www.adiyamanunalturizm.com.tr


BİRLİK BİTERSE DİRLİK OLMAZ


Bu makale 2020-09-06 23:38:02 eklenmiş.
Ramazan Özelmiş

Sevgili dostlarım: Üzülerek söylemeleyimki yavaş yavaş bizi içine alan küresel oyunların kölesi olmuş durumdayız.

Oysa beraber olmayı, birlik olmayı, diri olmayı hissederek içinde bulunduğumuz kültür savaşını kazanabiliriz.

Topsuz tüfeksiz, sadece değerlerimiz üzerinden yürütülen 21’nci yüzyılın soğuk savaşını kazanabiliriz. Tabiki topumuz, tüfeğimiz, füzemiz,  tankımız savaş uçağımız, savaş uçağı gemimiz  insansız hava araçlarımız, uydumuz, olsun. Savunma sanayisinde dünyada hiç bir ülkeye muhtaç olmayalım

Ama bunları kendimiz üretirken değerlerimizden vazgeçmeyerek, üreterek, düşünerek uyanık kalmayı başarırsak biz galip geliriz.

İslam'dan uzaklaşan bir milletin temel unsurlarını yavaş yavaş, hissettirmeden yok etmeye çalışan bir sistemin içindeyiz.

Kıyafetlerimizi kendilerine benzettiler, yemek kültürümüzü değiştirmeyi başardılar, millî ruhumuzu yavaş yavaş alıyorlar elimizden. Dilimizse harf inkılabı olduğundan bu yana bütün güzelliğini yitirdi ve yitirmek üzere! Elimizde kalan tek kale dinimiz.

Etrafımız tamamen tahrip olmuş durumda. Hiçbir şey için geç kalmadık, sadece artık ayağa kalkmakla mükellefiz. Lafa gelince her birimiz İslam alimlerini susturacak kadar alimiz Lakin konuşmak ve bilmek yetmiyor. Bir öğrenci düşünün çocuk süper bir zekaya sahip fakat sınavda barajı bile aşamamışsa bunu hiç bir üniversite almaz Hissiyatımızın verdiği kudretle ayaklanıp özümüze dönme yolunda emin adımlarla ilerlemeliyiz.

Umutsuzluğa kapılmadan, Allah’ın bize verdiği iman kuvvetiyle ülkemizin yeniden yüceleceği inancını kaybetmeden devam etmeliyiz yolumuza.

Aşkla, şevkle ve inançla yürümeliyiz.

Sevgimizi hissettirmeliyiz, muhabbetimizi gözlerimizle paylaşmalıyız.

Umudumuzu taze, acımızı sahici, birliğimizi daim tutmalıyız.

Unutmayalım, bu ülkenin her bir karışı şüheda kanıyla sulanmıştır.

Tarih boyunca atalarımız Kürt, Türk, Laz, Çerkez demeden her daim omuz omuza sahip çıkmıştır bu vatana.

Ölüme de, zafere de kol kola gitmişlerdir. Son günlerde özellikle Kürt Türk meselesini kaşıyıp burdan bir rant sağlamak isteyenler her yerde iş başında Sakarya'da bunun en son örneğidir "Kürt işçi" tabiri ne Allah aşkına ?

İşçi işçidir, Kürdü, Türkü mü olur ?

Irkçı da sizsiniz, ırkçılıktan beslenen de siz sözde Kürtlerin temsilcisi olduğunu söyleyip sonrada gidip Dersimi bombalayan zihniyetin koçağına oturup onlara destek veren sizlersiniz tabiki size destek verdiğini iddia edip bu vatana zarar vermek isteyen sizin gibi hainlerde yok değil!

Bakın burda bizzat güvenilir bir kaynak olan Gazeteci yazar Mehmet Çek beyefendiden aldığım doğru bilgilere yer vereyim Sakarya'da saldırıya uğrayan işçiler konuştu ;

Şilan Demir "..yer sahibi aile ile aramızda iş nedeniyle tartışma çıkınca fındık toplama işini bıraktık, sonra bize saldırıp darp ettiler. İlk defa böyle bir olay yaşadık. Aile çok geçimsizdi. Adaletin yerini bulmasını istiyoruz! Kürt-Türk çatışması değil! Öyle bir şey yok! Biz Türklerle kardeşiz .."

Rojda Demir "10 yıldır fındık toplamaya gidiyorum. İlk defa böyle bir şey gördük. Bir tek bunlar böyleydi. Türk Kürt kardeştir. Hepimiz aynı bayrak altında yaşıyoruz. Saldırıya uğradık. Hakkımızı sonuna kadar savunacağız, o insanların cezalandırılmasını istiyoruz."

Diyeceğim o ki, ülkemizin mozaikleri olan bir çok ırktan halklar var Herkezde bu ülkede aynı kanunlarla yönetiliyor. Ben Kürt oğlu Kürdüm ve Elhamdülillah Müslümanım  ne Türkler nede başka ırktan olanlar benden üstündür nede benden aşağıdadır. Müslüman ise benim kardeşimdir. Oyuna gelmeden değerlerimize ve birbirimize sahip çıkalım.

Hep yan yana olalım.

Çünkü biz kalabalıkken çok güzel oluyoruz. Türkiye'de yaşayan ve ülkesini seven hain olmayan herkese şiir tadında güzel bir hayat dileğimle.

Şair Ramazan Özelmiş

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

Arşiv Arama
- -
Anket
Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber
   
© Copyright 2015 Adıyaman İlk Haber. Tüm hakları saklıdır.

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber

Sitemiz Adıyaman Faal Gazetecileri Cemiyeti Üyesidir.

© 2015-2020 Profesyonel Tasarım PROTASARIM