DOLAR 33,0413 0.65%
EURO 36,0249 0.4%
ALTIN 2.559,200,41
BITCOIN 19107991,00%
Adıyaman
38°

AÇIK

02:00

İMSAK Vakti

Sadece Ayasofya yı açmak, başörtüsü yasağını kaldırmak değil, bizim davamız adalet davasıdır

Sadece Ayasofya yı açmak, başörtüsü yasağını kaldırmak değil, bizim davamız adalet davasıdır

Yeniden Refah Partisi lideri Fatih Erbakan, Sivas kongresinde yaptığı açıklamada, “Bizim davamız sadece Ayasofya’yı, imam hatipleri açmak, başörtüsü yasağını kaldırmak değildir. Bizim davamız adalet davasıdır. Bırak sen kendi partilini, yandaşın olanı, karşındaki Hıristiyan da olsa, Yahudi de olsa adaletsizlik yapamazsın. Yönetimde ve paylaşımda adalet, Milli Görüş’ün olmazsa olmazlarıdır.” İfadelerini kullandı

ABONE OL
22 Mayıs 2022 19:53
Sadece Ayasofya yı açmak, başörtüsü yasağını kaldırmak değil, bizim davamız adalet davasıdır
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Yeniden Refah Partisi lideri Fatih Erbakan, Sivas kongresinde yaptığı açıklamada, “Bizim davamız sadece Ayasofya’yı, imam hatipleri açmak, başörtüsü yasağını kaldırmak değildir. Bizim davamız adalet davasıdır. Bırak sen kendi partilini, yandaşın olanı, karşındaki Hıristiyan da olsa, Yahudi de olsa adaletsizlik yapamazsın. Yönetimde ve paylaşımda adalet, Milli Görüş’ün olmazsa olmazlarıdır.” İfadelerini kullandı
Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, partisinin Sivas 2. Olağan İl Kongresi’nde çarpıcı açıklamalarda bulundu.
‘Şehit Muhsin Yazıcıoğlu’nu rahmetle ve özlemle anıyoruz’
Konuşmasına merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nu anarak başlayan Erbakan, “Sivas’ta Şehit Başkan Muhsin Yazıcıoğlu’nu rahmetle ve özlemle anıyoruz. Allah ondan razı olsun. ‘Ben namlusunu millete dönen tanklara selam durmam.’ diyerek dış güçlerin oyunu olan 28 Şubat’ta dik durdu. Merhum Erbakan Hocamızla birlikte dış güçlere karşı saf tutmuştu, bedel ödemişti ve elini taşın altına koymuştu. Allah her iki başkanımızı da cennetinde buluştursun.”
‘2001 krizinden daha ağır bir kriz var Türkiye’de’
AK Parti iktidarının Adalet ve Kalkınma ismine atıfta bulunan Erbakan, 20 yılın sonunda gelinen noktadan ülkede ne adaletten ne de kalkınmadan bahsedilebilemeyeceğini söyleyerek şu ifadeleri kullandı:
“Duyduğum zaman tüylerimi diken diken eden bir istatistik; 2002’de Türkiye’de kayıtlı çiftçi sayısı 2 milyon 588 bin iken 2022 ocak ayında 493 bine gerilemiş. 2 milyon 100 bin çiftçi üretimden uzaklaşmış. Böyle bir rakamın olduğu ülkede kalkınmadan üretimden gelişmeden bahsedilebilir mi? Milli Gelir içinde sanayi üretiminin payı yüzde 24’ten yüzde 20’nin altına inmiş, tarım üretiminin payı yüzde 12’den yüzde 5 seviyesine inmiş. Bu tablonun gösterdiği Türkiye’nin kalkınmadığıdır, ortada kalkınma namına bir şeyin olmadığıdır. 2020 yılında 42 bin 700 şirket, 99 bin 500 esnaf kepenk indirdi. 1 buçuk milyon üniversiteli işsizin olduğu bir ülkede kalkınmadan bahsedilemez. 10 milyona yakın işsizin olduğu bir ülkeye kalkınmış bir ülke diyebilir miyiz? Samanını dahi ithal eden bir ülkeden kalkınmadan bahsedilebilir mi? Vatandaşın borcu AK Parti iktidarı döneminde 6 milyar liradan 1 trilyon 17 milyara tırmanmış, özel sektörün borcu 88 milyardan 4 buçuk trilyona gelmiş, çiftçinin borcu 2,5 milyar liradan 180 milyara, kamunun borcu 250 milyar liradan 2022 nisan ayı itibariyle 3 trilyon 125 milyar liraya yükselmiş. Borç paçadan akıyor. Siz hangi kalkınmadan hangi kendi kendine yeten Türkiye’den bahsediyorsunuz? Bu noktada güçlenen kalkınan sadece imtiyazlı holdinglerdir, güçlülerdir, sermaye sahipleridir ve iktidara yakın olanlardır. 2000 ve 2001 yıllarındaki ekonomik kriz şartlarındaki çok daha ağır şartlarda bir Türkiye var.”
