CORONA VİRÜSÜNE RAĞMEN MUTLU OLUN


Bu makale 2020-04-27 22:44:01 eklenmiş.
Neval Kütük

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan Corona virüs korku, endişe ve kaygıları gün geçtikçe artırıyor.  Bu süreç hepimizi derinden etkilemeye devam ediyor. Sürekli evde kalma durumu depresif bir durum yaratıyor. Herkeste genel bir mutsuzluk hakim. Bu mutsuzluğun nedenleri de, stres, gerilim, korku ve kaygı. Halbuki doğamızda neşeli, haz ve mutluluk dolu varlıklarız. Corona virüsün sadece Türkiye’ye değil tüm Dünya’ya yayılması ile  küresel bir sorun ile yüzyüze geldik.  Böylece mutsuzluk daha da derinleşti.

 

Mutluluk, dışsal nesnelere bağlı olmayan tamamen içten gelen doğal bir haldir. Hepimiz özümüzde mutlulukla dolu varlıklarız fakat yaşanılan hayat tecrübeleri, anılar, sağlıksız alışkanlıklar, duygu, düşünce, eylemlerde farkındalıksızlıktan dolayı özdeki saf mutluluk halinden uzaklaştık.  Kendimize yabancı hale geldik.

 

Mutluluk, hayatı doyasıya yaşamaktır.   Geçmiş ve gelecekten bağımsız olarak şu anın gerçekliğini yaşamaktır. İşte Dünya Değişim Akademisinde uygulanan ‘’Mutlu Olma Sanatı Değişim Programı’’ sayesinde içinizdeki öz mutluluk ortaya çıkıyor. Kendinizi neşeli, huzurlu, tatmin hissetmeye başlıyorsunuz. Üstelik bu, doğal ve kendiliğinden gerçekleşiyor.  Gerçek mutluluk, nedensiz bir şekilde ortaya çıkıyor,  ortaya çıktığında da  gerginlik, stres, kaygı ve korkular ortadan kalkıyor.   Mutluluğun kaynağı maddesel nesneler değil, sizin içinizdeki öz varlıktır. Yani ruhi özdür. Beden olarak değil, öz varlık olarak hareket ettiğinizde canlanma, huzur ve yetinme hali doğuyor. Geçici zevklerin verdiği yapaylıktan kurtulup, gerçek saadet ile doluyorsunuz.

 

Gerçekten mutlu olmak bir başarıdır. Mutlu olmak için zevklerin peşinde koşulursa huzursuzluk oluşur. Gerçek huzur ortadan kaybolur. Yaşanılan zevk ile geçici bir mutluluk hali yaşıyorsunuz ama o zaman bu hali kaybetmekten korkuyorsunuz. O zaman da mutluluk kayboluyor. Mutluluğa ulaşmak için onun peşinden gitmeyi bırakın, çabalamaktan vazgeçin. Hiç beklemediğiniz bir an, içinizde nedensiz bir mutluluk yaşayacaksınız.

 

Bu süreçte size en doğru anahtar; ‘’Mutlu Olma Sanatı  Değişim Programı’’.

Program,  8 çalışmadan oluşuyor. Her çalışma kırkbeş dakika (45) sürüyor ve her çalışmada teorik ve pratik uygulamalar yapılıyor. Teorik uygulamalar, gerçek mutluluk ile ilgili farkındalığı artırıcı bilgilendirmeleri içeriyor.   Pratik uygulamalar ise nefes, vücut çalıştırma teknikleri ve gevşeme tekniklerini kapsıyor. Her çalışmanın uygulanışı dinamik.

 

Değişim Teknikleri, Değişim Uzmanları rehberliğinde bilimsel olarak  uygulanıyor. Beden hareketleri nefeslerle birlikte dinamik uygulandığında duygu ve  düşünceler yatışıyor. Eylemler daha farkındalıklı icra ediliyor. Böylece geçmiş ve gelecekle ilgilenmiyorsunuz.  Anda ve şimdide kalıyorsunuz.  İşte o zaman mutluluk güneşi doğuyor ve mutsuzluk karanlığı kayboluyor. Bedendeki uyuşukluk gidiyor. Böylece canlanıyorsunuz ve enerjiniz yükseliyor.

 

 ‘’Mutlu Olma Sanatı  Değişim Programı’’ sizlere toplum olarak yaşadığımız  bu süreçte birçok yarar sağlayacak.  Karamsarlık, umutsuzluk, çaresizlik kaybolacak. Negatif düşüncelerden özgürleşeceksiniz. Moral bozukluğu sevince ve mutluluğa  dönüşecek.

 

Bu program sayesinde içinizdeki gerçek mutluluk ortaya çıkacak. Mutluluğun ne olduğunu anlayacaksınız ve  sizi gerçekten mutlu eden şeyleri yapmaya başlayacaksınız. Mutsuzluğun nedenlerini göreceksiniz.  Geçici zevkleri bırakacak ve kalıcı mutluluğu doğal olarak yaşayacaksınız.

 

Sizi mutsuz eden şeylerin farkına varacaksınız. Onları doğal olarak bırakacaksınız. Mutluluğu yaşayınca, içinizdeki bu mutluluğu herkesle paylaşmak isteyeceksiniz. İçinizden geleni yapacaksınız. Kendin olmak ve doğal olmak en üstün mutluluktur. İşte programın size en güzel getirisi bu olacak!

 

Bu günler de geçecek ve bu günleri de birlikte aşacağız.  Yalnız ve çaresiz değilsiniz. Hemen ‘’Mutlu Olma Sanatı   Değişim Programı’’nı uygulayın.  Kendinizi değiştirin. İçinizdeki bu mutsuzluktan kurtulmak  tamamen sizin elinizde.

 

Değişim Sanatımızı  ev konforunuzda  ONLİNE CANLI  olarak uygulayabilirsiniz. İnternet sitemiz ve mail adresimden iletişime geçebilirsiniz. Kendiniz ve çevreniz için bir adım atın, DEĞİŞİM başlasın.

 

MUTLULUK rüzgarları içinizdeki essin ve herkese yayılsın.

Bir sonraki yazımda farklı bir değişim programı ile sizlerle buluşacağım.

 

Neval Kütük

nevalkutuk77@gmail.com

 

 

 

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

Arşiv Arama
- -
Anket
Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber
   
© Copyright 2015 Adıyaman İlk Haber. Tüm hakları saklıdır.

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber

Sitemiz Adıyaman Faal Gazetecileri Cemiyeti Üyesidir.

© 2015-2021 Profesyonel Tasarım PROTASARIM