DOLAR 27,4745 0.31%
EURO 29,1336 0.24%
ALTIN 1.628,920,09
BITCOIN 7671713,53%
Adıyaman
23°

HAFİF YAĞMUR

12:22

ÖĞLE Vakti

Adıyaman’da ‘Trafik Değerlendirme Toplantısı’

Adıyaman İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, Trafik Denetleme, Trafik Tescil ve Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlükleri personeli ile bir araya gelerek, trafik değerlendirme toplantısı düzenlendi.

ABONE OL
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Polis Evinde düzenlenen ‘Trafik Değerlendirme Toplantısı’na katılan İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, 2022 yılında şehir içi ve şehirler arası yapılan çalışmaların değerlendirilerek, hazırlanan brifing sunumu yapılarak geçtiğimiz dönemlerin ve gelecekte yapılacak çalışmaların değerlendirmesi yapıldı.
İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, görev yapan polislere gösterdikleri gayret ve başarılı çalışmaları nedeniyle tebrik etti. Ergüden, mevcut performans ve gayretin 2022 yılı içerisinde de arttırılarak devam ettirilmesinin, trafikte yaşanabilecek olumsuzluklara karşı yapılacak çalışmaların sürdürülmesinin önemini hatırlatarak başarılar diledi.

 

Kaynak: PHABu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r-tüm-haberler-bilesen
300x250r-tüm-haberler-bilesen-2

Adıyaman’da Trafik Değerlendirme Toplantısı

Adıyaman İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, Trafik Denetleme, Trafik Tescil ve Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlükleri personeli ile bir araya gelerek, trafik değerlendirme toplantısı düzenlendi.

ABONE OL
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Vali Aykut Pekmez Başkanlığında düzenlenen toplantıya, Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, Vali Yardımcısı Adem Kaya, İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, İl Emniyet Müdürü Metin Alper, İl Özel İdare Genel Sekreteri Sami Işık, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, İl Sağlık Müdürü Dr. Erdoğan Öz, Şoförler Odası Başkanı Ahmet Taş ile emniyet ve jandarma trafik timi personeli katıldı. 
Gerçekleşen toplantıda, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı trafik timleri tarafından Trafik Güvenliği Uygulama Politika Belgesi doğrultusunda Adıyaman’daki trafik güvenliğinin sağlanmasına dönük yaptıkları çalışmaları içeren bir sunum gerçekleştirildi.  
Toplantı da ayrıca, araç sayısının artmasına rağmen karayollarında alınan trafik tedbirleri sayesinde yılın ilk altı ayında ölümlü trafik kazalarındaki azalış, trafik kazalarına bağlı can kayıplarında olumlu düşüşle sonuçlanan tedbirlerin iyileştirilmesi ve önümüzdeki dönemde trafikte alınacak ilave yeni tedbirler planlandı.
Toplantıda, yaya öncelikli trafik uygulaması, emniyet kemeri kullanımı, seyir halinde cep telefonu kullanımı, makas, drift, motosiklet sürücülerinde kask kullanımı konusunda gelinen son nokta ile trafik konusunda vatandaşları bilinçlendirme ve bilgilendirme için hayata geçirilen yaşam tünelleri konuları görüşüldü.
-“TOPLUMUN TÜM KESİMİNE TRAFİK BİLİNCİ AŞILANMASI GEREKİYOR”

Vali Aykut Pekmez, “İçişleri Bakanlığınca, trafik kazalarından kaynaklı ölüm vakalarının  yüzde 50 oranında azaltılmasına yönelik ‘Karayolu Trafik Güvenliği Stratejisi ve Eylem Planı 2011-2020’ hazırlandığını kısa vadede yapılacaklarla ilgili bir sistem yaklaşımı geliştirilerek ‘Trafik Güvenliği Uygulama Politika Belgesi’ uygulanmaya konulduğunu belirtti.

Bu belgeyle, trafik kazası nedenli ölümler ve ciddi yaralanmaların en aza indirilmesi, kaza nedeniyle yaşanmakta olan manevi kayıplar yanında sosyo-ekonomik kayıpların da ortadan kaldırılması hedeflendiğinin altını çizen Vali Pekmez, ” Bu uygulama planı kapsamında, alınan tedbirler neticesinde ilimiz genelinde 2019 yılının ilk 6 ayında ölümlü ve yaralamalı trafik kazalarında ciddi bir azalmanın olduğunu görüyoruz. Toplumun tüm kesimlerine ve özellikle de gençlerimize trafik bilincini aşılamak lazım.”dedi.

Vali Pekmez başkanlığındaki toplantı, şehir içi trafiğinin rahatlatılması için alınacak tedbirler ve yapılacak çalışmalarla ilgili kurum müdürlerinin karşılıklı görüş alışverişinde bulunulmasıyla sona erdi. 

 

Kaynak : PHABu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r-tüm-haberler-bilesen
300x250r-tüm-haberler-bilesen-2

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.