AK Partili Aydın: Adıyaman’da 'Tarım Mükemmeliyet Merkezi' kuruyoruz

AK Parti Adıyaman Milletvekili ve Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Ahmet Aydın, hükümetin tarım politikalarıyla ilgili yaptığı değerlendirmesinde, “AK Parti hükümetlerinin bugüne kadar verdiği desteklerle ilimizde yatırım, üretim ve istihdam hedefi ile katma değeri yüksek ürünlerimizi yetiştirmeye, geliştirmeye, ciddi bir ekonomik girdi sağalamaya devam edeceğiz” dedi.
2021-09-14 15:08:18

“Tarım hem Adıyaman hem de ülkemiz için vazgeçilmez önceliklerimiz arasında”

Adıyaman’ın sahip olduğu potansiyelinin göz ardı edilemeyecek bir noktada olduğuna değinen Milletvekili Aydın, “Stratejik ve bölgesel manada çok önemli bir sektör olarak tarım her zaman hem Adıyaman hem de ülkemiz için vazgeçilmez önceliklerimiz arasında gelmektedir. Kalkınma ve üretimin her alanda olduğu gibi tarımsal faaliyetlerde de modern ve kazançlı bir hal alması için olanca gücümüzle çaba sarf etmekteyiz. Bu manada, ilimiz ve ilçelerimizin sahip olduğu potansiyel göz ardı edilemeyecek bir noktadadır. Bu yıl yine, Adıyaman’da Karakuş Tarihi Ören Yeri’nde ’2. Badem Zirvesi’ni gerçekleştirdik. Bilindiği üzere bundan 8-10 yıl öncesine kadar Adıyaman’da bademin adı bile geçmiyordu. Biz Adıyaman’a yeni ve alternatif ürünleri nasıl sokarız, nasıl çiftçimize ve üreticimize daha çok katkı sunarız diye düşündüğümüzde karşımıza badem çıktı ve Tarım Bakanlığımızın destekleriyle bugünlere geldi. Bu ürünü paketlemek, pazarlamak ve işlemek içinde Kahta ilçemizde Tarım Kredi Kooperatifine ait Badem İşleme Tesisini kurduk. Bu tesis bölgede bir ilktir. Bununla birlikte ilimizde badem üretimi artmaya başladı. Badem üretimi arttıkça bizlerde destek vermeye başladık. Adıyaman’ımızda badem üreticimize bugüne kadar 4 Milyon 919 Bin 775 TL hibe verilmiştir. Hem maddi anlamda hem insan kaynağı anlamında istihdam da sağlayarak Adıyaman’ımızın ve çiftçimizin potansiyelini gayet verimli bir şekilde kullandığımız kanısındayım. 2021’de beklenen 30 bin ton badem üretimi ile birlikte ilimize kazandırılacak değer düşünülürse doğru bir yolda olduğumuz aşikardır” diye konuştu.

“Katma değeri yüksek ürünlerin piyasaya arzını sağlamayı sürdüreceğiz”

Aydın, konuşmasının sonunda ise, “Adıyamanlı üreticimiz hükümetinden de aldığı destekle muhakkak başaracaktır. AK Parti hükümetlerinin bugüne kadar verdiği desteklerle ilimizde yatırım, üretim ve istihdam hedefi ile katma değeri yüksek ürünlerimizi yetiştirmeye, geliştirmeye, ciddi bir ekonomik girdi sağalamaya devam edeceğiz. Yine bu bağlamda, yeni bir proje hayata geçirerek Tarım Kredi Kooperatifleri aracılığıyla da ilimizde ‘Tarım Mükemmeliyet Merkezi’ kuruyoruz. Tarımsal ürünlerimizin verimliğini ve kalite standardını artırarak katma değeri yüksek ürünlerin piyasaya arzını sağlamayı sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: PHA
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Okumak İsterseniz - Diğer GÜNCEL HaberlerKöşe Yazarları
 ‹ 
 › 

Arşiv Arama
- -
Anket
Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber
   
© Copyright 2015 Adıyaman İlk Haber. Tüm hakları saklıdır.

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber

Sitemiz Adıyaman Faal Gazetecileri Cemiyeti Üyesidir.

© 2015-2021 Profesyonel Tasarım PROTASARIM