TEK BAŞINALIK HAZZI


Bu makale 2019-12-03 07:17:47 eklenmiş.
Neval Kütük

İçsel boşluk insanları yalnızlığa ve korku karanlığına  sürükler. Korku, boşlukla ilgili değildir, korku yalnızlık hissettirir. Bu his de yok oluş hissi doğurur.

İnsanlar yalnızlık hissinden ve bu hissin verdiği yokluk duygusundan kurtulmak için gün içinde birçok kendinden kaçış yöntemleri bulurlar. Kendilerini unuturlar ve daha çok yalnızlık batağına sürüklenirler. Gün içinde  saatlerce televizyon başında zaman harcar ve neredeyse akşama kadar bilgisayar oyunları oynarlar. Insanlar içindeki boşluktan kaçmak için bilgisayar ekranlarına dalar ama bilgisayar kapatılınca da daha derin bir yalnızlık hissederler.

Hissedilen her bir boşluktan sonra insan ne kadar kendinden kaçarsa, bir nevi zevk almaya çabalarsa içteki boşluk hissi ve acı daha da artar. O zaman ne yapılmalıdır? Insan o an durarak iç dünyasını gözlemlemeli ve o hisse neden olan şeyi bulmalıdir. Yani sorunun farkına varmalıdır, aksi halde sorun daha da artar.

Dünyasal yalnızlık acılara, tek başınalık hissinin verdiği varoluşsal yalnızlık ise mutluluk ve hazza neden olur. Varoluş ile uyum içinde olan insan asla yalnızlık hissetmez, o tüm canlı varlıklarla kendini bütün içinde hisseder. Bu bütünleşme sayesinde de içindeki koşulsuz sevgisini herkese akıtır. O yüzden dünyasal yalnızlık aşılıp , varoluşsal yalnızlığa dönüş yapılmalıdır.

Yalnızlığın verdiği huzur, coşku, hazzı tadan kişi kendisiyle olmak ister ve yalnız olmaktan acı duymaz.  İçsel boşluk içinde olmak, yanılgı içinde olmaktır.  Yalnızlığı aşan kişi,  varoluşun canlandırıcı coşkusunu yaşar. Varoluşsal tekbaşınalık cesaret ve pozitiflik içerir çünkü özden gelen farkındalık ışığı, dünyasal yalnızlığın hissettirdiği korku ve karanlığı dağıtır. 

Yalnızlıktan kurtulmak elinizdedir. Dünya Değişim Akademisinde uygulanan Değişim Teknikleri her gün uygulandığında,  içsel simya yöntembilimi tüm bünyeye nüfuz ettiginde artık özle temas içinde bulunulur. Yalnızlık aşılır ve mutluluk veren tekbaşınalık yaşanır. 

Nefes ve bilimsel tekniklerle uygulanan nefes çalışmaları sayesinde kendinizle olmak artık acı değil, keyif verecek!

Dünya Değişim Akademisinde uygulanan Değişim Programları sayesinde yalnızlık korkusundan  özgürleşecek ve yalnızlığı tek başınalığa dönüştürebileceksiniz. Tek başınalığın tadını çıkarabilecek ve kendinizle kalmaktan mutlu olacaksınız. İçsel dünyanızı keşfedecek ve kendinizle yüzleşeceksiniz. Hatalarınızı görecek ve aynı hataları tekrar yapmayacaksınız. Nefes çalışmaları ve özel seçilmiş duruşlar ve gevşeme teknikleri ile içinizdeki yıkıcı potansiyeller yapıcı potansiyellere dönüşecek. Yalnızlıktan korkmayacak , kendinizle bütünleşeceksiniz. Bu tamlık hali de, size gerçek mutluluğun kapılarını açacak.


Yalnızlık korkusundan Özgürleşme Değişim programı sayesinde, yalnızlığı tek başınalığa dönüştürün ve içinizde hissettiğiniz boşluk tamlık ve birlik haline dönüşsün.


Neval Kütük

nevalkutuk77@gmail.com

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

Arşiv Arama
- -
Anket
Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber
   
© Copyright 2015 Adıyaman İlk Haber. Tüm hakları saklıdır.

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber

Sitemiz Adıyaman Faal Gazetecileri Cemiyeti Üyesidir.

© 2015-2021 Profesyonel Tasarım PROTASARIM