AŞK YOLCULUĞU


Bu makale 2019-11-23 19:09:04 eklenmiş.
Neval Kütük

Yaşam bir yolculuktur ve aşk da yaşamın kendisidir. Aşka da bir yolculuktur diyebiliriz aslında. Aşk yolculuğu mutluluk verici veya acı verici olabilir. Gerçek aşk, acı vermez fakat bencilliği barındıran dünyevi aşk acı verir. Çünkü tatminsizlik ve beklenti içerir. Eğer aşk koşulsuzca sevgi vererek yaşanıyorsa neşe ve mutluluk dolu bir aşk yolculuğuna çıkılır. Eğer ki bencilce istekler ve duygular aşka karışmışsa o zaman bu yol acı dolu olacaktır.

Bu güzel yolculuk farkındalıkla yapılmalıdır. Aşk farkındalıkla yaşanınca aşk ile dolup taşılır. Aşk farkındalıkla yaşanınca aşkın ve aşık olunan kişinin değeri bilinir.

Yaşam bir dinamiktir ve her zaman isteyerek ya da istemeyerek hareket halindeyiz. Sürekli bir yerlere gitmek zorundayız ve gün içinde bitirmemiz gereken işler var. Farkında olmadığımız bir güç içimizde hareket ediyor. Bunun ismi AŞK’tır. Aşk, tıpkı değişim  yolculuğun  benzer ve bu yolculuk farkına varılmaya başladığı anda içteki yaratıcılık da yükselir. İçteki yaratıcı potansiyeller devreye girer ve  yaşam heyecan verici, doyurucu  olur.

Aşk yolculuğunun farkına varınca onun nasıl yapılacağı da bilinmeye başlanır. Hayvanlar ve bitkiler yaşadıklarının ve öleceklerinin farkında değiller. Yalnızca insan bunun farkında olabilir. Hayvanlar da sevginin farkında değiller ve yalnızca insan aşkın farkında olabilir.

Yaşamın farkındalığı aşk farkındalığını harekete geçirerek tetikler. Yaşam kadar ölüm de gerçektir. Aşk bir enerjidir ve bu akışın farkına varınca aşk yolculuğu da bilinçli bir şekilde olur.

Dünya Değişim Akademisinde uygulanan Değişim teknikleri  ile  öz varlığınıza yolculuk yapmaya başlar ve aşk yolculuğunun da bilincinde olursunuz. Aşk Sanatı Değişim programı ile aşkınızı daha farkındalıklı bir şekilde, haz içinde yaşamaya başlarsınız.  Özünüzü keşfetmeye başlayınca aşka doğru ilerlemeye başlar ve yaşamaktan varolmaya geçersiniz.

Aşkın ne başı ne de sonu vardır; aşk yolculuğunun da öyle. Aşk sonsuz olduğu için sonsuz bir yolculuktur. Aşka doğru ilerlemek için tüm duyguların, düşüncelerin ve eylemlerin farkında olmak gerekir. Bu farkındalığı geliştirmek için nefes çok önemli bir araçtır.

Değişim teknikleri ile nefes alış verişlerin farkına varılır. Nefes alış verişleri izlendiğinde ve onların tarafsız tanığı olunduğunda sıradışı bir hal gerçekleşir. Varoluşun nefesi ve ritmi hissedilmeye başlanır. Tüm bünye yaşam ve aşk ile dolar. Her nefes alış aşk ile dolu olur ve her nefes veriş nefrettten özgürleştirir. Nefesi izlerken bir güven hissi ortaya çıkar . Nefes verirken nefes alışlara güvenilir. Bu güven olmazsa rahat bir şekilde zaten nefes alınıp verilemez.

Nefes farkındalığının güveni aşk yolculuğunun bir parçasıdır. Güvenmeden aşık olunmaz ve güven derinleşmeden aşk yolculuğuna devam edilemez. Aşk yolculuğuna devam etmek için güvenmek gerekir. İnsan kendine güvenince aşık olmaya başlar . Aşık olmak öğrenilmez; bir gün gerçekten kendiliğinden aşık olunur.

 Aşkı doyasıya yaşamak ve yaşatmak bizim elimizde. Bu mükemmel hazineye sahip çıkalım ve onu bencil istekler ve duygularla kirletmeyelim. Aşk saftır. Aşk yolunda farkındalıkla yürüyün . İşte o zaman her adım  da  mutluluk ve coşku dolu olacak...

AŞK ‘A hazır mısınız?


Neval KÜTÜK

nevalkutuk77@gmail.com


Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

Arşiv Arama
- -
Anket
Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber
   
© Copyright 2015 Adıyaman İlk Haber. Tüm hakları saklıdır.

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber

Sitemiz Adıyaman Faal Gazetecileri Cemiyeti Üyesidir.

© 2015-2021 Profesyonel Tasarım PROTASARIM