GERÇEK DENEYİMİ


Bu makale 2020-03-16 14:01:02 eklenmiş.
Neval Kütük

Gerçek deneyimlerle algılanır ve bu deneyimler canlı bilgelik içerir. Kendiniz hakkındaki gerçeği fark edince ve idrak edince gerçek mutluluğu da yaşayacaksınız.

Gerçekle yüzleşip hayatı dolu dolu yaşamak için hayat ıskalanmadan yaşanmalıdır. Yani şimdiki zamanın tadına varılmalı, gerçek olmayan geçmiş ve gelecek bırakılmalıdır. O zaman tüm yaşam gerçek ile dolar .

Gerçeği keşfetmek için önce ebedi, ölümsüz, ruhi varlık olduğumuzu, bedenin geçici olduğunu bilmemiz gerekir. Beden, zihin ve duygular görecelidir. Mutlak gerçek ile yüzleşildiğinde kişi, bunların ötesine geçer.

Varoluşsal gerçeğe ulaşmanın yolu, özdeki sessizliğe dalmaktan geçer . Gerçek tektir, gerçek sessizliktedir. Gerçek tüm evreni kapsar ve onun tadı sessizlikte algılanır.

Sessizlik de tüm evreni sarar. O sessizlikte evrenin nabzı vardır. Gerçek evrenin nabzında atar. Gerçeği keşfedince gerçek insan olursunuz, gerçeğe ulaşır ve varırsınız.

Gerçeği algılamak, gerçeği keşfetmek için Dünya Değişim Akademisinde uygulanan Gerçeği Keşfet Değişim Programını Dünya Değişim Akademisi merkezlerinde Değişim Uzmanı ile uygulayabilirsiniz. Program sekiz çalışmadan oluşur ve her program kırkbeş dakika sürer. Her çalışma pratik ve teorik uygulamalar içerir.

Nefes, vücut hareketleri ve gevşeme çalışması pratik uygulamadan ibarettir. Pratik uygulamalar üzerine soru cevap ise teorik bölümü oluşturur. Her bir programda farkındalığı artırıcı temalar vardır ve bu temalar o konuyla ilgili farklı bir vizyona sizi ulaştırır.

Yaşamınızla ilgili gerçek bilgiyi bildiğinizde mutsuzluk ortadan kalkar ve ilüzyon kaybolur. Mutsuzluktan kurtulmak için gerçekdışı inançları bırakın ve gerçeğin keşfine doğru yolculuk yapın.

Varoluşun sırrını, siz özünüzde yaşıyorsunuz. O sır, bilinemeyendir. Gerçeğe ulaşmak için gerçekdışılık ortadan kalkmalı , tarafsız, gözlemci kalınmalıdır. Ancak bu şekilde hep gerçekle yaşarsınız.

Gerçek dışı idealler ve inançlar ortadan kalkar, özgürlüğünüzü yaşar ve gerçeği keşfedersiniz. Gerçeği görmek cesaret ister. Gerçeği görmek için yeni deneyimlere açık olmak , önyargısız ve açık olmak gerekir. Eğer yeni deneyimlere açık olmazsanız gerçeği keşfedemezsiniz.

Gerçeği keşfetmek için önce ebedi, ölümsüz, ruhi varlık olduğumuzu, bedenin geçici olduğunu bilmemiz gerekir. Beden, zihin ve duygular görecelidir. Mutlak gerçek ile yüzleşildiğinde kişi, bunların ötesine geçer.

Gerçeği bilmek, hayatınızı tamamen değiştirecek. Değişim Sanatını ve Değişim tekniklerini düzenli uygulayarak kendi gerçeğinizi yaşayacaksınız. Farkındalık gücünüz artacak , yaşamın ve ölümün ötesine geçeceksiniz.

Gerçeğin keşfi mutluluk vericidir. Her an yeni ve tazedir. Gerçek nerdeyse mutluluk da ordadır. Mutsuzluğun giderilmesi için en önemli şey, mutsuzluğun o an farkına varmaktır.

Gerçeği arayanın eli boş kalmaz , mutlaka gerçeği arayan gerçeği bulur.

Gerçek yolculuğa başlayın, elleriniz gerçek ile dolsun.

Değişimle kalın...

 

Neval Kütük

nevalkutuk77@gmail.com

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

Arşiv Arama
- -
Anket
Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber
   
© Copyright 2015 Adıyaman İlk Haber. Tüm hakları saklıdır.

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber

Sitemiz Adıyaman Faal Gazetecileri Cemiyeti Üyesidir.

© 2015-2021 Profesyonel Tasarım PROTASARIM