DOLAR 32,8735 0.06%
EURO 35,6631 -0.08%
ALTIN 2.548,760,15
BITCOIN 2183454-1,01%
Adıyaman
35°

AÇIK

12:38

ÖĞLE Vakti

Başkan Apohan Haberin Adresi İnternet Medyası Oldu

Malatya Veteriner Hekimler Odası Başkanı Ergün Koşar.....

ABONE OL
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Malatya Veteriner Hekimler Odası Başkanı Ergün Koşar ve Yönetim Kurulu üyeleri Basın İnternet Medya Yayıncılar Derneği Genel Merkezini ziyaret etti.

 

BİMYAD Genel Başkanı Selim Apohan Hakkını alamayan tek meslek Veterinerlik dedi. Başkan Apohan konuşmasında”  Malatya Veteriner hekimleri odasının Derneğimize nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyoruz.

 

Her mesleğin bir zorluğu var mutlaka, ama Veteriner hekimler gece gündüz demeden dağ taş demeden görevlerini yerine getiriyorlar. Hekim olarak isimlendirilseler de Hekim olarak aynı şartlarda istedikleri çalışma şartlarını ve haklarını alamayan bir meslek.

 

Bir yerde insan hasta olsa yeri geldiğinde Hekim hastanın ayağına kadar gidiyor, veya Hastayı Getirip hekime muayene ettirebiliyorlar. Veteriner hekimlerde ise mutlaka yolu bile olmayan çoğu zaman arazi şartları uygun olmayan yerlere dahi gidip bir hayvan için 2 gün yaylada veya Dağlık arazide kalındığı oluyor. Veterinerlere getirilme şansları olmuyor.

 

İki olaya bakıldığında Doktor’da hekim statüsünde, Veterinerler de Hekim Statüsünde ama özlük hakları dâhil arada dağlar kadar uçurum olduğu görülüyor. Bizlerde siz veteriner hekimlerin hangi şartlarda nasıl çalıştığınızı biliyoruz.

 

Günümüz internet çağı. Teknolojinin getirdiği yeniliklerle İnternet medyası olarak sizlerin sesi kulağı vatandaşlar arasında köprü oluyoruz. Artık Akıllı cep telefonlarından dahi bizlerin yayınladıkları haberleri vatandaşlar anında ertesi günü beklemeden ulaşıyorlar. BİMYAD Genel Merkezi olarak kurulduğumuz günden beri İnternet yasasının çıkarılması için mücadelelerimizi yapıyoruz. 2022 yılında kanunun çıkarılmasını umuyoruz.”

 

Başkan Ergün Koşar “İnternet medyası milletimizin habere ulaşmasını kolaylaştırdı.”

Malatya Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Ergün Koşar ve Yönetim Kurulu üyeleri Basın İnternet Medya Yayıncıları Derneği’ni(BİMYAD) ziyaret etti. Ziyarette konuşan Veteriner Hekimler Odası Başkanı Ergün Koşar, “Milletimizi haberdar eden basın mensuplarımızın bu dönemde önemleri bir kat daha arttı. İnternet medyası, her an habere ulaşmanın kolaylığı nedeniyle ayrı bir öneme sahip.  Bizim mesleğimize gelince de, bizim mesleğimiz de Covid-19 hastalığıyla birlikte veteriner hekimlerin önemi daha da artmıştır.

 

Sağlıklı hayvansal gıdanın işletmeden sofraya kadar her aşaması veteriner hekimlerin kontrolündedir. Sağlıklı hayvan, sağlıklı gıda, sağlıklı insan ve toplum. Dünyadaki sağlık konsepti tek sağlık sistemi üzerine kurulmuştur. Onun için salgın hastalıklarda özellikle hayvanlarda koruyucu veteriner hekimlik insanların sağlığı için büyük bir önem taşımaktadır. Bunun yanında hayvanlardan insanlara geçen 200' den fazla hastalık var. Bunların önlenmesi açısından veteriner hekimlik büyük bir önem taşımaktadır. Bu bağlamda misafirperverliğinden dolayı BİMYAD Genel Başkanı Sayın Selim Apohan’a teşekkürlerimi sunuyorum. ” diye konuştu.

Haber Merkezi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r-tüm-haberler-bilesen
300x250r-tüm-haberler-bilesen-2

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.