DOLAR %
EURO %
ALTIN 2.417,880,36
BITCOIN 2188734-1,78%
Adıyaman
24°

KAPALI

03:21

İMSAK Vakti

Memur-Sen Heyetinden Başkan Dağtekin’e Ziyaret

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen İl Temsilcisi Ali Deniz başkanlığındaki heyet, AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin’i makamında ziyaret etti.

ABONE OL
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sendikacılık faaliyetleri ve eğitimcilerin sorunlarının konuşulduğu ziyarete ilişkin bir açıklama bir açıklama yapan Başkan Dağtekin, pandemi sürecinde  büyük mücadele veren sağlık ordusunun yanı sıra kamu kurumlarında çalışan memurlarında bu sürece ciddi katkılar sağladığını belirterek  başta eğitim camiası olmak üzere tüm kamu kuruluşu personellerine teşekkür etti

Dağtekin “Memur-Sen İl Başkanımız Ali Deniz başkanlığında bizleri ziyaret gelen Memur-Sen ve Eğitim-Bir-sen ailesine çok teşekkür ediyorum. Memur-Sen;,  birçok arkadaşımızla birlikte temellerini attığımız büyük bir yapı. Allah’a hamd olsun bu yapı, şuanda Türkiye’nin en temel taşlarından biri haline gelmiştir. Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen sivil toplum örgütlenmesinde lider bir konuma sahiptir.  Elbette eğitimci olmam dolayısıyla eğitimci kardeşlerimizle sürekli irtibat halindeyiz. Başkanlıklar gelip geçicidir. Ama ‘Mehmet Hocalığım’ her zaman devam ediyor. Bu noktada meslektaşlarımla ve eğitim camiamızla her zaman iç içeyiz. Maalesef pandemi süreci eğitimcilerimiz için bazı sıkıntıları da beraberinde getirdi. Özellikle uzaktan eğitim, öyle zannedildiği gibi kolay bir uygulama değil.  Çoğu zaman eğitimci arkadaşlarımızı aradığımızda çevrim içi ders programında oldukları için 2-3 saat sonra ulaşabiliyoruz. Tabi şunu da özellikle belirtmek istiyorum;  Türkiye’de bu sistem ve alt yapı pandemi öncesinde zaten mevcuttu. Bu alt yapı sayesinde dünyaya kıyasla ülkemiz  çok kısa süre içerisinde mobilize oldu. Eğitimcilerimizin arta kalan zamanlarında ise büyük bir fedakârlıkla pandemiyle mücadelede de büyük gayret sarf etmeleri bir kez daha beni gururlandırmıştır. Milliği eğitim camiamızın yanı sıra birçok devlet kurumu çalışanları da hem filyasyon ekibinde hem de vefa sosyal destek gruplarında görev alarak vatandaşlarımıza hizmet etmek için adeta bir gönül seferberliği içerisindeler. Bu sürece katkıda bulunan herkesten Allah razı olsun. Herkes elinden gelen tüm gayreti ortaya koyuyor. AK Parti il başkanı olarak bizler eğitimin hali hazırdaki sorunlarını, beklentilerini , Ali Deniz başkanımızla zaman zaman bir araya gelerek  bu konular üzerinde istişarelerimiz oldu. Bu istişarelerimizin devamı da gelecek inşallah. Eğitimcilerimizin içinde bulundukları şartları fiilen yaşamış ve mücadelesini de hep birlikte vermiş bir kardeşiniz olarak çok iyi biliyorum. Bugün ise siyasi iktidarın il başkanı olarak, eğitimcilerimizin talep ve beklentilerini yetkili makamlarımıza iletme noktasında büyük bir çaba içerisinde olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Bu duygu ve düşüncelerle bu nazik ziyaretlerinden dolayı Memur-Sen ailesine bir kez daha  teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Memur-Sen Adıyaman İl Temsilcisi Ali Deniz ise, AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin ile sık sık bir araya gelerek eğitimcilerin ve kamu çalışmalarının sorunlarını istişare ettiklerini belirterek şunları söyledi; “Memur-Sen il heyeti olarak bugün değerli büyüğümüz, aynı zamanda Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Kurucu İl Başkanımız olan Mehmet Dağtekin başkanımızı ziyaret etmek istedik. Malumunuz olduğu üzere gündemimiz yoğun. Pandemi ile birlikte kamu çalışanları olarak yaşadığımız sorunları istişare etme fırsatı bulduk. Bu süreçte değerli il başkanımız da bir karantina süreci yaşadı. Bizler de heyet olarak sık sık bir araya geldiğimiz başkanımızı hem görmek hem de geçmiş olsun temennimizi iletmek istedik. Bu arada da kamu çalışanlarımızın hem yerelde hem de ulusal bazda talep ve beklentilerimizi, sahadaki yansımalarını kendileriyle paylaşmış olduk. Bu nezaket ziyaretimizde bizleri en güzel şekilde ağırlayarak, onurlandıran başkanımıza teşekkür ediyoruz. Çok yoğun bir siyasi gündemle birlikte ilimizde de çok güzel gelişmeler yaşanmakta. Salgına yönelik  bilim kurulumuzun tavsiyeleri doğrultusunda Sayın Cumhurbaşkanımızın aldığı kararlarla yüz yüze eğitime bir süre  ara verilmesinde vaka sayılarında bir düşüş olduğunu gözlemlemekteyiz. Bu tedbirler doğrultusunda ileriye dönük umutlarımız yeniden yeşermiştir.  Zira pandeminin bu seyri ile birlikte kamu çalışanlarımızın çalışma düzeninde ciddi sıkıntılar yaşanmakta. Toplum olarak bizlere de önemli sorumluluklar düşmekte. Bilhassa devletimizin aldığı kararları sahada uygulama noktasında çok hassas olmamız gerektiğini düşünüyorum. Bu temennimizi ve saha çalışmalarında son durumu başkanımızla bire bir paylaştık. Bu ziyaretimizde başkanımızı sağlıklı görmek bizleri son derece mutlu etti. Bu güzel ev sahipliğinden dolayı başkanımıza tekrardan teşekkür ediyorum”dedi

Haber Merkezi

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r-tüm-haberler-bilesen
300x250r-tüm-haberler-bilesen-2

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.