DOLAR 31,1027 0.19%
EURO 33,6996 0.19%
ALTIN 2.030,65-0,08
BITCOIN 16019850,90%
Adıyaman

PARÇALI BULUTLU

12:45

ÖĞLE Vakti

Başkan Turanlı, Çalıştayda Adıyaman’ın kuraklık sorunu dile getirdi

TEMA Vakfı öncülüğünde 17 sivil toplum kuruluşunun katılımında Ankara’da gerçekleştirilen “Tarım için İklim Ağı” çalıştayına katılan Adıyaman Kâhta İlçe Ziraat Odası Başkanı Fatin Rüştü Zorlu Turanlı.....

ABONE OL
0

BEĞENDİM

ABONE OL

TEMA Vakfı öncülüğünde 17 sivil toplum kuruluşunun katılımında Ankara’da gerçekleştirilen “Tarım için İklim Ağı” çalıştayına katılan Adıyaman Kâhta İlçe Ziraat Odası Başkanı Fatin Rüştü Zorlu Turanlı, Adıyaman’da yaşanan tarımsal kuraklık sorununu dile getirdi.

TEMA Vakfı öncülüğünde 1 Nisan 2021 tarihinde başlatılan “Tarım için İklim Ağı” projesi kapsamında tarım alanında çalışan sivil toplum kuruluşları Ankara’da bir araya geldi.

Proje kapsamında kurulan ve 17 kuruluşun üyesi olduğu Tarım için İklim Ağı, dernekler ve vakıfların yanısıra meslek ve sektör odaları, birlikler ve kooperatiflerden oluşmaktadır. Tarım politikalarına sivil toplumun katılımını artırabilmek adına ilk toplantısını 25-26 Kasım tarihlerinde Ankara’da gerçekleştiren Tarım için İklim Ağı, düzenlenecek diğer çalıştaylar sonucunda, karar vericilere sunmak üzere politika öneri belgesi hazırlanması amaçlıyor.

Kâhta Ziraat Odasının da üyesi olduğu Tarım için İklim Ağının 1. Yuvarlak Masa Toplantısına, Oda Başkanı Fatin Rüştü ZorluTuranlı, Adıyaman Ziraat Odası Başkanı Salih Şahan, Malazgirt Ziraat Odası Başkanı Tahsin Kılıç katılım sağladı.

Programa katılan Kâhta Ziraat Odası Başkanı Fatin Rüştü Zorlu Turanlı, söz aldığı toplantıda, Adıyaman’da yaşanan kuraklığa dikkat çekerek yağışların az olması ve sulama projelerinin tamamlanamaması nedeniyle bölgedeki ciddi ürün kaybı yaşandığına söyledi.

Adıyaman’da buğday üretiminin tamamen iklim ve yağışlara bağlı olarak kurak şartlarda yapıldığını belirleterek, DSİ’nin sulama konusunda çiftçiye destek olması gerektiğini vurguladı.

Haber Merkezi

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r-tüm-haberler-bilesen
300x250r-tüm-haberler-bilesen-2

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.