DOLAR 18,6322 0%
EURO 19,4076 0.57%
ALTIN 1.050,630,82
BITCOIN 3066381,63%
Adıyaman
13°

KAPALI

12:19

ÖĞLE Vakti

Masumiyet Anı

Masumiyet Anı

"Masumiyet Anı Nedir? Bu sorunun cevabını Dünya Değişim Akademisi'ndeki Değişim Uzmanına sorduk, cevabı sizlerle de paylaşmak istedim.

ABONE OL
27 Eylül 2022 22:34
Masumiyet Anı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Geçmişte edinilmiş dünyevi bilgileri devreye sokmadan, yorum yapmadan, değerlendirmeden, yargılamadan, doğrulamadan, hata aramadan, mantık yürütmeden vs. dinlemek.

O zaman dinleyen ve bilgelik arasında oluşabilecek dünyevi bilgi duvarı kalkar. Bu durumda birey bilgelikle dolaysız bir bağlantı kurar ve birlik hâline gelir. Zira birey masumiyet anında saf bilmeme hâlinde olduğu için yorum yapmaz.

Çünkü masumiyet içinde olan insanın dünyevi düzeydeki ön bilgileri, yargıları, karşılaştırmaları, ölçü değerlendirmeleri, sonuçları vs. olmamaktadır. Bu nedenle gerçek ile aranızdaki duvarı kaldırmak için burada aktarılan bilgeliği yağmurun sesini dinler gibi dinleyin.

Birey eleştirmek için değil, bilgelik akışında olmak için dinlemelidir. O zaman insan masumiyet anının tadını çıkan ve masumiyet müziğini duyar. Bu nedenle masumiyet bilgeliğini anlamak için değil, yaşamak için dinleyin.

lşte o zaman masumiyeti içersiniz ve sarhoş olursunuz. Masumiyet sarhoşluğundan daha keyifli bir şey yoktur. Fakat eleştirici zihin keyif almak için değil, irdelemek için dinlemekte ve masumiyet anını kaçırmaktadır.

Dünyevi bilgi biriktiren zihin masumiyetini kaybeder ve masumiyet müziğinin güzelliğini iskalar. Masumiyetten yoksun zihin olumlu sonuçlara varsa bile masumiyet anim kaçınır ve masumiyetten yararlanamaz.

Masumiyet anını yakalamak için birey hiçbir dünyevi bilgiye başvurmadan, bu bilgiyi anımsamadan, ona dayanarak yargılamadan, değerlendirmeden, yorum yapmadan, eleştirmeden vs. masumiyet anında kalmalıdır.”

Zirisa🌸

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r-tüm-haberler-bilesen
300x250r-tüm-haberler-bilesen-2

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.