DOLAR 33,0163 0.57%
EURO 36,0214 0.45%
ALTIN 2.560,900,46
BITCOIN 19028090,70%
Adıyaman
38°

AÇIK

02:00

İMSAK Vakti

İmam-Hatip ortaokulu öğrencisi İlk bursunu İyiliğe bağışladı.

8. Sınıf öğrencisi Azra Yalçın kazandığı ilk bursu İyiliğe bağışladı. Adıyaman Fatih İmam-Hatip Ortaokulu 8. Sınıf öğrencisi Azra Yalçın 2020 yılı bursluluk sınavında başarılı olup kazandığı ilk bursu İyiliğe bağışladı.

ABONE OL
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Adıyaman Fatih İmam-Hatip Ortaokulu  8. Sınıf öğrencisi Azra Yalçın 2020 yılı bursluluk sınavında başarılı oldu. Bu vesileyle devletten öğrencilere verilen bursunun ilk ödemesini yardım faaliyetlerinde değerlendirilmesi adına Adıyaman İyilik Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (İyilik Derneği) Adıyaman temsilciliğine bağışladı. Yalçın "sadaka vermek sünnettir ben de bu ibadetimi gerçekleştirmek için ilk bursumu bağışladım. Bağışımın yetim, öksüz ve ihtiyaç sahiplerine yönelik yardım faaliyetlerine küçük de olsa bir katkı olmasını temenni ediyorum" dedi. İyilik Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (İyilik Derneği)  Adıyaman temsilciliği gönüllüsü Yakup Ekinci "Bu yaştaki bir çocuğun böyle bir bağışta bulunması bizleri çok mutlu etti, aynı zamanda küçük Azra'nın bu yaşta bu yüreğe sahip olmasının ülkemizin geleceği adına bir güzellik olduğunu söyleyebiliriz" şeklinde değerlendirdi. İyilik Derneği gönüllüsü Ekinci " daha önce de yine bir çocuğumuz ilk bursunu derneğimize bağışlamıştı bu tür durumlar bize gençliğimiz ve geleceğimiz adına güzel umutlar vâdediyor. Bu yaştaki bir çocuk normalde ilk bursuyla tablet, oyuncak, elbise, gezi vb. hayaller kurarken Azra gibi çocuklarımız İyilik, paylaşma, yardımlaşma, yardıma muhtaç insanlara bir nebze katkı sunmak adına bir hayal kuruyor ve bu hayali gerçekleştiriyor. Gerek böyle bir düşünce gerekse böyle çocuklar yetiştiren ailelerin varlığına şahit olmak bizim için çok ama çok güzel bir duygu gerçekten.  Biz de kendisi küçük yüreği büyük Azra'nın bu güzel ve erdemli davranışına uygun bir şekilde emanetini gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için gayret edeceğiz. Küçük Azra da uygun görürse bu bağışını yetim ve muhtaçlara kışlık yardımı olarak değerlendireceğiz. Bunu da Azra'yla birlikte gerçekleşmeyi arzu ediyoruz." dedi.

Ekinci ayrıca" bu vesileyle ailelere de seslenmek istiyorum. Bu duygu ve düşüncede çocuklar yetiştirmek hem huzur hem de cennet vesilesidir. Sadece kendini düşünen, başkasına hayrı olmayan çocuklar zamanı geldiğinde anne-babalarına, kardeşlerine ve ülkelerine karşı da bencil olurlar ancak; başkasını düşünmeyi, başkasına yardım etmeyi öğrenen çocuklar yeri geldiğinde anne-babalarına, kardeşlerine ve ülkelerine karşı insani ve İslami görevlerinin bilincinde hareket ederek bireysel ve toplumsal huzura katkı sunarlar. Bu da bizim anne-baba ve toplumun bir bireyi olarak hedeflediğimiz ideal bir erdemdir. Bu vesileyle Azra'mıza ve ailesine teşekkür ediyor iyi ki varsınız diyorum.

Haber Merkezi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r-tüm-haberler-bilesen
300x250r-tüm-haberler-bilesen-2

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.