‘Bizim davamız sadece Ayasofya’yı, İmam Hatipleri açmak değil adalet davasıdır.’
İktidarı adalet konusunda da eleştiren Erbakan, Milli Görüş davasında paylaşımda ve yönetimde adaletin olmazsa olmazı olduğunu belirterek, “KPSS sınavında istediğin kadar yüksek puan al iktidarın adamı değilsen mülakatta 40 puan verip seni eliyorlar. Ne kadar acı bir gerçek; Bu ülkenin gençleri ‘fırsatım olsa yurtdışına giderim’ diyor. Çünkü gençler biliyor ki, istediğin kadar üniversite diploman olsun, dilin, doktoran, iş tecrüben olsun iktidara yakın dayın yoksa hiçbir noktaya gelemezsin. Böyle olunca da gençler arasında yapılan anketlerde yüzde 60 oranında ‘fırsatım olsa bir dakika durmam bu ülkeyi terk ederim’ çıkıyor. Bir diğer adaletsizlik de eğer dağıtım yapan belediye AK Partili ise yardım dağıtabilir değilse yardım dağıtamaz. Bizim davamız sadece Ayasofya’yı, imam hatipleri açmak değil, başörtüsü yasağını kaldırmak değil bizim davamız adalet davasıdır. Bırak sen kendi partinden yandaşın olanı, Hristiyan da olsa Yahudi de olsa adaletsizlik yapamazsın. Yönetimde ve paylaşımda adalet, Milli Görüş’ün olmazsa olmazıdır. Bu şekilde Erbakan Hoca’nın hedeflerine ulaştık denilebilir mi? Ak Partili bir bürokratsan 3 maaş 5 maaş ama bir emekli amcamız 2. Bir iş yaptığı zaman hayır çift dikiş yaptırmam buna müsaade etmeyiz. Ayda 310 bin lira maaş alan bakan yardımcısı salatalık karpuzun fiyatından anlar mı?” ifadelerini kullandı.
‘Milyonluk araç ve makam odası saltanatına son vereceğiz’
İktidara geldiklerinde ülkenin kaynaklarını millete harcayacaklarını belirten Erbakan, işbaşına gelir gelmez memura, emekliye, işçiye yüzde 100 maaş zammı sözünü tekrarlayarak, “Bizim dönemimizde başta Cumhurbaşkanlığı Külliyesi olmak üzere tüm kamu kuruluşlarının kapısına ‘Rüşvet alan da veren de melundur’ tabelasını asacağız. Bizim dönemimizde devletten birden fazla maaş alan bir tane bile bürokrat kalmayacak, biz gelir gelmez milyonluk araç ve makam odaları saltanatına son vereceğiz. Paylaşımda adaleti tesis edeceğiz, ‘önce imtiyazlılar değil önce millet’ diyeceğiz. Üniversite kadrolarında ne kadar eş dost iktidar torpili ile gelen ne kadar insan varsa alanları ile ilgili sınava tabi tutacağız geçemeyenler ile yollarımızı ayıracağız. İlahiyat fakültelerinde Hadis inkarcısı ne kadar öğretim görevlisi var ise yollarımızı ayıracağız. Bizim iktidarımızda dayısı olan değil, hakkı olan hizmet makamına oturacak. Sağlık Bakanlığı’nı Dünya Sağlık Örgütü, Tarım Bakanlığı’nı da Bill Gates Vakfı’nın tasallutundan kurtaracağız. Bütün bu adımları atmaya Yeniden Refah Partisi olarak Milli Görüş sözü veriyoruz. Adalet, refah, huzur, barış ve insan haklarına ancak ve ancak Milli Görüşle ulaşılır. Milli Görüş de ancak ve ancak Yeniden Refah ile gelir. Yıllar boyunca Erbakan Hocamız döneminde de söylediğimiz sloganlarımızı biliyorsunuz, refah gelecek, zulüm bitecek diyoruz. Refah gelecek, yüzler gülecek diyoruz.” Şeklinde konuştu.

Kongre sonunda tüm delegelerin oyları ile Yeniden Refah Partisi Sivas İl Başkanlığı’na Cemil Laçiner seçildi. Haber Merkezi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r-tüm-haberler-bilesen
300x250r-tüm-haberler-bilesen-2

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.