İSRAİL AİLESİ


Bu makale 2021-05-14 22:02:58 eklenmiş.
Doğanay Osman Ulusoy

 

Selamun Aleykum Arkadaşlar!

Bu harita bir zamanlar benim için bir anlam taşıyordu, hatta mücadele için tahrik ediyordu amma zaman içinde gördüm ki "yukarıdaki harita" da bazı eksikler var! Gençlerin moralini bozup, “demek İsrail yenilmez bir güçmüş” intibaı veriyor.

Evvela Müslümanların sınırı bu kadar az değil, elhamdülillah daha geniş! Sadece Müslümanların aralarında birlik yok, birlik bilinci yeterince yoktu. Birbirleri ile iletişimleri çok yetersizdi. Tüm bilgiler Siyonist merkezli basından geliyordu. Müslümanları başlarında bir lider olması lazımdı, Siyonist süzgeçten geçerek birbirlerini tanıdıkları için bir türlü başlarında lider olmuyordu, birlik olamıyorlardı. Basında Müslümanların güçlenmesi ile "birisi" artık tüm Müslümanların dikkatini çekiyor. Artık Müslümanların gözünde "Lider" ve "Lider ülke" belirmeye başlıyor!

İsrail haritasına gelince... İsrail de o kadar "küçük" değil! İsrail dediğimizde hangisi diye sormalıyız; Bu gün Filistin'deki "İsrail devleti" olarak bilinen kırmızı renkli yerdeki "Yavru İsrail “mi, ABD olarak bilinen, her konuda Yavru İsrail'i, "yavrusunu şefkatli bir ana edasıyla" koruyan, destek veren, "Ana İsrail “mi, yoksa sermayesi ile tüm dünyaya yayılmış, dünyanın her yerinde, her ülkesinde az çok etkisini gösteren, büyük sermaye guruplarının başını oluşturan, Rothschild, Rockefeller aileleri ve çevrelerine topladıkları diğer Yahudi ve Yahudi olmayan Siyonist sermayedarların oluşturduğu "Baba İsrail” mi?

Baba İsrail (Yahudi sermayedar), teokratik (din içerikli, anti laik) bir mücadele ile dünyanın her yerinde! İslam ülkeleri de dahil, tüm dünya ülkelerinde cılız veya güçlü sesleri çıkıyor. Yani, İsrail haritasına itirazım var. Bu harita "ÇOK" eksik!

Ancak moralimizi bozmayalım, çünkü evvelden olduğu gibi küçük yerel düşmanlarla mücadele etmeyecekler artık! Karşılarında "yavru bir İsrail" olmadığının bilincinde olan, kendi içindeki İsrail'i de (İsrail ailesine mensup kişi ve kurumlar) hesaba katan, “İsrail ailesi için en kötüsü”, bir araya gelme bilincini güçlendiren bir İslam ve hatta vicdan birliği ortaya koymuş ülkeler, milletler var! Asıl harp şimdi başlıyor! Hatta kendi hâkim oldukları ülkelerde (ABD, Filistin, Hollanda, Güney Afrika, vb.) bile mücadele içine girmek zorunda kalacaklar.

1946’dan beri gittikçe büyüyen Yavru İsrail haritası ile birlikte gittikçe bilinçlenen ve bir araya gelerek, Dünyada büyüyen parçalanmış Müslüman haritası var artık.

Bence yukarıda ki, haritada "kırmızı renkli yer" yerine "dünya haritası" konulmalıydı; gittikçe küçülen ve dağılan!..

Doğanay Osman UlusoyYorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

Arşiv Arama
- -
Anket
Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber
   
© Copyright 2015 Adıyaman İlk Haber. Tüm hakları saklıdır.

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber

Sitemiz Adıyaman Faal Gazetecileri Cemiyeti Üyesidir.

© 2015-2021 Profesyonel Tasarım PROTASARIM