DOLAR 33,0413 0.65%
EURO 36,0249 0.4%
ALTIN 2.559,200,41
BITCOIN 19024970,64%
Adıyaman
38°

AÇIK

02:00

İMSAK Vakti

CHP’li Tutdere: CHP iktidarında ‘Gerger’i hak ettiği hizmetlerle buluşturacağız

TBMM Bakanlık Divanı Üyesi ve CHP Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere, Gerger ilçesine bağlı 45 köyü tek tek ziyaret ederek, vatandaşların sorunlarını dinledi.

ABONE OL
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP Milletvekili Tutdere ile birlikte ziyaretlere, CHP Adıyaman İl Başkanı Burak Binzet, CHP Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Buluş, CHP Gerger İlçe Başkanı Abdulaziz Acar’da katıldı.

 Milletvekili Tutdere ve beraberindeki heyet, 3 gün içerisinde Gerger ilçesine bağlı 45 köyü tek tek gezerek, köylerde yaşanan sorunları bölge halkından dinledi. Köylerde yaşanan tüm sorunları not alan Milletvekili Tutdere, sorunların hepsini yüksek sesle dile getireceğini, tüm sorunları ilgili bakanlıklara tek tek ileteceğini söyledi.

Yüksek oranda oy vermesine rağmen Gerger’in iktidar tarafından ilgisiz bırakıldığını, gerekli yatırımların yapılmadığını ve iktidar tarafından en geri bırakılmış ilçelerinden biri olduğunu iddia eden Milletvekili Tutdere, Adıyaman’ın birçok bölgesi gibi Gerger’in de AK Parti iktidarı tarafından sahipsiz bırakıldığını öne sürdü.
 
“AK Parti Gerger’in sorunlarını umursamıyor”
 
Ziyaretler hakkında değerlendirmelerde bulunan Milletvekili Tutdere, “AK Parti iktidarı tarafından mağdur bırakılan Gerger’in tüm köylerini İl Başkanımız, İlçe Başkanlarımız ve partililerimizle birlikte tek tek gezdik, Gerger’de adım atılmadık köy bırakmadık. Gerger’in yaşamış olduğu deprem sorununu, deprem sonrası yaşanan sıkıntılarını, altyapı sorunlarını, yol sorunlarını, tarımsal sulamada yaşadığı sorunları, içme suyuna erişimde yaşadıkları sorunları daha önce de Türkiye gündemine taşımıştık. Gerçekleştirdiğimiz ziyaretler sırasında gözlemledik ki bu sorunlar AK Parti ve AK Partili siyasetçiler tarafından hiçbir şekilde umursanmamış, sorunların çözümü konusunda gerekli adımlar atılmamış. Ancak biz bu problemler çözülene dek takipçisi olacak, sorunları yüksek sesle dillendirmeye devam edeceğiz” dedi.

“CHP iktidarında Gerger’i hak ettiği hizmetlerle buluşturacağız”

AK Parti iktidarının köylerde yaşayan yurttaşları kaderleriyle baş başa bıraktığını öne süren Tutdere, “Su olmadığı için hemşerilerim tarımsal faaliyetlerde bulunamıyorlar. Köylerde tarım ve hayvancılık adeta bitme noktasına gelmiş durumda. Köylerden büyükşehirlere göç akını var. Artan girdi maliyetleri ve hayat pahalılığı Gerger’de hayatı çekilmez bir duruma getirmiş. AK Parti iktidarı Gerger’li hemşerilerime yıllardır üvey evlat muamelesi yapıyor. Gerger’in tüm sorunlarını biliyoruz ve bu sorunları çözmek için de elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz. CHP iktidarında Gerger’in tüm sorunlarını çözecek ve Gerger’i hak ettiği hizmetlerle buluşturacağız” diye konuştu.
 
“Gerger’in tüm sorunları çözülünceye dek mücadelemizi sürdüreceğiz”
 
Yaşanan problemleri ve gözlemlediği tespit ettikleri dile getiren Tutdere, “Tillo ve Cevizpınar köylerimiz başta olmak üzere hayvancılıkla geçimini sağlayan birçok köyümüzde yurttaşlarımız artan yem fiyatları karşısında dayanacak güçleri kalmadığını belirttiler. Köylülerimiz hayat pahalılığı ve geçim sıkıntısından dolayı köylerinden göç eder duruma gelmişler. Kılıç köyümüz Atatürk Barajı’na komşu bir köy fakat köyün tarım arazileri yıllardır suya hasret, su bekliyor. Köyün nüfusunun neredeyse yarısı çiftçilik yapamadığından dolayı büyükşehirlere göç etmiş durumda. Yol yapmakla övünen AK Parti iktidarı Gerger’in bozuk yollarını, bu çağda hala yolları dahi olmayan köylerimizi görmüyor. Nakışlı köyümüze güçlükle ulaştık, köyümüzün yolu içimizi acıttı. Yollarla övünen iktidarın bu köyümüzün yolunu yapmaması büyük bir ayıptır. Deprem sonrası hasar gören yapılar için herhangi bir çalışma yapılmıyor olması nedeniyle de köylülerimiz adeta kaderine terk edilmiş durumda. Elazığ Sivrice depreminin üzerinden yıllar geçti. Ancak Gerger ilçemizdeki deprem mağdurları hemşerilerimiz hala konteynerlerde kalıyor. AK Parti iktidarını bu mağduriyetleri bir an önce görmeye ve çözümü noktasında somut adımlar atmaya davet ediyoruz. Biz, mağdur bırakılmış ilçemiz Gerger’in bütün sorunlarının yakından takipçisi olmaya devam edecek, çözüme kavuşturulması için mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.

 

Kaynak : PHA

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r-tüm-haberler-bilesen
300x250r-tüm-haberler-bilesen-2

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.