DOLAR %
EURO %
ALTIN 2.417,880,36
BITCOIN 2188734-1,78%
Adıyaman
24°

KAPALI

03:21

İMSAK Vakti

Kahta Ziraat Odası’ndan başarılı müdürlere plaket

Adıyaman'ın Kâhta Ziraat Odası Başkanı Fatin Rüştü Zorlu Turanlı.....

ABONE OL
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Adıyaman'ın Kâhta Ziraat Odası Başkanı Fatin Rüştü Zorlu Turanlı, ilçede tarımının gelişmesine yönelik başarılı hizmetlerinden dolayı Kâhta İlçe Tarım ve Orman Müdürü Zülküf Orak, Kâhta Ziraat Bankası Müdürü Mehmet Karakuş, Tarım Kredi Kooperatif Müdürü Fatih Çelik'e teşekkür plaketi takdim etti.

Adıyaman’ın Kâhta Ziraat Odası Başkanlığı nisan ayı meclis toplantısı büyük bir katılımla gerçekleştirdi.

Toplantı sonunda ilçede tarımının gelişmesine yönelik başarılı hizmetlerinden dolayı Kâhta İlçe Tarım ve Orman Müdürü Zülküf Orak, Kâhta Ziraat Bankası Müdürü Mehmet Karakuş,  Tarım Kredi Kooperatif Müdürü Fatih Çelik'e Kâhta Ziraat Odası Başkanı Fatin Rüştü Zorlu Turanlı teşekkür plaketi takdim etti.

Yapılan meclis toplantısına Kâhta ilçe Tarım ve Orman Müdürü Zülküf Orak, Kâhta Ziraat Bankası Müdürü Mehmet Karakuş ve Banka Operasyon Şefi Mahir Çoban, Adıyaman Tarım Kredi Kooperatif Müdürü Abdulhakim Turanlı, Kâhta Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Fatih Çelik ve meclis üyeleri katıldı.

Toplantıda Konuşan Kâhta Ziraat Bankası Müdürü Mehmet Karakuş, bölgede bu yıl yaşanan don ve kuraklığın çiftçiyi mağdur ettiğini belirterek, çiftçinin bu doğal olaylar karşısında yaşadıkları sıkıntılara merhem olabilecek zirai krediler konusunda meclis üyelerine bilgi verdi.

Tarım ve İlçe Müdürü Zülküf Orak ise üretimin sürdürebilirliği konusunda 7/24 saat görev başında olduklarını söyledi. Orak, ”İlçe tarım Müdürlüğü olarak tüm personelimizle bölge çiftçilerimiz için üretimin sürdürebilirliği konusunda Ziraat Odamızla koordineli olarak 7/24 saat görevimiz başındayız.  Tarımsal konularda desteklemeler, hibeler, hayvan sağlığı, bitki sağlığı, doğal olaylar karşısında zarar gören çiftçilerimizin zarar ziyan durumlarını hiç zaman kaybetmeden raporlayıp yetkili mercilere ulaştırdık. Ziraat odası ile koordineli olarak yürüttükleri hizmetleri bundan sonrada çiftçi ve tarımın ekonomik refahı için kesintisiz sürdüreceğiz ”dedi.

Tarım Kredi Kooperatif Müdürü Fatih Çelik te Kredi Kooperatifince bahçecilik yapan çiftçiler için bahçe bakımı işçi istihdamı konusunda Avrupa Birliği ve Dünya Bankası desteklenmesi projesi başvuru süreci konusunda katılımcılara bilgi verdi.

Meclis toplantısının kapanışında konuşan Kâhta Ziraat Odası Başkanı Fatin Rüştü Zorlu Turanlı da konuşmasında, oda olarak çiftçinin ihtiyaç ve talepleri konusunda ve her konuda çözüm üretmek için kurumlarla koordineli çalışarak çözüm ürettiklerini ve üretmeye devam edeceklerini ifade etti.

Başkan Turanlı konuşmasının sonunda Kâhta İlçe Tarım ve Orman Müdürü Zülküf Orak, Kahta Ziraat Bankası Müdürü Mehmet Karakuş,  Tarım Kredi Kooperatif Müdürü Fatih Çelik’in her daim çiftçinin yanında oldukları ve tarım anlamında yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür plaketi takdim etti.

Haber Merkezi

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r-tüm-haberler-bilesen
300x250r-tüm-haberler-bilesen-2

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.