DOLAR 32,3607 0.17%
EURO 34,4602 -0.71%
ALTIN 2.437,27-0,95
BITCOIN 2020202-6,75%
Adıyaman
21°

HAFİF YAĞMUR

04:27

İMSAK Vakti

Başkan Dağtekin’den ‘1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’ mesajı

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İl Başkanı Dağtekin, '1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü' dolayısıyla yazılı açıklama yaparak kutladı.

ABONE OL
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mesajında 1 Mayıs’ın, 2008 yılından bu yana da Emek ve Dayanışma Günü olarak kutlandığını hatırlatan Başkan Dağtekin,”1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, işçi kardeşlerimizin sendikal hakları ve yaşam standartları açısından da büyük bir önem taşımaktadır. Kurucu sendika başkanlığı yaptığım dönemlerde emekçilerimizin, çalışanlarımızın alın terinin ve hangi şartlarda çalıştığını çok iyi bilen bir kardeşiniz olarak her zaman onların lehine olacak çalışmaların içerisinde olduk. AK Parti İl Başkanı olarak sürekli olarak işçilerimizin çalışma hayatıyla ilgili mevcut sorunlarını, emekçilerimiz, sendikalarımız ve sivil toplum örgütlerimizle birlikte karşılıklı diyalog içerisindeyiz. Yine AK Parti iktidarı olarak bugüne kadar İşçi kardeşlerimizin sorunlarının çözümü, çalışma koşullarının iyileştirilmesi, hak ettikleri yaşam standardına ulaşmaları, emeklerinin tam karşılığını almaları için ne gerekiyorsa yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz. Ülkemizin ve demokrasimizin kalkınması, çalışma hayatımızın içinde bulunduğu koşullarla doğru orantılıdır. Dünya ekonomileri sıralamasında her geçen gün daha da üst basamaklara çıkan Türkiye son 20 yılda kendi çalışanının, işçisinin ve emekçisinin hayat standartlarını daha da yükseklere taşımaktadır. Emekçi kardeşlerimizin alınlarından akan her bir damla ter, bizim için mücevher değerindedir. Emeği böylesine kıymetli olan emekçi kardeşlerimizle şehrimize, ülkemize ve milletimize hizmet etmeye devam edeceğiz. Bugün Adıyaman için ürettiğimiz her hizmette ve attığımız her adımda çalışan kardeşlerimizin katkısı, payı ve çok kıymetli emekleri bulunmaktadır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ifade ettiği gibi; işçilerimizin hakkının, hukukunun korunması doğrultusunda yapılacak her türlü samimi çalışmayı desteklemeye devam edecek, işçilerimizle, çalışanlarımızla sonuna kadar kol kola, omuz omuza yürüyeceğiz. Bu vesileyle çalışma hayatında yer alan tüm hemşehrilerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü canı gönülden kutluyor, başta mesai arkadaşlarım olmak üzere ilimizdeki tüm işçi kardeşlerime çalışma hayatlarında başarılar diliyorum.” dedi.

Kaynak: PHA

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r-tüm-haberler-bilesen
300x250r-tüm-haberler-bilesen-2

Başkan Dağtekin’den 1 Mayıs Emek Ve Dayanışma Günü Mesajı

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İl Başkanı Dağtekin, '1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü' dolayısıyla yazılı açıklama yaparak kutladı.

ABONE OL
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dağtekin, mesajında, tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı Türkiye’de en ön safta işçi ve emekçilerin olduğunu belirterek, “Emek ve alın teriyle ülkemizin büyümesi ve kalkınmasında önemli rol oynayan işçi ve emekçi kardeşlerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü tebrik ediyorum.” dedi.

-“ EMEKÇİLERİMİZİN HAKLARINI GÜVENCE ALTINA ALARAK HAKLARINI KORUDUK”

Türkiye’de ilk vakanın tespit edilmesinde sonra hükumetin çalışanları güvence altına almak için bir dizi tedbirler aldığını anımsatan Başkan Dağtekin, şunları ifade etti:

“Bilindiği gibi Türkiye’de ilk Kovid19 vakası 10 Mart’ta açıklandı. Hemen sonrasında ise Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ‘Ekonomik İstikrar Kalkanı’ paketini açıkladı. Mart ayının ortasında 100 milyar TL olarak açıklanan ‘Ekonomik İstikrar Kalkanı’ kapsamında atılan adımların tutarı şu ana kadar 200 milyar TL’ye ulaştı. 19 maddelik paket içerisinde işçilerimizi güvence altına alan birçok önlem yer alıyor. Örneğin; emekçilerimiz için kısa çalışma ödeneğini devreye alarak, bundan faydalanmak için gereken süreçleri hızlandırarak kolaylaştırdık. Böylece faaliyetine ara veren işçilerimize geçici bir gelir desteği vererek mağduriyetlerin önüne geçmiş olduk.

