DOLAR 28,9889 0.24%
EURO 31,2589 -0.03%
ALTIN 1.889,520,16
BITCOIN 12546840,56%
Adıyaman

HAFİF YAĞMUR

14:54

İKİNDİ Vakti

Çelik’in, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü mesajı

Adıyaman Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Fehmi Çelik, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

ABONE OL
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çelik, mesajında, “Engellilerimiz bizim için sadece 3 Aralık’larda değil, her gün hatırlanması ve şartlarının iyileştirilmesi gereken toplumumuzun önemli bir parçasıdır.”dedi.

Çelik, şu ifadelere yer verdi:

“Allah’a şükürler olsun ki, insanların birbirine üstünlüğünün ancak ve ancak takva noktasında olabileceğini bildiren ve bütün insanların eşit olduğunu her fırsatta dile getiren bir dini inancımız var, söz konusu çocuk, kadın, yaşlı, engelli, dahası dezavantajlı kardeşlerimiz olunca, hiçbir fedakarlığı esirgemeyen, her şeyi seferber eden, resmi bir anlayışımız, bir devletimiz, insanı yaşat ki devlet yaşasın düsturuyla hareket eden bir yönetim anlayışımız var.

İşte bu bakış açısıyla, sosyal devlet anlayışımızın gereği olarak, 2002 yılından bugüne kadar, engelli vatandaşlarımızın haklarının iyileştirilmesi ve bu kardeşlerimizin toplum hayatına daha iyi entegre olabilmeleri için yapılan çalışmalarla, engeller birer birer aşılmış ve bu kardeşlerimiz hak ettikleri hizmetlere nihayet ulaşmışlardır. Birçok engelli kardeşimiz, kamuda görev alıp, kendi ayakları üzerinde durabileceğini ispatlamış, bu şekilde topluma hizmet edilebilmesinde hiçbir engelin önemli olmadığını ortaya koymuşlardır.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2020 yılının Erişilebilirlik Yılı olarak ilan edildiğini anımsatan Çelik, “İlan edilmesi ile beraber Bakan Zehra Zümrüt Selçuk’un talimatları doğrultusunda sürdürdüğümüz erişilebilirlik hizmetlerimizin ivmesini arttırarak engelli vatandaşlarımızın her alanda yürütülen hizmetlere erişiminin kolaylıkla sağlanması için çalışmalarımızı sürdürüyor, gerekli denetimleri gerçekleştiriyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle engelli vatandaşlarımızın 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutluyor, tüm vatandaşlarımızı engellilik konusunda daha sorumlu ve duyarlı olmaya çağırıyorum.”dedi.

Kaynak : PHA

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r-tüm-haberler-bilesen
300x250r-tüm-haberler-bilesen-2

Çelik’in, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

Adıyaman Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Fehmi Çelik, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

ABONE OL
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çelik mesajında, “Engellilerimiz bizim için sadece 3 Aralıklarda değil; her gün hatırlanması ve şartlarının iyileştirilmesi gereken toplumumuzun önemli bir parçası olmuştur.” dedi.

Engelliliğin insan olma halinin bir parçası olduğuna değinen Çelik, şunları ifade etti:

” Herkes yaşamının belli bir noktasında geçici veya kalıcı olarak zayıf düşecek ve uzun yıllar yaşayan insanlar işlevlerini yerine getirme konusunda artan zorluklarla karşılaşacaktır. Bizim stratejimiz engelli insanların refahını geliştirmek için, kapsamlı ve uzun erimli hedefleri ortaya koyarak, bünyesinde hem kaynaştırma uygulanacak politika ve program alanlarını hem de engelli insanlar için özel hizmetleri barındırmaktadır. ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ düsturunu kendine vazife edinen devletimiz engelli vatandaşlarımıza tüm imkanlarını seferber etmiş ve etmektedir. Engelli vatandaşlarımızın haklarının iyileştirilmesi, topluma daha iyi adapte olmaları için yapılan çalışmalarla engeller bir bir aşılmış ve bu vatandaşlarımız hak ettikleri hizmetlere nihayet ulaşmışlardır.
 
Evde bakım hizmeti, engelli aylığı, erişilebilirlik işlemleri, kamuda ve özel sektörde istihdam hizmetleri, rehabilitasyon merkezleri ve umut evleri, bakanlığımızın önde gelen hizmetlerini oluşturmaktadır.

Bakanlığımız bu güne kadar Evde Bakım Hizmeti kapsamında ülke genelinde 2018 yılı itibarı ile 513 bin 276 kişiye, ilimizde ise yaklaşık 7 bin kişiye hizmet vermektedir. Engelli aylığı alan kişi sayı 2019 yılı itibarı ile 629 bin 551 kişiye ulaşmıştır.” 

Yayınladığı mesajda peygamber efendimizin bir hadis-i şerifine yer veren Fehmi Çelik, ‘Allah sizin görünüşlerinize ve mallarınıza bakmaz, ancak kalplerinize ve amellerinize bakar’  bu uyarının muhatabı olan bir Müslüman olarak, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutluyor, hayatı paylaşmak için engel olmadığını belirtmek istiyorum.”dedi.

Kaynak : PHA

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r-tüm-haberler-bilesen
300x250r-tüm-haberler-bilesen-2

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.