DOLAR %
EURO %
ALTIN 962,171,43
BITCOIN 473916-1,79%
Adıyaman
23°

PARÇALI AZ BULUTLU

16:20

İKİNDİ Vakti

TBMM Başkanı Milletvekilleri Boylarını Aşan Sularda Yüzüyorlar Diyebilir mi?

"TBMM Başkanı tüm partilerin milletvekillerinin.....

ABONE OL
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Öne Çıkan Görsel Altı Reklam
Satır Solu Reklam Alanı (300x250)

"TBMM Başkanı tüm partilerin milletvekillerinin hür iradelerini sunduğu meclisin idaresini yürütmektedir."

Terörize edilmek haricindeki tüm fikirlere açık olmak, kendi ideolojik bakımından benimsemiyorsa ve şiddetle karşı çıkıyorsa bile tahammül etmek zorundadır. TBMM başkanı olmanın verdiği naiflik ile bunu karşılayamıyorsa, makamı sorgulanabilir. Bir TBMM başkanının makamı sorgulanacağına, makamı boşaltması gerekmektedir.

Milletin seçtiği her vekil özgür iradesini mecliste veya meclis dışında söyleyebilir, söyledikleri için faaliyetler yapabilir. Söylemlere karşı çıkan milletvekilleri de karşı söylemler geliştirip faaliyette de bulunabilir. Burada kıstas toplumu germeden ortak bir yolu tercih etmek olmalıdır. Kısaca asilin seçtiği vekiller seçmenin yani vatandaşın temsili noktasında bütün faaliyetleri yürütebilir. Milletvekillerinin düşünceler yanlış, hatalı da olabilir, zaten devlete zarar vermeyen bütün söylemler hür irade ile dillendirilmelidir. Bunda sıkıntı yok.

Fakat meclisin ahengi ile görevli meclis başkanı ve vekilleri bu hür iradeye ket vurabilecek eylem ve söylemlerden kaçınmalıdır. Bu arkadaşların görevi meclisteki ahengi sağlamak ve meclisin hür iradesinin tecelli etmesidir. Aksi halde meclis başkanı ve başkan vekilleri makamdan inip ve partilerinin sıralarına dönerek siyaset yapabilirler.

3. Paragraf Sonrası Reklam

Şimdi tüm bu tespitler ışığında TBMM Meclis başkanı Mustafa Şentop’un “Milletvekilleri Boylarını Aşan Sularda Yüzüyorlar” demesi vekillerin hür iradesine yapılan bir etkileme, halk tabiri ile saldırısıdır. Sayın Şentop fikrini kendi içerisinde yaşayarak görevini yap, siyasi mülahazalarda devlete karşı yapılan söylem ve eylemler ile ilgili Türkiye Cumhuriyeti adına tepkini koy, gerektiğinde engellemeni yap ama vekillerin hür iradelerini engelleyici söylemleri bir daha görevine aykırı bir şekilde yapma.

Türk milleti ve Türkiye Cumhuriyetinin asili olarak, mecliste aldığınız görevi layığı ile yapınız benim sizden ricam budur. Makamınız önemli meclisin işlerliği için önemlidir.  Lütfen makamınızı gereğini yapınız. Güncel siyasetin rüzgârında taraf olmanıza gerek yok. İçinizde dert olan ve gündeme gelmesini çok arzu ettiğiniz bu tarz konuları da milletvekili arkadaşlarınızın kulağına fısıldayınız, onlar söyleyiversin.          

https://youtu.be/PkIL7FT-S-E                        

Serdar Şahin

Haber Sonu Reklam

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r-tüm-haberler-bilesen
300x250r-tüm-haberler-bilesen-2

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.