DOLAR 33,0413 0.65%
EURO 36,0249 0.4%
ALTIN 2.559,200,41
BITCOIN 19208412,08%
Adıyaman
34°

AÇIK

12:37

ÖĞLE Vakti

Başkan Dağtekin’den Öğretmenler Günü Mesajı

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin.....

ABONE OL
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yazılı bir kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Dağtekin, mesajında öğretmenlik mesleğinin tarihimiz ve kültürümüzdeki anlam ve önemine değinerek, öğretmenlik mesleğinin geleceğin Türkiye’sini inşa etmek gibi çok büyük bir sorumluluğu da üstlendiğini ifade etti. Kendisinin de bir öğretmen olduğunu hatırlatan Başkan Dağtekin bu kutsal mesleğin aynı zamanda peygamber mesleği olduğuna işaret ederek “ Medeniyetimizin kökeninde hadis-i şerifte de buyrulduğu gibi  ‘Beşikten mezara kadar ilim öğrenmek’ gibi kutsi bir anlayış yatmaktadır. Dolayısıyla bu şuura sahip aziz milletimizin nezdinde öğretmenlerimiz çok özel bir yere sahiptir. Bu bakımdan öğretmenlerimize sadece insani açıdan değil, ilaveten bir de gönül borcumuz vardır. Zira bizi biz yapan değerlerin başında inancımız geldiği gibi, yine inancımızda, öğrendiğimiz her bir harfin bedelinin ise, kırk yıl kölelikle eşdeğer olduğunu her daim hatırlamamız gerekiyor. Allah’a hamdolsun, öğretmenlik hayatım boyunca bu şuurla öğretmenlik vazifemizi yapamaya gayret ettik. Bu bakımdan öğretmenlerimize sadece insani açıdan değil, ilaveten bir de gönül borcumuz vardır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın başarının sırrı olarak nitelendirdiği oku, düşün, uygula, neticelendir tavsiyesini eğitim ve öğretimin yanı sıra hayatın her alanında bu öğüdü uygulamamız gerekiyor. Unutmayın ki en büyük işler, henüz gerçekleşmemiş olanlardır” ifadelerini kullandı.

Pandemi dönemi boyunca öğretmenlerin büyük fedakârlıklarla görevlerini en iyi şekilde yerine getirdiklerini ifade eden Başkan Dağtekin “Pandemi dolayısıyla yılın belirli dönemlerinde uzaktan eğitim sisteminin devreye alındığı geçtiğimiz eğitim-öğretim sezonunda öğretmenlerin üstlendiği vazifenin ne kadar önemli ve kapsamlı olduğunun daha iyi anlaşılmaktadır. Bütün dünyayı etkileyen koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında gündelik hayata mecburi kısıtlamaların getirildiği 2020 senesinde dahi eğitim ve öğretim faaliyetlerinin aksamaması için her türlü imkânı seferber eden Milli Eğitim Bakanlığı’mıza ve o zor dönemlerde bile bu kutsal mesleğin gereklerini yerine getirmek için her türlü gayret ve fedakârlığı gösteren öğretmenlerimize ayrıca teşekkür ediyorum. Bu yıl ise öğretmenlerimiz yüz yüze eğitimle öğrencileriyle birlikte olmanın heyecanını yaşıyorlar.  Öğretmenlerimiz bizim gelecek ümidimiz, milli ve manevi değerlerimizin, birliğimizin, dirliğimizin, benliğimizin ve kimliğimizin teminatı, aynı zamanda bu zenginliklerimizin yarınlara aktarılmasını sağlayan gönül köprüleridir. Kıymetli fikir adamı, akademisyen Nurettin Topçu hocamızın da ifade ettiği gibi ‘Gençlik, geleceğin tohumudur. Bu tohumun özüne bakarak yarınımızı keşfetmek müşkül olmayacaktır.’ Dolayısıyla başta gençlerimiz olmak üzere herkesin öğretmenine sahih çıkması, onları başına taç etmeleri ve hak ettiği değerleri vermesi gerekiyor. Bunlardan mahrum olan toplumlar  ruhen, fikren, zihnen, ahlaken ve vicdanen eksik kalır ve benliğini kaybetmeye mahkumdur. Bu hakikat ışığında öğretmenlerimizin yerinin kalbimiz, makamlarının ise başımızın üstü olduğunu ifade ediyor, Adıyaman’daki öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum.  Ebediyete irtihal etmiş tüm öğretmenlerimize Yüce Allah’tan rahmet niyaz ediyor, emekli olanlara da, sağlık, sıhhat ve esenlik dolu yıllar diliyorum ”dedi.

Haber Merkezi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r-tüm-haberler-bilesen
300x250r-tüm-haberler-bilesen-2

Başkan Dağtekin’den Öğretmenler Günü Mesajı

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin.....

