ERKEĞIN KADINLA İLETİŞİMİ


Bu makale 2020-01-24 19:34:59 eklenmiş.
Neval Kütük

Bir erkek eşi tarafından hatalarının yüzüne vurulmasından, eleştirilmekten , kusurlarının durmadan söylenmesinden hoşlanmaz. Takdir edilmeyi bekler. 

Duygusal sevgi erkek psikolojisine zarar verir çünkü erkek, annesinin duygusal sevgisiyle boğulmuştur. Bu da onda hasarlar oluşturur. Aynı duygusal sevgiyi erkek, kadından da  kontrol edildiğini hisseder. Kadını sevgilisi gibi değil, annesi olarak görmeye başlar. 

Erkek, çocuklukta annesine  gösteremediği sert tepkileri bu kez kadına göstermeye başlar. Fazla duygusallık erkeğe göre değildir. Bir erkeğin kadınla olan ilişkisinde arasıra yalnız kalmaya ihtiyacı vardır. Erkek , tek başınalık ile beslenmelidir aksi takdirde kadından sıkılır.  Tek başınalıktan sonra erkek, psikolojisini onarır ve tekrar yakın bir ilişkiye hazır olur. 

Herhangi bir ortama giren erkek ilk önce kendisinin nasıl göründüğüne ve nasıl bir etki bıraktığına dikkat eder. Erkek eşinin kariyerini desteklemeli ve bu konuda fedakarlıklar yapmalıdır. 

Akıllı bir erkek evliliği sürdürmek ister ve kaçamak yapmaya meyilli olmaz. Bir erkek eşini gerçekten seviyorsa, eşinin arkadaş ve akrabalarını da sever. Erkek, eğer kendisine düşkünse aile ve arkadaşlarına da düşkün olur. Hal böyle olunca eşinin ailesini ihmal eder.
Kadınlar, kendilerini güldürebilen ve espri kabiliyeti yüksek olan erkekleri genelde tercih ederler. Çünkü hayatta herkes eğlenmek ve gülmek ister.

Bir erkek bir kadını anlamak için çabalamalıdır, düşüncelerini umursamalıdır, yaptıklarına değer vermeli ve alçakgönüllü olmalıdır. Bir kadını dinlemek, çok önemlidir çünkü kadınlar dinlenmek ister. Düşüncelerine saygı gösterilmesini ister. 

Kısaca erkek, hayata kadın açısından da bakmalı ve kadınla empati kurabilmelidir. O zaman erkek ve kadın ilişkisi sağlam temellere oturacak ve ilişki , sağlıklı bir iletişime dönüşecektir.

Erkek değişmek ve dönüşmek için mutlaka tekamül yoluna adım atarak, Dünya Değişim Akademisinde uygulanan Değişim tekniklerini uygulamalıdır. Kadını değil önce kendini değiştirmelidir.
 

Neval Kütük 
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

Arşiv Arama
- -
Anket
Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber
   
© Copyright 2015 Adıyaman İlk Haber. Tüm hakları saklıdır.

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber

Sitemiz Adıyaman Faal Gazetecileri Cemiyeti Üyesidir.

© 2015-2021 Profesyonel Tasarım PROTASARIM