DOLAR 32,9312 0.1%
EURO 35,3823 0.01%
ALTIN 2.463,37-0,23
BITCOIN 1989439-4,03%
Adıyaman
39°

AÇIK

12:35

ÖĞLE Vakti

Başkan Dağtekin’den ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ Mesajı

Ak Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

ABONE OL
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

Mesajında engelli vatandaşların sorunlarının çözümüne yönelik en önemli konunun sürekli gündemde tutulması gerektiğini belirten Başkan Dağtekin, toplumsal hassasiyetin oluşması için bunun gerekli olduğunu söyledi.

Açıklamasında AK Parti İl Teşkilatı olarak, Adıyaman’daki engelli vatandaşların sosyal  hayata katılımının önündeki engelleri kaldırmak, eğitim, sağlık, ulaşım ve daha birçok hizmetleri en iyi şekilde alabilmelerine imkan sağlamak adına  teşkilat bünyesinde kurulan Engelliler Koordinasyon Merkezi’nin yoğun gayretleri olduğunu vurgulayan Dağtekin “Engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak ve yalnız olmadıklarını hissettirmek, sosyal devlet ilkesinin bir gereği olduğu gibi ahlaki ve vicdani bir görevdir. AK Parti’nin kurulduğu 2002 yılından bu yana yaptığı tam olarak budur. Özellikle AK Parti iktidarıyla birlikte engelli vatandaşlarımızın sorunlarına samimiyetle eğildik; sorunlara çözüm üretmek, engelli kardeşlerimizin toplumla bütünleşmelerini, işgücüne katılmalarını, huzur ve refahlarının artmasını sağlamak için özveriyle çalıştık. AK Parti iktidarı öncesinde ise engelli kardeşlerimiz adeta evlerine ve dört duvar arasına hapsedilmişlerdi. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde aştığımız her engel, engelli kardeşlerimizin mutluluğuna açılan bir kapı haline geldi. Hayata geçirdiğimiz reformlar ve anayasamızda yaptığımız değişiklik ve pozitif ayrımcılıkla engelli vatandaşlarımız hayatın her alanı içerisinde yer almasını sağladık. Bugün birçok engelli kardeşimiz her alanda ve her geçen gün daha büyük işlere imza atıyorlar. Çok daha güçlüler, çok daha başarılılar, çok daha umutlular. Ülkemize değer katıyorlar, sanattan spora, bilimden siyasete her alanda varlıklarını özgürce ortaya koyuyorlar. İnşallah daha iyisini de başaracağız, bundan kimsenin şüphesi olmasın. Elbette engelli kardeşlerimizin sorunları sadece bizimle de bitmiyor. Bu konuda toplumun bütün kesimleri rol üstlenmeli, , herkes elini vicdanına koymalı, herkes sorumluluk almalı, herkes gerekli hassasiyeti göstermelidir. AK Parti  olarak, bundan önce olduğu gibi, bundan sonra da, engelli vatandaşlarımızın sorunlarına öncelik vermeye, sorunlarının çözümüne ciddiyetle eğilmeye, engelli vatandaşlarımızın her türlü ihtiyacını, her türlü talebini karşılamaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle Adıyaman’da yaşayan tüm engelli kardeşlerimizin ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyor bu özel günün toplumsal sorumluluğu, hassasiyeti ve şuuru arttırmasını temennisiyle engelli vatandaşlarımızın huzurlu ve sağlıklı bir hayat sürmelerini diliyorum” ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi

 

 

 

 


Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r-tüm-haberler-bilesen
300x250r-tüm-haberler-bilesen-2

Başkan Dağtekin’den ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ Mesajı

Ak Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

ABONE OL
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Uluslararası Engelliler Günü’nün 1992 yılında Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nun 47/3 sayılı kararı ile ilan edildiğini anımsatan Başkan Dağtekin, AK Parti’nin, kurulduğu günden bu yana ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ felsefesine uygun olarak bugüne kadar hayata geçirdikleri reformlarda en çok engellilere yönelik yapılan düzenlemelere dikkat çekti.
AK Parti iktidarıyla birlikte engellilere yönelik algının da değiştiğini belirten Başkan Dağtekin  “Eskiden engellilerimizin sorunları pek dile getirilmezdi. Maalesef engelli kardeşlerimizi eve hapsolan ve bakıma muhtaç bireyler olarak görülürdü. Ama bu bakış açısı AK Parti iktidarıyla birlikte değişti.  Engelli vatandaşlarımızın hak ettikleri hayat şartlarına kavuşturulması hem sosyal devlet anlayışımızın hem de vicdani sorumluluğumuzun bir gereğidir. Bütün vatandaşlarımıza olduğu gibi engelli kardeşlerimize de daha güzel, daha yaşamaya değer bir ortam sunmanın gayreti içerisinde olduk, olmaya da devam ediyoruz. Bu bağlamda AK Parti İl Başkanlığımız bünyesinde faaliyet gösteren Engelliler Koordinasyon Merkezi’miz, engelli kardeşlerimizin dertleriyle dertlenmek, sorunların çözümü için çalışan bu birimimize gelen başvuruları, sorunları ve talepleri alarak ilgili yerlere anında aktarıyoruz. Bir bakıma bu merkezimiz engelli vatandaşlarımız ile kurumlar arasında doğrudan köprü vazifesi görerek yaşanan sorunların tespiti ve çözümünü, saha çalışmaları ile insanımızın yaşamına dokunmayı ve aktif bir engelli kuruluşu olmayı sürdürmektedir. Sayın Cumhurbaşkanımız ve liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın engellilere yönelik attığı devrim niteliğindeki adımlar ancak insana hizmette sınır tanımayanların başarısıdır. Peygamber Efendimiz’in buyurduğu gibi ‘İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olanıdır’. Engelli kardeşlerimizi sosyal hayata teşvik etmek, ihtiyaç duydukları yardım elini uzatmak, kalplerdeki ve zihinlerdeki engelleri hep birlikte kaldırmak için gayret göstermeye devam ediyoruz. İnşallah bundan sonra da Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde engelli vatandaşlarımıza en ileri yaşam standartlarını üreten hak temelli politikalar için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle Adıyaman’daki tüm engelli kardeşlerimizin ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutluyor aileleri ve sevdikleriyle beraber sağlık ve huzur dolu bir hayat sürdürmelerini diliyorum” diye konuştu

 

Kaynak : PHA


Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r-tüm-haberler-bilesen
300x250r-tüm-haberler-bilesen-2

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.