ŞİDDET KAPISI


Bu makale 2020-06-27 00:08:28 eklenmiş.
Şirvan Yücel

Hayal kırıklıkları şiddete neden olur mu?

Şiddeti etkileyen faktörler nelerdir?

İnsan kendi kendine şiddet uygular mı?

Bu soruların cevaplarını Dünya Değişim Akademisi' indeki Değişim Uzmanlarına sorduk çok geniş kapsamlı bilgiler edindik. Bu hayati bilgileri sizlerle paylaşıyoruz.

''Aslında tüm hayal kırıklıkları insanın kendi kendine uyguladığı şiddetten ibarettir ve şiddettin kaynağı da yine insanın ta kendisidir. Şiddetten kurtulmak için insan tamamlanmalı yani bir bütün haline gelmelidir. Bir insanın bütünlüğünü bozan şey  şiddettir.

Bencillik kendini başkalarından üstün görmek ve kendi üstünlüğüne inanmak, başka bir şiddet türüdür. Bencillikten doğan ünlü olma hırsı ve şöhret peşinde koşturma da mutlaka şiddete neden olmaktadır.

Bencil insan sahip olmadığı her şeyi elde etmek ister ve elde edemeyince de hayal kırıklığına uğrar, sonuçta da hiddet ve şiddet uygular. Olmadığı şey olma şeklinde kendisini geliştirmek isteyen  bencil insan, mutlaka düş kırıklığına uğrar ve şiddet uygular.

Bencilliğin neden olduğu herkesten daha iyi olmak için gelişme arzusu, hayal kırıklığı, hiddet ve nefret çeşitli şiddet türleridir. İnsan şiddetle ilgili hakikati kavradığında, tamamlanacak ve tüm hayal kırıklıklarından kurtulacaktır.''

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

Arşiv Arama
- -
Anket
Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber
   
© Copyright 2015 Adıyaman İlk Haber. Tüm hakları saklıdır.

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber

Sitemiz Adıyaman Faal Gazetecileri Cemiyeti Üyesidir.

© 2015-2020 Profesyonel Tasarım PROTASARIM