ABONE OL
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mesajında Öğretmenler Günü olarak kutlanan 24 Kasım’ın, öğretmenlerin üstlendiği ağır sorumluluğun farkına varmanın yanı sıra öğretmenliğin taşıdığı anlam ve önemin idrak edilebilmesi açısından özel bir gün olduğunu vurgulayan Başkan Dağtekin  “öğretmenlerimizin emeklerinden, gayretlerinden, fedakârlıklarından ve icra ettikleri kutsal vazifelerinden dolayı bu özel günü yılın 365 günü dahi kutlasak buna yetmez” dedi.

Koronavirüs salgınıyla birlikte öğretmenlerin yeni bir durum, yeni bir deneyimle karşı karşıya kaldığını belirten Dağtekin “2020-2021 eğitim öğretim sezonunu dört gözle bekleyen öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz, tedbirler kapsamında yüz yüze bir eğitim dönemine başlamış olsalar da son zamanlarda Kovid-19'daki artış nedeniyle eğitim ve öğretime bir süre daha uzaktan eğitimle devam edecekler.  Elbette ülkemizde  bu sistemler ve altyapılar zaten mevcuttu. Ancak yüz yüze eğitim kadar tercih edilmiyordu. Bu altyapımız sayesinde dünya toplumları olarak yaşadığımız salgın süreci online eğitime hızlı bir biçimde entegre olmamızı sağladı. Öğretmenlerimizin salgın sürecinin tüm olumsuzluklarına rağmen bu önemli yetkinliği mümkün mertebe çocuklarımıza kazandırma konusunda büyük bir gayret içerisindeler. Tabi bu süreçte ebeveynlere de büyük sorumluluk düşmekte. Özellikle ders saati, ödevleri ve dersi ilgi ile dinleme konusunda aileler öğrencileri motive etmeli, bu sorumluluğu kazandırarak yaşam boyu öğrenme bilincini, kendi kendine öğrenebilme yetisini aşılamaları gerekiyor” diye konuştu.

Kendisinin de emekli bir öğretmen olduğunu hatırlatan İl Başkanı Mehmet Dağtekin “ Meslek hayatım boyunca özlük haklarında iyileştirmeler yapmayı önemsediğimiz öğretmenlerimizin, huzur ve güven ortamında mesleklerini en güzel şekilde icra etmelerini sağlamak için büyük mücadeleler verdik. Özellikle Memur-Sen’i  Adıyaman’da kurarken, kurucu genel başkanımız merhum Mehmet Akif İnan’ın temel felsefesinden ilhamla bu mücadele içerisinde olduk. Elbette hedefimiz sadece bir sendikal mücadele değildi. Gönül erleriyle yeryüzünü kucaklayan, kuşatan, Hakk mücadelesini; bütün Türkiye`yi, bütün Orta Doğu`yu, İslam coğrafyasını kısacası  dünyayı sarıp sarmalayacak bir vizyona ulaştırma hedeflerimiz vardı. Hamdolsun bunu başardık. Yine o dönemde Memur-Sen olmasaydı 28 Şubat’ı çok daha ağır yaşayabilirdik. Eğitim-Bir-Sen, Memur-Sen ve bağlı sendikaların faaliyetleri Anadolu’da yeni bir ses, yeni bir duruş ve yürüyüşün mihenk taşı olmuştur. Vesayetçi odakların yasakçı düzenine karşı, tarihsel kök bağlarıyla gerçekten bin yıldır süren bir hareketin yenilenen, aktif, ülkenin entelektüel birikimi olan eğitimcilerin aydınlık dili ve tavrıyla direndik. AK Parti iktidarıyla birlikte ise bugün özgüven içinde, başımız dik, alnımız ak bir şekilde geleceğe umutla bakabiliyoruz. Yine AK Parti iktidarıyla birlikte eğitim konusunda tarihimizin en kapsamlı dönüşüm hamlesine imza atarak, eğitimin altyapısını baştan inşa ettik. Her sene bütçede aslan payını eğitime ayırdık. 2020 yılı bütçesi 114 milyar lira olan Millî Eğitim Bakanlığımızın bütçesini 2021 yılı için  211 milyar 993 milyon 156 bin liraya yükselttik” dedi.   

