BAĞIMLILIKLARDAN ÖZGÜRLEŞME


Bu makale 2021-05-03 22:26:41 eklenmiş.
Neval Kütük

Bağımlılık, bir nesneye, maddeye veya insana duyulan son derece güçlü bir istektir. Bağımlılık psikolojik bir durumdur. Bir kere bağımlılıktan kurtulmuş insan son derece dikkatli olmalıdır. Alışkanlıkları gözden geçirmek ve onların tekrar aktif olmamasını önlemek gerekir. Bunun için de öz disiplin çok gereklidir.

 

Eğer herhangi bir şeye bağımlılığınız varsa her zaman tetikte ve farkında olmalısınız. Dengeli olmalısınız. Dünya Değişim Akademisi’nde bilimsel tekniklerle sunulan ‘’Bağımlılıklardan Özgürleşme Sanatı’’ ile bağımlılıklarınızın farkına varacak ve onlardan özgürleşeceksiniz.

 

Değişim Sanatı ile düşünce yapınız değişecek ve yeniden düzenlenecek. Zihin eğitilecek ve bağımlılığa neden olan zihinsel kalıplar kırılacaktır. Dürüstçe eylemlerinizi gözden geçirin ve bağımlılık, alışkanlık haline gelenleri not edin. Göreceksiniz ki belki de hiç farketmediğiniz bağımlılıklarınız var. İşte Değişim yolunda olmak, sizi bu bağımlılıklardan kurtaracak. Bunun için Değişim Teknikleri zaruridir.

 

‘’Bağımlılıklardan Özgürleşme Sanatı Değişim Programı’nın işleyişinden biraz bahsedelim. Bu program 8 çalışmadan oluşuyor. Her çalışma kırk beş dakika sürüyor.  Her çalışmada sizi bağımlılıklardan özgürleştirecek derin,  kapsamlı teorik bilgilendirmeler ve pratik uygulamalar yapılıyor.  Pratik uygulamalar ise nefes, vücut çalıştırma teknikleri ve gerginliği atma tekniklerini kapsıyor. Her çalışmanın uygulanışı dinamik olup, teknikler ardı sıra gelen duruşlardan oluşuyor.  

 

Değişim Teknikleri Değişim Uzmanları rehberliğinde bilimsel, sistematik ve yöntemli şekilde uygulanıyor. Beden hareketleri nefeslerle birlikte dinamik uygulandığında duygu ve düşünceler yatışıyor. Geçmiş ve gelecekle ilgilenmiyorsunuz. Bu da anda ve şimdi kalmayı kolaylaştırıyor. Bedendeki uyuşukluk gidiyor. Böylece canlanıyorsunuz ve enerjiniz yükseliyor.

 

Herkes kendi bağımlılıklarını kendisi yaratır. Fakat bağımlılıklar, birden değil, yavaş yavaş bırakılmalıdır. Aksi halde kişi, o şeye yeniden bağımlı olabilir. Bağımlılıktan kurtulmak için ekstra çaba göstermeyin. Sadece farkında olun. O bağımlılığın sizi ne kadar olumsuz etkilediğinin farkında olun.

 

Unutmayın, siz değişirseniz bağımlılık da gider. Bunun için ‘’Bağımlılıktan Özgürleşme Sanatı’’ Değişim Programı tam da size göre.

Mutlu Değişimler…

 

Neval KÜTÜK

nevalkutuk77@gmail.com

 

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

Arşiv Arama
- -
Anket
Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber
   
© Copyright 2015 Adıyaman İlk Haber. Tüm hakları saklıdır.

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber

Sitemiz Adıyaman Faal Gazetecileri Cemiyeti Üyesidir.

© 2015-2021 Profesyonel Tasarım PROTASARIM