MASUMİYET VE CESARET


Bu makale 2020-02-20 18:02:15 eklenmiş.
Neval Kütük

Gerçeklere göre yaşamak cesaret ister. Bunun karşılığı da coşku ve mutluluktur. Gerçekçi insan korkulardan ve endişelerden özgürdür. Sahte değildir çünkü masumdur.

Cesur insan içinde aski, mutluluğu, şiiri bulunduran kişidir . O, duygularını özgürce ifade eder ve takdir, ödül beklemez .

Beklenti olmayınca hayal kırıklıkları da yaşanmaz.  Koşulsuz sevgi ve nedensiz coşku tüm negatifleri yok eder ve yıkıcı güçleri yapıcı güçlere dönüştürür . Dünya Değişim Aksdemisindeki Değişim çalışmaları sayesinde masumiyet saflık ve cesaret gelir. 

İçten gelen koşulsuz sevgi herkesle paylaşıldığında kimseden ve yanlış anlaşılmaktan korkmayacaksınız. Çünkü gerçeklerin farkında olacaksınız , gerçeklerin farkında olmak cesur olmak demektir . Endişe ve korkular bir kenara bırakılınca samimiyetle dolacaksınız.

Cesur insan sorumluluklardan ve dolayısıyla kendinden kaçmaz. Kendini kandırmaz da. Herkes kendi olmaktan sorumludur ve bu sorumluluğu üstlenince gerçekten sorumluluk sahibi olursunuz . Artık kimse size “ sorumsuzsun “ diyemez. 

Herkesin sorumluluğu öz varlığıyla ilgilidir. Sorumluluk dışsal birşey değildir , içsel bir şeydir. Eğer bu sorumluluktan kacarsanız, kendinizden de kaçarsınız. Kendinizden kaçtığınızda da acılar başlar ve acı, farkındalıksızlığın sonucudur. 

İçte bir boşluk hissedildiğinde hayatın güzelliklerini göremeyebilirsiniz. Yaşamı ıskalarsınız çünkü şimdide kalamazsınız. Yapay olma çabaları, sizi öz varlığınızdan uzaklaştırır. 

Böyle bir durumda tüm cesaretinizi toplayın ve bu boşluğa kendinizi bırakın . Değişim Sanatı ile yenilenin ve dönüşün. O zaman yapay benlik eriyecek ve gerçek özünüze yaklaşacaksınız.

Tekamül yolunda yürüyen insan gerçekten yaşayan insandır . Çünkü olgundur. Gerçekten yaşamak var olmak demektir. 

Var olmak , en büyük armağandır. Bu armağanı en iyi şekilde kullanın ve hayatın gerçek değerini bilin.

O zaman hayat da size en güzel mutlulukları yaşatacak .

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

Arşiv Arama
- -
Anket
Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber
   
© Copyright 2015 Adıyaman İlk Haber. Tüm hakları saklıdır.

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber

Sitemiz Adıyaman Faal Gazetecileri Cemiyeti Üyesidir.

© 2015-2021 Profesyonel Tasarım PROTASARIM