23 NİSAN 1920!


Bu makale 2019-04-23 21:40:49 eklenmiş.
Fatma Ulubey

23 Nisan 1920, Büyük Millet Meclisi'nin açıldığı ve bir ülkenin emperyalist güçlere karşı egemenliğini tüm dünyaya ilan ettiği gündür.
 
Dünyanın tek çocuk bayramı olan TBMM'nin açılış gününü esas alarak Türkiye Cumhurriyetin'nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı olan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından dünya çocuklarına armağan edilen tek çocuk bayramıdır.
 
"Egemenlik kayıtsız şartsız Milletindir" sözünden yola çıkarak milletimiz kendi kaderini kendisinin tayin etme ve  var olma mücadelesini ve egemenlik hakkını kendisi kullanarak kazandı.
 
Güçlü bir ülke ve toplum öngören Atatürk'ün temel ilkeleri, tam bağımsızlık ve kayıtsız-koşulsuz ulusal egemenliktir.
 
Ayrıca tam bağımsızlığı, siyasal,adli, ekonomik, kültürel yani kısacası her alanda bağımsızlık ve serbestlik olarak tanımlamıştır.
 
Ülkemizin gelişmesi, kalkınması Atatürk'ün çizdiği aydınlık, çağdaş,uygarlık yoludur. Dolayısıyla Cumhuriyet ve istiklalimizi gelecek kuşaklara emanet etmiştir.
 
Biz birlikte güçlüyüz anlayışıyla hareket etmeliyiz. Geçmişimizden ders alarak toplumu kutuplaştırmadan, ayrıştırmadan tüm kesimlerin aidiyeti,görüş ve düşünceleriyle barışmalıyız, kucaklaşmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle 

Geleceğimiz olan çocuklarımızın ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramını Ve TBMM'nin açılışının 99.Yıldönümünü kutluyorum.
 
Saygılarımla 
 
Fatma Ulubey
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

Arşiv Arama
- -
Anket
Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber
   
© Copyright 2015 Adıyaman İlk Haber. Tüm hakları saklıdır.

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber

Sitemiz Adıyaman Faal Gazetecileri Cemiyeti Üyesidir.

© 2015-2021 Profesyonel Tasarım PROTASARIM