Başkan Kılınç: Ahilik, bugüne ve geleceğimize ışık tutuyor

Adıyaman’da Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği yöneticileri ile yılın ahileri, 14-20 Eylül tarihleri arasında kutlanacak olan 34. Ahilik Kültürü Haftası kapsamında Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç’a nezaket ziyaretinde bulundu.
2021-09-14 15:33:59

Ziyarete, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ziya Duranay, S.S. Güney Adıyaman Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Nevzat Başak, Besni Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hayati İşitmen, Gölbaşı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Latif Kocaman ve Gerger Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Muzaffer Metin ile yılın ahisi, kalfası ve çırağı katıldı.

Ziyarette konuşan Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ziya Duranay, Ahilik Haftası hakkında Başkan Kılınç’a bilgi vererek, esnafa vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür etti.

“Ahilik, bugüne ve geleceğimize ışık tutuyor”

 Belediye Başkanı Dr. Süleyman  Kılınç ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Ahilik Haftası münasebetiyle nezaket ziyaretinde bulunan Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ziya Duranay’a, Güney Adıyaman Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Nevzat Başak’a, Besni Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hayati İşitmen’e, Gölbaşı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Latif Kocaman’a, Gerger Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Muzaffer Metin’e, Yılın Ahisi olarak seçilen Besni eşraflarından Dokumacı Mustafa Korkmaz’a, Yılın Kalfası seçilen Adıyaman’dan berber kalfası Serhat Çelik’e ve Yılın Çırağı seçilen Gölbaşı’dan mobilyacı çırağı Tolga Kurt’a yaptıkları ziyaretten dolayı teşekkür ediyor, yılın ahisini, yılın kalfasını ve yılın çırağını tebrik ediyorum. Bugüne ve geleceğimize ışık tutan ahilik geleneğinin yaşatılması ve güler yüzlü meslek erbaplarının yetişmesi dileklerimle, esnaf ve sanatkarlarımızın Ahilik Kültür Haftasının 34. yılını en içten duygularımla kutluyorum” şeklinde konuştu.

Ziyaret sonunda Başkan Kılınç, Yılın Ahisi Dokumacı Mustafa Korkmaz’a, Kalfası Berber Mehmet Serhat Çelik’e ve Çırağı Mobilyacı Tolga Kurt’a çeşitli hediyeler takdim etti.

 

Kaynak: PHA
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Okumak İsterseniz - Diğer GÜNCEL HaberlerKöşe Yazarları
 ‹ 
 › 

Arşiv Arama
- -
Anket
Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber
   
© Copyright 2015 Adıyaman İlk Haber. Tüm hakları saklıdır.

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber

Sitemiz Adıyaman Faal Gazetecileri Cemiyeti Üyesidir.

© 2015-2021 Profesyonel Tasarım PROTASARIM