BEREKETLİ BESNİ BELEDİYESİ


Bu makale 2021-06-19 19:08:07 eklenmiş.
Asım Öcal

                Tarihi tam olarak hatırlamıyorum ama Sayın Nuri Tuğsuz’un Belediye Başkanlığı döneminde 8 arkadaş birleşip ihaleye girerek belediyeden arsa aldık. Parasını ödedik tapumuzu aldık şimdi oturduğum evi yaptırıp taşındık. Yaklaşık 2007 den beri aynı evde oturuyorum.

 

                Yakın zamanda öğrendim ki yeni kentte bulunan tüm arsalara önceki başkan İbrahim Öztürk döneminde imarda oynanarak Belediye ortak olmuş. Benim evimin arsasında da belediyenin 1 metrekare (yazı ile bir metre kare) hissesi olmuş.

 

                Şimdi Yeni kent bölgesindeki tüm arsalarda belediyenin 1 ila 2 metrekare arasında ortaklığı var.

 

                Tesadüfen öğrendiğim bu durumdan kurtulmak için ne yapabilirim diye düşünürken öğrendim ki benden önce duyan vatandaşların bir kısmı belediyeye yeniden para ödeyerek, tapuda işlemlerini yapıp kendi mallarını tekrar belediyeye para tapuya harç ödeyip almışlar.

 

                Bir kısım vatandaşta ‘aman ne olacak böyle kalsın’ düşüncesinde ama çoğunluk olayın farkında değil.

 

                Ben de tapumu temize çıkarmak için belediyeye başvurdum. Belediye meclisinden kararın çıkmasını beklerken daha önce ipotek vererek kredi kullandığım bankadan aradılar ve tapumun üzerinde SSK’nın yaklaşık 9 milyon eski para ile 9 trilyon haciz olduğunu (tam rakamı söyleyeyim 8.887.760 TL) dolayısıyla kredimin sorunlu olduğunu söylediler. Psikolojimi siz düşünün.

 

                Bankaya aman efendim benim öyle bir borcum yok öyle bir borç oluşturacak iş hacmim de yok diye laf anlatmaya çalışırken öğrendim ki belediyenin SSK’ya olan borcundan dolayı benim durumumda olan her vatandaşın arsasına haciz konmuş ama çoğunun haberi bile yok.

 

                Belediyeye sorunu bildirdiğimde sorunu çözeceklerini ondan sonrada tapumu vereceklerini söylediler nitekim öyle de oldu. Belediye SSK ile olan sorununu çözdü bende aslında zaten benim olan malı tekrar para ödeyerek satın aldım ancak orada da şöyle bir sıkıntı oldu. Tapuyu bütün olarak değil, 1 metre kareyi ayrı tapu olarak alabildim. Yani tapum doğurdu. Birken iki oldu ancak metre kare aynı kaldı. Siz benim yerimde olsanız küfürü şimdi mi edersiniz yoksa yarına mı bırakırsınız?

 

                Bu nasıl olur diye araştırırken öğrendim ki (söyleyenlerin yalancısıyım ) bundan önceki belediye yandaş müteahhitlere belediyenin arsalarını peşkeş çekmiş olay ortaya çıkınca da milletin malına birer ikişer metre çöküp kaybolan arsaları oluşturmuş.

 

                Başka hikâyeler de var mesela fetullahçılıktan cezaevine düşen arsa sahiplerinin malını nasıl olsa içeriden çıkamaz diye yine imar oyunları ile başkalarına vermiş.

 

                Kim gelirse gelsin önemli değil her gelen başkan müteahhitlik yapar, arsa spekülatörlüğü yaparsa olacağı budur.

 

                Ne bereketli belediyeymiş her gelen bir renk boyuyor. Bu milletin ahı kimsede kalmaz zehir zıkkım olsun. Daha fazlasını da söylemek isterdim ama neyse Veziri n dediğinden. Vezir ne mi demiş, anlayan anladı.  

 

               ASIM ÖCAL  

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

Arşiv Arama
- -
Anket
Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber
   
© Copyright 2015 Adıyaman İlk Haber. Tüm hakları saklıdır.

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber

Sitemiz Adıyaman Faal Gazetecileri Cemiyeti Üyesidir.

© 2015-2021 Profesyonel Tasarım PROTASARIM