www.adiyamanunalturizm.com.tr


DUYGUSAL İLETİŞİM


Bu makale 2020-10-28 16:29:19 eklenmiş.
Şirvan Yücel

Bu çok önemli iletişim biçimini Dünya Değişim Akademisi'ndeki Değişim Uzmanlarına sorduk, hayatımızı etkileyecek çok önemli bilgiler edindik bu bilgileri sizlerle paylaşıyorum.

''Duygusal iletişim sevgi üzerine kurulur.

İnsan sevdiği insanlarla samimiyet dolu duygusal iletişim kurunca, ne kadar çok sevgi verirse o kadar çok aldığını hisseder. Bu, koşulsuz sevginin evrensel aritmatiğidir: Sevgi ne kadar çok verilirse o kadar çok geri gelir. Ancak bunun için insan ilişkide değil, duygusal iletişim içinde olmalıdır.

Koşulsuz sevginin evrensel yasası idrak edildiğinde, insan koşulsuz bir duygusal iletişim kurmaya nail olur. Sevgiyi hesapsızca verir, verdikçe verir ve her zaman verdiğinden daha fazlasını alır. Bunun için kişi ilişkide olmak için çabalamak yerine duygusal duygusal iletişim kurmak özen göstermelidir. Çünkü ilişki bireyi statikleştirir, samimiyet dolu duygusal iletişim ise dinamikleştirir. İlişki durgun bir göldür, duygusal iletşim ise dima akan bir nehirdir. İlişki insanı bir çöle, duygusal iletişim ise bir okyanusa dönüştürür. Samimiyet dolu duygusal iletişim her iki kişiyi de besler ve güçlü kılar.

Sevgi dolu duygusal iletişimde olan insanlar birbirine yapışmaz, yollarına özgürce devam ederler. Birbirlerini zenginleştirirler ve hayatları boyunca şükran duyarlar. Samimi duygusal iletişim içinde olan kişiler ayrı kaldıklarında birbirlerini özler ve tekrar bir araya gelince birbirleri ile daha çok sevgi ve neşe paylaşırlar.

İnsan samimiyet dolu duygusal iletişim kurduğunda büyümeye, olgunlaşmaya başlar. Bu hem sevginin hem de kişiliğin güçlenmesini sağlar. Koşulsuz sevgi ile dolu duygusal iletişim kuran insanlar karşısındakini sahiplenmeye, köleleştirmeye ve azmeye çalışmaz. Diğer yandan ilişkide olan kişiler ilişkiye yapışır ve birbirlerini tüketir. İlişki bir nevi bağımlılığa neden olur ve bir kara delik gibi tüm enerjiyi içine çeker, yok eder. Sağlıklı duygusal iletişim dinamik bir akıştır ve yapıcı eylemlerin tezahürüdür.''

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

Arşiv Arama
- -
Anket
Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber
   
© Copyright 2015 Adıyaman İlk Haber. Tüm hakları saklıdır.

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber

Sitemiz Adıyaman Faal Gazetecileri Cemiyeti Üyesidir.

© 2015-2020 Profesyonel Tasarım PROTASARIM