UMADER Çaresizlere Çare oluyor


Bu makale 2018-01-18 10:02:56 eklenmiş.
Ayşegül Şahin

Genel Merkezi İstanbul’da olup Adıyaman Besnili sayın Zeynep Gürkan Hanım tarafından kurulan Uluslararası mazlumların derneği kısa zamanda gösterdikleri başarılı çalışma doğrultusunda 80 üyeye ulaştı. UMADER yurdumuzun genelinde, yetim öksüz kimsesiz ailelere okuluna giderken ayağında terlik üzerinde mont olmayan çocuklarımıza evlerinde kışlık yakacakları yiyecek gıdaları yakacak sobaları olmayan mağdur insanlarımıza el uzatıyor. Mağdurlara hızır misali yetişen ve onların yüzündeki o gülümseme ile mutlu olan UMADER yöneticileri vatandaşların takdirini kazanıyor.

Komşumuz açken biz tok uyuyanlar dan olmayacağız .Allah var gam yok ...ilkesi ile yola çıkan UMADER, çaresizlik içinde iş bulamayan evine ekmek götüremeyen babanın yüzündeki acısını, ailelerinin mağduriyetlerinden dolayı okulunu bırakıp çalışmak zorunda kalan gençlerin umutsuzluklarını, çocukları aç uyumasın diye   fırınların önünde yalvararak ekmek isteyen annelerin yüreğindeki acıyı, bilen gören UMADER İş temin ediyor, okuluna gidemeyen gençlerimizin okuluna devam etmelerini sağlıyor, anneleri bularak gerekli yardım mercilerine baş vurarak her türlü yardımı sağlıyor..

Gençlik kollarında görev alan gençlerimiz yakacakları olmayan mağdur ailenin evinin önünde montlarını çıkarıp kollarını sıvayarak kömür torbalarını taşırken evlerinde sobanın olmadığını görünce sobayı temin ederek kurduktan sonra ki mutluluk ve huzurun sağladığı paha biçilmez duygular onlara yetiyor...

UMADER ev hanımı,  çalışan memur, esnaf, iş veren, sanatçı ve bir çok meslek dalındaki gönüllülerden oluşan büyük bir aile. Amaçları kenetlenerek Allah için yardıma koşmak, bizden sonra gelecek nesillere örnek olacak, insanı değerlerimizi bize hatırlatan yardımseverliğin lezzetini yaşatmak.

Yağmur çamur hastalık gözetmeksizin mağdur olan her kapıya koşmaları bazen evlerindeki erzaklarla bazen kendi ördükleri kazaklarla güçleri ne kadarına yetiyorsa yardım ediyorlar. Belediyelerimize bakanlarımıza, iş adamlarımıza giderek mağdurların mazlumların dertleri kendi dertleri gibi anlatarak  gerekli yardımı sağlıyorlar..

UMADER derneğinden bir örnek vereyim. Mağdur bir anneye gittik. Çocukları daha küçükler. Oyuncak, kıyafet, erzak, birazda kahvaltılık temin ederek arkadaşlarla yola koyulduk. Evin kapısını anne açtı, ellerimiz kollarımız dolu görünce mahçup bir şekilde içeri buyur etti. Eşi yok zar zor geçiniyormuş. Komşular arada destek oluyormuş. Poşetleri gören çocuklar nasıl sevindiklerini anlatamam. Kıyafetlere oyuncaklara sarıldılar. Benim elimdeki kahvaltı poşetiydi. Kahvaltılıkları çıkarınca, peynir zeytin diyerek ellerindekileri bırakıp onları aldılar, ve koklayarak çok güzel dediklerinde ,arkadaşlarımla bir birimize baktık. Çocuklar oyuncakları kıyafetleri bırakıp, zeytine ve peynire sanki mucizeymiş gibi bakarken içimizden kalbimizden bir şeyler koptu.. Anneleri kusura bakmayın çoktandır kahvaltı yapamıyorlar dedi. Yüzü kızararak başını öne eğdi.. Neden yüzün kızarsın, neden başını öne eğiyorsun dik dur, sen utanma, yüz kızartıcı bir durumun yok, sen annesin anne... Nice anneler var yavrularını terk eden, nice babalar, ardında yıkıp geçtikleri çocuklarını düşünmeyen, Allah korkusu yüreğinde olmayan nice insanlarımız var...

Bizim sofralarımızda bizim çocuklarımız beğenmezken zeytine peynire hasret olan çocuklar var. UMADER’deki yol arkadaşlarımızla gücümüzün yettiği yere kadar, yurdumuzun her köşesine ulaşmak, mazlum ve mağdur kimsesizlere elimizin yetiştiği yere kadar bu yolda devam edeceğiz... Yardımın paylaşmanın güzelliğini Uluslararası Mazlum Derneği olarak hızla büyüyerek ispatlayacağız.

Mazlumlara el uzatmak için iyiliklere vesile olan UMADER kurucusu sayın genel başkan  Zeynep Gürkan Hanıma ve dernek yönetimine teşekkür ediyorum. Bu örnek dayanışmalarını kutluyorum. İyi ki varsınız.... diyorum.
 

Allah var gam yok...
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

Arşiv Arama
- -
Anket
Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber
   
© Copyright 2015 Adıyaman İlk Haber. Tüm hakları saklıdır.

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber

Sitemiz Adıyaman Faal Gazetecileri Cemiyeti Üyesidir.

© 2015-2021 Profesyonel Tasarım PROTASARIM