattında kalabilir

Taliban'ın 'Amerikan askerleri çekildikten sonra Türk askerleri Afganistan’da kalırsa saldırı da bulunuruz' şeklindeki tehdidini hatırlatan Erbakan,  " Amerika'nın vereceği lojistik mali ve siyasi destek sözleri bizlere George Soros'un sözünü hatırlatıyor. Ne demişti dünya Siyonizmin önde gelen spekülatörü, 'Türkiye'nin en iyi ihraç ürünü askeridir' demişti. Buna rağmen milli savunma bakanımız ne sayın cumhurbaşkanı diyorlar ki, 'bu teklif karşılığında Amerika siyasi, mali ve lojistik destek sağlayacak, bu nedenle biz Mehmetçiğin orada görev yapmasını istiyoruz' diyorlar. Bugün de Amerika'dan gelen teknik heyetle Ankara'da pazarlıkları yürütüyorlar."

Afganistan'da kalıcı barış için İstanbul'da Barış zirvesi çağrısı

Bir damla Mehmetçik kanını bütün Amerikan bütçesine değişmeyeceklerini söyleyen Erbakan, " 3 kuruş, birkaç milyar dolar kredi bulacağız diye, borcu borçla çevirip bu ayı da kurtaracağız diye Amerikan askerleri orada çıkıp kendini kurtardıktan sonra Mehmetçiğimizin ateş altında bırakıp orada Taliban'la karşı karşıya getirmek hangi akıl ve mantıkla bağdaşabilir. Burada Türkiye'ye düşen tarihten gelen misyonuyla ve Afgan halkının gönlündeki yeri dolayısıyla İstanbul'da bir barış zirvesi barış konferansı düzenlemek, Afganistan'daki bütün tarafları orada toplamak, diplomatik yolla oradaki kalıcı barışı tesis etmek için adım atmaktır. Ağabeylik görevini yapmaktır. Mehmetçiğimizin ateş hattında bırakılmasına kesin olarak karşıyız." diye konuştu.

Tek listeyle gidilen kongrede ise mevcut İl Başkanı Sabri Tatar, tekrar il başkanlığına seçildi.

Haber Merkezi

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Okumak İsterseniz - Diğer SİYASET HaberlerKöşe Yazarları
 ‹ 
 › 

Arşiv Arama
- -
Anket
Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber
   
© Copyright 2015 Adıyaman İlk Haber. Tüm hakları saklıdır.

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber

Sitemiz Adıyaman Faal Gazetecileri Cemiyeti Üyesidir.

© 2015-2021 Profesyonel Tasarım PROTASARIM