DOLAR 33,0364 0.66%
EURO 35,8959 0.8%
ALTIN 2.525,19-0,14
BITCOIN 2119191-1,73%
Adıyaman
36°

AÇIK

02:00

İMSAK Vakti

Erbakan ; ‘Ekonomik darboğazdan çıkış yolu, İsrail ile yakınlaşmak değildir’

Yeniden Refah Genel Başkanı Erbakan.....

ABONE OL
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yeniden Refah Genel Başkanı Erbakan, “Ekonomik darboğazdan çıkış yolu, Ortadoğu'da yaşanan kaosun, işgallerin ve sivil ölümlerinin sorumlusu İsrail ve Biden ile yakınlaşmaktan değil, israfı ve imtiyazlılara kaynak aktarmayı terk edip, denk bütçeyi gerçekleştirmekten, milli kaynak paketlerini harekete ile harekete geçirilecek üretim-istihdam-ihracat odaklı ekonomi modelini uygulamaktan geçer” dedi.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, yaptığı yazılı açıklamada, iktidarın son dönemde uyguladığı İsrail ve ABD eksenli dış politikasını eleştirdi.

Doğu Akdeniz’de hiç sondaj gemimizin kalmaması vahim!

Bölgede yaşanan her kaosun arkasından çıkan İsrail ile atılan yakınlaşma adımlarını parti olarak benimsemediklerini vurgulayan Erbakan, konu ile ilgili şunları kaydetti:

“Öncelikle birkaç ay önce bizzat Sn. Cumhurbaşkanı’nın ‘gönül ister ki İsrail ile ilişkilerimiz eski seviyesine gelsin’ açıklaması, sonrasında Türk Yahudi Toplumu ve İslam Ülkeleri Hahamlar İttifakı üyelerinin Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Sn. Cumhurbaşkanı’na kutsama duası okumaları, yine Sn. Cumhurbaşkanı’nın, daha önce İsrail'le anlaşma yapmasından dolayı düşman bellediği BAE ile ilişki kurma yoluna gitmesi, ardından Sn. Erdoğan’ın İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog'un Türkiye'yi ziyaret edeceğini duyurması, İsrail ile son dönemde yaşanmakta olan yakınlaşmanın ulaştığı noktayı göstermektedir.  Tam da bu noktada Mavi Vatan ve Doğu Akdeniz konularında uzman olanların ifade ettiği gibi, Doğu Akdeniz’de Oruç Reis sismik araştırma gemimizin de Tuzla'ya çekilmesiyle, bölgede hiçbir sismik ve sondaj gemimizin kalmamış olması son derece vahim bir gelişmedir.”

İsrail ve Biden ile buzları eritme politikası

Erbakan, tüm bu gelişmelerin iktidarın 20 yıldır uygulanan borç-faiz-zam ekonomisinin sonucunda karşılaşılan ekonomik darboğazdan çıkış için, ‘çocuk öldürmesini çok iyi bilen’ İsrail ile yeniden dost olma ve böylece Biden yönetimi ile buzları eritme politikası uyguladığını gösterdiğini belirtti.

Sıkıntılarımızdan çıkış yolu, İsrail ve Biden ile yakınlaşmak değildir!

Filistin ve Doğu Akdeniz başta olmak üzere, her alanda ülkemizin ve bölge ülkelerinin çıkarlarına halel getirebilecek İsrail ile yakınlaşma adımını benimsemediklerinin açıkça altını çizen Erbakan, “Sıkıntılarımızdan çıkış yolu, Ortadoğu'da yaşanan kaosun, işgallerin ve sivil ölümlerinin sorumlusu İsrail ve Biden ’la yakınlaşmaktan değil, israfı ve imtiyazlılara kaynak aktarmayı terk edip, denk bütçeyi gerçekleştirmekten, milli kaynak paketleri ile harekete geçirilecek üretim-istihdam-ihracat odaklı ekonomi modelini uygulamaktan ve dış politikada da D-8 Organizasyonu’nun güçlendirilip, bir an evvel D-60 hedefinin gerçekleştirilmesinden geçmektedir.  Bunlar olmadan güçlü Türkiye olamayız ve güçlü olmadan da kimle yakınlaşırsak yakınlaşalım çıkarlarımızı tam manasıyla koruyamayız.” İfadelerini kullandı. 

‘Kuvveti değil hakkı üstün tutan bir anlayışla mücadelemizi sürdüreceğiz’

Erbakan bu vesileyle, kuvveti değil hakkı üstün tutan anlayışa sahip Yeniden Refah Partisi olarak, Filistin ve Doğu Akdeniz başta olmak üzere her alanda Türkiye ve bölge ülkelerinin haklarının sonuna kadar muhafaza edilmesi konusunda duyarlılıklarını ve mücadelelerini sürdüreceklerini vurguladı.

Haber Merkezi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r-tüm-haberler-bilesen
300x250r-tüm-haberler-bilesen-2

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.