DOLAR 32,8248 0.04%
EURO 35,2439 -0.18%
ALTIN 2.451,13-1,53
BITCOIN 21095480,94%
Adıyaman
35°

AÇIK

12:34

ÖĞLE Vakti

Turanlı’dan Ak Partili Vekillere ve Rektör Turgut’a Teşekkür

Adıyaman’ın Kâhta Ziraat Odası Başkanı Fatin Rüştü Zorlu Turanlı.....

ABONE OL
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Adıyaman’ın Kâhta Ziraat Odası Başkanı Fatin Rüştü Zorlu Turanlı ile Kâhta Ziraat Fakültesi hizmet binasının 2022 yılı yatırım programına alındığını duyuran TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın’a ve emeği geçen her kese teşekkür etti.

Kâhta Ziraat Odası Başkanı Fatin Rüştü Zorlu Turanlı, Kâhta Ziraat Fakültesi hizmet binasının 2022 yılı yatırım programına alınmış olmasından dolayı TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, diğer milletvekillerine ve Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut için teşekkür mesajı yayınladı.

Kâhta Ziraat Fakültesinin gelişmesi, büyümesinin Adıyaman çiftçisi ve sanayicisinin beklentisi olduğunu dile belirten Turanlı,” TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve Adıyaman Milletvekilimiz Sayın Ahmet Aydın’ın girişimleri sonucu 25.05.2015 tarih ve 7723 sayılı kararları ile Adıyaman Üniversitesi bünyesinde kurulması ile ilgili bakanlıkça onaylanan Kâhta Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesinin ismi geçtiğimiz yıl Kâhta Ziraat Fakültesi olarak değiştirildi. Kâhta MYO yerleşkesi içeresinde eğitim/öğretim faaliyetlerini sürdüren Kâhta Ziraat Fakültesinin kendisine ait binası olmaması büyük bir eksiklikti. Bu eksiklik Adıyaman üniversitesi rektörlüğü görevine atanan Prof. Dr. Mehmet Turgut’un talebi sonucu TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve Adıyaman Milletvekilimiz Sayın Ahmet Aydın ve diğer Vekillerimizin desteğinde Kâhta Ziraat Fakültesi hizmet binasının 2022 yılı yatırım programına alındığını öğrendik.

Bünyesinde faaliyet yürüten bölümlerle donanımlı bir Ziraat Fakültesinin ilimizin ve ilçemizin en önemli ekonomik faaliyetlerinden biri olan tarımsal faaliyetlerin geliştirilmesine bölgedeki diğer illere göre önemli katkılar sağlayacaktır.

Ziraat fakültelerinin bulunduğu ildeki üretim faaliyetlerine sağladığı katkı düşünüldüğünde ilimizin ve ilçemizin en önemli gelir kaynakları tarım ve turizm faaliyetleri olup, bölgede hem tarımsal üretimin hem de kırsal turizmin artırılmasında gelişmiş Ziraat fakültesi önemli katkı sağlayacaktır.

Diğer illere göre tarıma dayalı sanayinin az geliştiği ilimizde iklim özelliklerinin Ar-Ge çalışmaları açısından da elverişli olması Ziraat Fakültesinin özellikle bitkisel ve hayvansal üretim faaliyetlerinin geliştirilmesi açısından önemli olacaktır.

Adıyaman Üniversitesi öğrenciler için sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler önemli derecede gelişmiştir. Ayrıca ilimizin bir açık hava müzesi şeklinde olması da en önemli cazibesidir. Bu duruma bağlı olarak Ziraat Fakültesi öğrenciler açısından bölgedeki diğer fakültelere göre daha cazibeli olacaktır.

Bu vesile ile Fakültenin ilçemizde kurulmasında başından beri büyük emekleri bulunan TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın başta olmak üzere diğer vekillerimize ve Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut’a Ziraat Fakültesi hizmet binasının 2022 yılı yatırım programına alınmasındaki emek ve gayretlerinden dolayı teşekkür ederim ”dedi.

Haber Merkezi

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r-tüm-haberler-bilesen
300x250r-tüm-haberler-bilesen-2

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.