Ayrıca milyonlarca işçinin beklediği torba yasanın Meclis’ten geçmesiyle emekçilerimizin haklarını güvence altına alarak, haklarını koruduk. Hem işçinin hem de işverenin haklarını savunan bu yasa doğrultusunda yeni alınan önlemlerle birlikte işten çıkarmalar yasaklandı ve nakit desteklere ilişkin kararlar arttırıldı. Alınan bu tedbirlerle işçilerimiz işlerini kaybetmekten, işverenlerimiz de sağladıkları istihdamın ve yürüttükleri faaliyetlerin zarar görmesinden duydukları endişe de giderilmiş oldu.  Ayrıca “Ekonomik İstikrar Kalkanı” ppaketi kapsamında yaklaşık 13 milyon emekli ve yakınına Ramazan Bayramı ikramiyelerini geçtiğimiz haftalarda ödemesini yapmıştık. Ülkemizin üretim, istihdam, yatırım ve ihracat gücünü korumak adına hükümetimiz nasıl ki seri tedbir ve paketler açıklıyor ise, maddi desteğe ihtiyaç duyan emekçi kardeşlerimiz için de  ‘topyekun dayanışma’ hamlesi, ‘bir ve beraber’ olduğumuzu bir kez daha göstermek adına örnek  adımlar attı, atmaya da devam ediyor.”

Açıklamasının devamında koronavirüs (Kovid-19) salgını ile mücadelede işçi-emekçilerin önemine değinen Dağtekin, “Salgın günlerinde başta dezenfektan, maske, tıbbi teçhizat ve gıda maddeleri olmak üzere temin ve tedarikinde sorun yaşanmamasında en önemli faktör emekçilerimiz olmuştur.”dedi.

-“2009 YILINDA DEVRİM NİTELİĞİNDE ALINAN KARARLA 1 MAYIS, RESMİ TATİL İLAN EDİLDİ”

Dağtekin, bu salgın sürecinde dayanışma ve birlik-beraberliğin daha da anlamlı olduğunu belirterek, şöyle devam etti:

“Hele hele bu noktada sağlık emekçilerimizin fedakarlıklarını unutmamalıyız. Aynı şekilde hizmet sektöründe çalışan emekçilerimiz, kamu kurum ve kuruluşlarda çalışan, işçilerimiz, fabrikalarda mesai mefhumu gözetmeden çalışan kardeşlerimizin bu mücadelede  büyük payları vardır. Bu arada şu önemli hatırlatmayı da yapmak istiyorum; 1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü 22 Nisan 2009’da AK Parti iktidarımızın aldığı devrim niteliğinde bir kararla resmi tatil ilan edilmişti. Öncesinde işçiler kutlamalara katılabilmek ya hasta raporu alır, ya viziteye çıkar, ya da yevmiyesini yakarak kutlamalara katılabiliyordu. Hükumetimizin aldığı bu karar sayesinde işçi ve memurlar bu özel günlerini diledikleri gibi kutlayabiliyor. Ancak pandemi sürecinde olmamız hasebiyle yine devletimizin altığı tedbir ve önlemler kapsamında emekçilerimizin bu özel gününü evlerimizde kutluyoruz.

Ulusal çapta verdiğimiz bu mücadele ile inşallah ‘virüs salgını’ belasını bertaraf ederek bundan sonra ki 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü yine meydanlarda coşkuyla kutlayacağız. Ve yepyeni başarı hikayelerini işçilerimizle, emekçilerimizle bir kez daha yazmış olacağız. Bu duygu ve düşüncelerle ülkemizdeki ve Adıyaman’ımızdaki tüm emekçi kardeşlerimin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyorum.”

Kaynak : PHA

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r-tüm-haberler-bilesen
300x250r-tüm-haberler-bilesen-2

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

This will close in 20 seconds