Mesajının devamında en güzel anlarından birinin de öğrencileri ile karşılaştığı zamanlar olduğunu belirten Dağtekin “Ummadığınız zamanda ummadığınız yerde bir öğrenciniz karşınıza çıkar ve sizi görmenin mutluluğunu yüzünde ve gözlerinde görür, karşılıklı sevgiyi saygıyı paylaşırsınız. Bazen de il teşkilatımıza ziyaretimize gelen öğrencilerimiz oluyor. Ziyaretlerinde siz benim hocamdınız dediklerinde yüzlerinde oluşan o tebessüm bizim için en büyük servet, en büyük erdemdir. O an dünyanın en mutlu insanı oluyorum. Öğrencilerimizin gönüllerinde hoş sada bıraktıysak ne mutlu bize. Bir eğitimci olarak, bu duyguları defalarca yaşamışımdır. Dünyada en tatlı anlarım öğrencilerimle karşılaştığımda yapmış olduğum sohbetlerdir. Onların mutluluğu ile mutlu olur, üzüntüleri ile müteessir olurum. Meslek hayatımda başarının sırrı olarak; öğrencilerimin her birini birer evlat olarak görmemde bulurum. Bir okulu okul yapan fiziki şartlarından ziyade öğretmen ve öğrencilerinin varlığıdır. Öğretmenlerimizin, geleceğimizin güvencesi olduğu gerçeğini bir an olsun aklımızdan çıkartmamalıyız. Öğretmenin belirlenmiş görevlerinin ötesine geçip hissederek yaşayarak kendisini adayarak, öğrencisiyle bütünleşerek var olmasıdır. Öğretmenle öğrencinin birbirlerinde kendilerini bulabildiği, hoşgörünün egemen olduğu, güçlü ve sahici bir aidiyet olmalı. Bu vesile ile başta uzun yıllar beraber görev yaptığımız meslektaşlarım ve tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum. Ayrıca ebediyete irtihal etmiş tüm öğretmenlerimize Yüce Allah’tan rahmet niyaz ediyor, emekli olanlara da, sağlık, sıhhat ve esenlik dolu yıllar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r-tüm-haberler-bilesen
300x250r-tüm-haberler-bilesen-2

Başkan Dağtekin’den Öğretmenler Günü Mesajı

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin.....

ABONE OL
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mesajında tüm eğitim camiasının 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü tebrik eden Başkan Dağtekin, her bir öğretmenin kendileri için özel  ve ülkenin geleceği adına bir umut olduğunu dile getirerek “Gönüllerimizde her daim müstesna bir yere sahip olan öğretmenlerimizin emekleri ve özverisi sayesinde medeniyet yürüyüşümüzü azimle sürdüreceğiz.” dedi.

Kendisinin de emekli bir öğretmen olduğunu ifade eden Başkan Dağtekin “İltifata değil de marifete tabi olma hayali ile bu mesleğe ilk adımı attık. Elbette bu kutsal mesleği icra ederken, Adıyaman’ımızdaki eğitimin ve eğitimcilerin sorunlarını da her zaman kendimize dert edindik. Bilhassa öğretmenlerimizin karşılaştığı sorunların çözümüne öncülük etmek için Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen’in Adıyaman kurucu başkanlığını yaparak, sendikal faaliyetlerimizle eğitimin ve eğitim çalışanlarının sorunlarını en aza indirmek için tüm meslektaşlarımla mücadele ettik. Bu vesile ile kendisi de aynı zamanda öğretmen olan, büyük bir medeniyetin fikir işçisi, şair,  en önemlisi yerli ve milli Müslüman aydın sıfatlarını mezceden, Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen kurucu lideri merhum Mehmet Akif İnan üstadımızı da rahmetle yad ediyorum.”şeklinde kaydetti.

Hem sivil toplum örgütü yöneticiliği yaptığı dönemlerde, hem de AK Parti İl Başkanı olarak her zaman öğretmenlerle iç içe olduklarını ifade eden Başkan Dağtekin, “Kutsal olduğu kadar mesuliyeti de ağır bir mesleği icra eden öğretmenlerimizle ne zaman karşılaşsam hasretle, özlemle ve gururla ‘sizin meslektaşınızım’ diyorum. Ayrıca bu onurlu mesleğin bir diğer güzel yanı ise; tüm hayat planlamasını öğrencilerinin geleceğine yön vermeye adamış birisi olarak, ne zaman ki öğrencilerimle karşılaşsam tarifi imkânsız bir heyecan duyarım. Zira muhabbet, sevgi ve misyon çerçevesinde bakıldığında öğretmen-öğrenci arasındaki bağ ilelebet devam eder.” diye konuştu.

AK Parti hükümetleri olarak eğitime ve eğitimciye özel bir önem atfettiklerini belirten Dağtekin “ AK Partimiz kurulurken ‘Önce insan’ parolası ve ‘İnsanı yücelt ki devlet yücelsin’ düsturuyla yola çıktık. Cumhurbaşkanımız ve Liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi; İnsana yapılan her yatırım, insanın yetişmesine verilen her emek bizim nazarımızda kutsaldır. Bu anlayışla en fazla yatırımı eğitime yaptık, eğitimi her şeyin önünde tuttuk; eğitimcilerimize, öğretmenlerimize özel önem atfettik. Özellikle öğretmenlerimizin hayat standartlarının yükseltilmesine yönelik ciddi adımlar attık. Bundan sonrada öğretmenlik mesleğinin itibarını daha da arttıracak adımlar atmaya devam edeceğiz. Bu düşüncelerle fedakârca, cefakârca, özveriyle gayret gösteren Adıyaman’da ki tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü yürekten kutluyorum ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi de rahmetle anıyorum.” ifadelerine yer verdi.

 

Kaynak : PHA

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r-tüm-haberler-bilesen
300x250r-tüm-haberler-bilesen-2

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.